Kiedy jest odpowiedni moment na to, by zabrać dziecko na pływalnię? Czy każde niemowlę nadaje się do takiej aktywności? Na te pytania spróbowały odpowiedzieć rozmówczynie reporterki Katarzyny Olubińskiej - Marta Ziółkowska i Ola Rewers-Jaworska.
Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem?.
Nurkowanie to aktywność, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Czy każdy może być nurkiem? Co trzeba wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem? O tym opowiedziała Maja Mikucka, instruktorka nurkowania.
Godziny przygotowań i dziesiątki kilometrów doprowadziły do sportowego sukcesu Damiana Błaszczyka. 18-latek w szczytnym celu przepłynął 80 kilometrów w zaledwie 33 godziny. O tym, co stało za jego niezwykłą inicjatywą, opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wakacje powinny być przede wszystkim czasem odpoczynku i relaksu. Jeśli nie mamy możliwości wyjechać gdzieś na dłużej, to warto pomyśleć choćby o krótkim, weekendowym wypadzie. Miejscem, w którym doskonale można spędzić czas i naładować baterie na kolejne dni jest park wodny Suntago. Dlaczego warto się tam wybrać?
Co takiego zrobiła?
Paryż nie bez powodu nazywany jest miastem miłości. To właśnie w tym miejscu najpiękniejsze momenty swojego życia przeżyła Dominika Sztandera. Polska pływaczka 28 lipca zadebiutowała w igrzyskach, a chwilę później zobaczyła ukochanego z pierścionkiem zaręczynowym w dłoni.
Krzysiek i Michał Chmielewscy są nadzieją polskiej olimpijskiej kadry.
Małgorzata Szumowska to jedna z najbardziej cenionych polskich reżyserek. Artysta poza pasją do tworzenia filmów, kocha również sport. Szczególnie upodobała sobie pływanie. Co jej daje?
Pływanie w wodzie z dmuchanymi zabawkami to ogromna frajda dla większości dzieci. Podczas takiej rozrywki najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo.
Dziesiątki nagród i medali, mistrzostwa świata i Europy. Właśnie mija 20 lat od sukcesu pływaczki Otylii Jędrzejczak na olimpiadzie w Atenach. Otyliomania opanowała wówczas całą Polskę. Jak międzynarodowy tryumf wspomina sportowczyni oraz jej bliscy?
Sprawą zajmuje się policja.
Wycieczka statkiem to bardzo atrakcyjna forma spędzania urlopu. Na pokładzie panują jednak specyficzne zasady, o których należy pamiętać, zanim udamy się na rejs po morzu lub oceanie. Te rady uchronią cię przed kłopotami na wycieczkowcu. O czym warto pamiętać?
Skąd czerpie energię do treningów?
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że do zredukowania masy ciała i wyrzeźbienia mięśni konieczna jest aktywność fizyczna. Możliwości i dyscyplin istnieje wiele, dlatego każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Dzisiaj skupimy się na tym, jak pływać, żeby schudnąć.
Taghi Askari trenował skoki do wody. Swój pierwszy medal wywalczył w Igrzyskach Azjatyckich w 1951 roku. Po 73 latach od tego sukcesu - jako stulatek - pojawił się na podeście podczas zawodów Dosze. Na tym jednak nie koniec. Zawodnik już niedługo ponownie stanie do sportowej rywalizacji.
- Nie wystarczy umyć się w domu - podkreśla.
- Jestem trochę nieśmiała - komentuje seniorka.
Okulary do pływania to niezbędny sprzęt dziecka, szczególnie przydatny na basen. Chronią oczy przed podrażnieniem chlorem, a jednocześnie umożliwiają swobodną zabawę nawet pod wodą. Które okulary do pływania dla dziecka wybrać? Jaki rodzaj szkieł jest najlepszy?
Agnieszka Stachowiak jest nazywana poznańską królową lodu. Dlaczego?
Zobacz, jak odpowiednio przygotować się do wejścia do basenu.
Cel tego ekstremalnego wyzwania był szczytny - pływacy pragnęli zebrać środki na przeprowadzenie profilaktycznych badań USG dzieci z województwa pomorskiego.
Mistrzyni paraolimpijska każdego dnia udowadnia, że nie można się poddawać.
Leszek Naziemiec to pierwszy człowiek w historii, który przepłynął wpław rzekę Jukon na Alasce. Mężczyzna pokonał 250 km z Eagle do Circle. Jak wyglądały jego przygotowania? O tym Leszek Naziemiec i Adrian Uciński, ratownik medyczny opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje.
Na plaży w Kołobrzegu nie brakuje atrakcji dla turystów. Reporter Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki przemierza brzeg Bałtyku, by wyłapać dla naszych widzów te najlepsze. Tym razem zaczerpnął lekcji wiosłowania na wodzie.
Sprawdź, co należy zrobić.
Nic tak nie chłodzi w gorące dni, jak kąpiel w morzu. Niestety to, co daje nam ulgę, może być też bardzo niebezpieczne. Jedną z najczęstszych przyczyn utonięć - poza brawurą i nieumiejętnością pływania - jest tzw. prąd wsteczny. Jak go rozpoznać i co zrobić, jeśli nas porwie?
Pływanie to doskonała forma aktywności fizycznej dla dzieci i dorosłych. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo malucha.
Niektóre stroje mogą znacząco ograniczać widoczność malucha pod wodą.
Projektantka syrenich ogonów, opowiedziała o swojej pasji, którą dzieli z grupą koleżanek.