morsowanie

  morsowanie

  Długi weekend rozpoczął się w najlepsze, a media społecznościowe zalała fala zdjęć z wyjazdów. Na krótki odpoczynek postanowiła wybrać się także Joanna Jabłczyńska. Aktorka w sieci pochwaliła się wycieczką rowerową, a także przyznała, że zamierza morsować wraz ze swoim serialowym ojcem. "Hofferowie w najlepszym sportowym, morskim wydaniu" - pisali fani.

  Damian Michałowski uległ modzie morsowania. Prowadzącemu Dzień Dobry TVN udało się skorzystać z uroków zimnej kąpieli, o czym poinformował na instagramowym profilu. Post rozbawił wielu obserwatorów jego konta. - Aż się przeziębiłem, patrząc na to zdjęcie – skomentował Ralph Kaminski.

  Ekstremalnie niska temperatura może być niebezpieczna dla zdrowia. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Lund pokazują, że przebywanie na mrozie sprzyja zawałom serca. W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim te osoby, które już mają problemy z układem krążenia. Czy faktycznie tak jest? O zależności między niską temperaturą a zawałem serca rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Marcinem Grabowskim z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Anna Samusionek jest kolejną gwiazdą, która postanowiła oddać się morsowaniu. Korzystając z zimowej aury aktorka nie weszła jednak do lodowatej wody, tylko nacierała się śniegiem, a filmik z zabawy zamieściła w sieci. Gwiazda "Na Wspólnej" była owinięta ręcznikiem i - zdaniem bacznych obserwatorów - nie miała na sobie bielizny.

  Ola Kwaśniewska w odpowiedzi na liczne memy o morsowaniu, postanowiła dorzucić coś od siebie. Gwiazda zadrwiła z całej sytuacji i pokazała niekonwencjonalny sposób na zanurzanie się w zimnej wodzie. - A myślałam już, że tylko ja morsuję jedynie w ten sposób - skwitowała jedna z fanek.

  Morsowanie to praktyka z dziedziny medycyny naturalnej, która polega na zanurzaniu się w bardzo zimnej wodzie. Takie kąpiele są bardzo korzystne dla organizmu, ponieważ poprawiają zdrowie i odporność. Jakie są ich zalety i przeciwwskazania? Dzieci z Januszkowic koło Kędzierzyna Koźla zademonstrowały Robertowi Stockingerowi, jak przygotować się do morsowania.

  Pandemia bardzo zmieniła nasze życie i podejście do niego. Inaczej pracujemy, spędzamy czas wolny, ubieramy się i wydajemy pieniądze. Z jednej strony odkrywamy zalety minimalizmu, ale dla wielu jest to objaw zniechęcenia i braku motywacji do tego, aby zadbać o siebie. Trudne czasy wzbudzają lęk, ale też brak wiary w pozytywną zmianę. Jak odzyskać siłę? O tym rozmawialiśmy z Karoliną Dołęgowską, trenerką mentalna i Karoliną Dobrzyńską, dziennikarką i mamą trójki dzieci, która zaczęła morsować.

  Morsowanie to kolejny trend, który pokochały gwiazdy. Mogliśmy już podziwiać Joannę Moro, która nawet w zaawansowanej ciąży korzystała z zimnej kąpieli, dziennikarkę Beatę Sadowską czy aktorkę Ewę Kasprzyk. Do zacnego grona morsujących kobiet dołączyła Sonia Bohosiewicz. Zobacz jej nagranie znad Zegrza.

  Josef Koeberl pobił rekord świata, przebywając w kapsule wypełnionej kostkami lodu. Wyczynu tego dokonał na rynku austriackiego miasteczka Melk. Jak mu się udało wytrzymać w takich warunkach przez ponad 150 minut? Czy kiedykolwiek się przeziębia? Z austriackim morsem rozmawiał reporter, Robert Stockinger. Natomiast ze studia połączyliśmy się z pediatrą, Ewą Miśko-Wąsowską, aby powiedziała o leczniczym działaniu niskich temperatur.

  Żeby morsować nie trzeba jechać nad Bałtyk. Hartować organizm w zimnej wodzie można też w Pruszkowie. Udowodnił to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Szybko wyskoczył z wody? Który fragment jego ciała był najbardziej newralgiczny? :)

  Sport to zdrowie, dlatego warto go uprawiać nawet zimą. Można zjeżdżać na sankach, biegać na nartach oraz ćwiczyć fitness na śniegu. Jak wygląda ta ostatnia aktywność? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przyglądał się ćwiczącym na sopockiej plaży morsom.