Dziecko

W jakim wieku warto rozpocząć naukę pływania? "To jest najlepsza forma aktywności dla dzieci"

Dziecko

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Bartek Jędrzejak
Jak maluch w wodzie
Jak maluch w wodzieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Pływanie rozwija zręczność oraz koordynację ruchową, a przy okazji stanowi nie lada atrakcję dla osób w każdym wieku. Na basen można wybrać się nawet z trzymiesięcznym maluchem. W Dzień Dobry TVN o licznych zaletach takiego rozwiązania przekonał się Bartek Jędrzejak.

Nauka pływania - kiedy zacząć?

Środowisko prenatalne oswaja człowieka z przebywaniem w wodzie. Nie dziwi zatem fakt, że wielu rodziców pragnie jak najwcześniej zapisać swoje pociechy na pływalnię. W jednej z poznańskich szkół prowadzi się takie zajęcia od trzeciego miesiąca życia.

- To nie tylko powrót do naturalnego środowiska, ale też zupełnie inny rozwój układu nerwowego i ruchowego (...). To bardzo pomaga rodzicom w takich codziennych zajęciach. Kąpiel dziecka to często krzyk. Po takich zajęciach dzieci dobrze się czują w kąpieli - zapewnił Bartek Jędrzejak.

Nauka pływania dla dzieci

Naukę pływania warto rozpocząć jak najwcześniej, dlatego na basen z powodzeniem można wybrać się z niemowlakiem. Trzeci miesiąc życia to idealny moment na to, by maluch zaczął poznawać środowisko wodne. Zajęcia na pływalni pozwalają rozwinąć koordynację ruchową, a przy okazji niosą za sobą wiele radości.

- Zachęcamy do tego, żeby wszyscy przychodzili na basen, bo to jest najlepsza forma aktywności dla dzieci. Ona jest w 100% bezpieczna, bo nie obciąża w żaden sposób stawów u dzieci, a tylko je cały czas wzmacnia (...). Nurkowanie jest istotnym elementem na naszych zajęciach. To jest ważne, żeby dzieci przygotować do kolejnych umiejętności pływackich - wyjaśnił doświadczony instruktor, Szymon Siejkowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Bartek Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości