nauka

  nauka

  Specjaliści z jednego z amerykańskich uniwersytetów przeprowadzili badania dotyczące wpływu wykształcenia na sprawność umysłową i funkcje poznawcze. Okazało się, że nauka ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Wyniki testów przeprowadzonych w grupie kobiet po 75. roku życia pozwoliły ekspertom wysnuć ciekawe wnioski na temat zależności pomiędzy poszerzaniem wiedzy a ryzykiem występowania objawów demencji.

  Jak zacząć tatuować, gdzie szukać wiedzy i inspiracji? Czy istnieją specjalne kursy dla tatuażystów? Tego typu pytania często zadają sobie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tatuowaniem. Aby nauczyć się robić tatuaże, nie wystarczy jedynie dobry zmysł plastyczny. Potrzebna jest także szeroka wiedza o ludzkiej anatomii.

  Zespół z Politechniki Łódzkiej opracował metodę, która „zjada gumę” i przetwarza ją w papier. Zdaniem twórców tak otrzymany surowiec może znaleźć zastosowanie do wytwarzania opakowań, które z powodzeniem zastąpią plastik. O swoim niezwykłej substancji opowiedzieli prof. Tomasz P. Olejnik z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności dr Magdalena Kmiotek z Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.

  Do Polski przybyło tysiące Ukraińców uciekających przed wojną. Na terenie naszego kraju otrzymali niezbędną pomoc w postaci żywności, noclegów i transportu. Wiele instytucji zaoferowało też darmowe lekcje języka polskiego. Sprawdź listę placówek.

  Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował się skierować do ponownego rozpatrzenia nowelizację prawa oświatowego, tzw. lex Czarnek. - Nie mówię, że nie miałem żadnych zastrzeżeń do tej ustawy. Miałem, ale był w niej też szereg rozwiązań, które popierałem i uważam, że powinny zostać wprowadzone. Ale odłóżmy to na później - tłumaczył.

  Chodzenie na obcasach to dla wielu kobiet wyzwanie i męka. Czy wyobrażacie więc sobie taniec na wysokich szpilkach? High Heels Dance zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Na czym polega i kto może go praktykować? O tym opowiedziała nam Zuzanna