Zaczynamy sezon na morsowanie. Oto podstawowe rady dla początkujących

Sezon na morsowanie otwieramy z przytupem
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zima zbliża się wielkimi krokami, a morsy już zacierają ręce na myśl o kąpieli w lodowatych zbiornikach wodnych. Agata Zajawińska w listopadowy poranek dołączyła do sopockiej grupy i spróbowała swoich sił. Jak rozpocząć zimne kąpiele?

Morsy wkraczają do akcji

Sopot, plaża i mało zachęcające do kąpieli Morze Bałtyckie. Dla morsów to jednak sama przyjemność. Pływanie w zimnej wodzie dodaje im pozytywnej energii na resztę dnia. To także miła forma spędzania razem wolnego czasu.

My wchodzimy do wody codziennie o wschodzie słońca. Zapraszamy do "morza aniołów". Morsowanie to dla każdego jest co innego i każdy inaczej to odczuwa - powiedziała Monika.

Zasady zdrowego morsowania

Morsować może każdy. Grunt to jednak dobre przygotowanie. Pierwsze podejście warto zrobić już pod prysznicem, zmieniając temperaturę wody na coraz chłodniejszą.

- Podstawową pierwszą zasadą byłoby na koniec ciepłego prysznica na 30 sekund polewać się zimną wodą i  stopniowo wydłużać te momenty. Im wcześniej zaczniemy morsować np., już we wrześniu, tym lepiej, bo przywykniemy do zimy. Osoby początkujące powinny zaczynać rozgrzewką – powiedział zaprawiony mors.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości