Połączyło ich gorące uczucie i słabość do zimnej wody. Oto mistrzowie świata w lodowym pływaniu

Mistrzowie lodowego pływania
Źródło: Dzień Dobry TVN
Marta i Marek Rother to wyjątkowa para, którą połączyło nie tylko gorące uczucie, ale i wspólna pasja do sportu. Od pięciu lat wspólnie trenują pływanie lodowe i z każdym sezonem zgarniają kolejne trofea. O niecodziennej dyscyplinie sportu opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Czym jest pływanie lodowe?

Pływanie lodowe - co to za dyscyplina?

Marta i Marek Rother trenują pływanie lodowe, czyli dyscyplinę, która polega na ściganiu się w wodzie po niżej 5 stopni Celsjusza. Sezon rozpoczynają między październikiem a listopadem, gdy temperatura znacząco spada, a woda powoli zaczyna marznąć. Para od pięciu lat odnosi sukcesy na całym świecie, a nawet udało im się obronić tytuł mistrzów świata w swojej kategorii. Swoje pierwsze medale zdobyli na zawodach w Tallinie.

- Właściwie nie jest to przyjemne, czasem to boli nawet, bo na stopach i dłoniach mamy bardzo dużo receptorów, które reagują bardzo na zimno – przyznała szczerze Marta.

Sukcesy Polaków w wodnym sporcie

Zawodnicy podkreślają, że choć oboje w przeszłości trenowali klasyczne pływanie, to lodowa odmiana daje im szczęście, satysfakcję i podnosi adrenalinę. To właśnie na basenie Marta i Marek poznali się 11 lat temu, a zawodniczka po dziś dzień prowadzi tam zajęcia ze studentami Politechniki Wrocławskiej. Zarówno Marta, jak i Marek uprawiają swimrun oraz triatlon.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

podziel się:

Pozostałe wiadomości