basen

  basen

  Tęsknicie za rajskimi wakacjami? Od kilku tygodni marzy wam się odpoczynek i relaks pod palmami? Mamy coś, co na pewno was zadowoli! Słyszeliście już o parku wodnym Suntago? To miejsce, gdzie nie tylko miło spędzicie czas, ale także zrelaksujecie się i skorzystacie z profesjonalnych zabiegów SPA. Co czeka was na miejscu?

  Jesz­cze do nie­dawna źró­dła ter­malne koja­rzone były głów­nie z Cze­chami, Sło­wa­cją i Węgrami, gdzie powstały liczne baseny wyko­rzy­stu­jące gorącą wodę pod­ziemną. Dziś na popu­lar­no­ści zyskują rów­nież źró­dła ter­malne w Pol­sce. Gdzie można je zna­leźć i jakie korzy­ści nie­sie kąpiel w nich?

  Dzieci zwykle uczą się i czytają, siedząc przy biurku w jednej pozycji. Jednak z najnowszych badań wynika, że aktywność fizyczna może mieć korzystny wpływ np. na przyswajanie nowych słówek. Uczniowie, którzy chodzili na basen, byli lepsi w testach sprawdzających wiedzę.

  Przydomowy basen to doskonały sposób na ochłodę i relaks w upalne, słoneczne dni. Każdy basen, również ten na stelażu czy dmuchany, wymaga odpowiednich zabiegów, aby zgromadzona w nim woda służyła jak najdłużej i była bezpieczna dla kąpiących się w niej osób. O czym warto pamiętać?

  Damian Michałowski uległ modzie morsowania. Prowadzącemu Dzień Dobry TVN udało się skorzystać z uroków zimnej kąpieli, o czym poinformował na instagramowym profilu. Post rozbawił wielu obserwatorów jego konta. - Aż się przeziębiłem, patrząc na to zdjęcie – skomentował Ralph Kaminski.

  Pływanie jest polecane praktycznie każdemu. To bezpieczna forma aktywności sportowej, która nie obciąża stawów tak jak np. bieganie. Wzmacnia mięśnie, pomaga pozbyć się cellulitu, rzeźbi sylwetkę. Jak się przygotować na basen?

  Niektórzy ludzie mają szczęście – na każdym zdjęciu wyglądają bardzo dobrze. Mówi się wtedy o nich, że są fotogeniczni, albo po prostu, że aparat czy kamera ich lubi. Co jednak zrobić, kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swoich zdjęć?

  Od 28 grudnia do 17 stycznia ponownie zamknięte będą galerie handlowe. Obowiązywać też będzie zakaz działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Tak wynika z rządowego rozporządzenia. Nie dotyczyło ono jednak kasyn, co wywoływało spore zdziwienie. Teraz ma się to zmienić.

  Wizyta na basenie to dla dziecka ogromna frajda, a przy okazji idealny sposób na wzmocnienie mięśni. W jakim wieku warto po raz pierwszy zabrać dziecko na pływalnię? Robert Stockinger poruszył ten temat w rozmowie z trenerką, Adrianną Wawrzynkiewicz.

  Sen o basenie zwykle wiąże się ze sferą emocjonalną lub duchową, dlatego w mistycyzmie takich marzeń sennych nie należy ignorować. W senniku zostało podane zarówno błahe, jak i bardziej symboliczne znaczenie snów o basenie.