pływanie

  pływanie

  Dzieci zwykle uczą się i czytają, siedząc przy biurku w jednej pozycji. Jednak z najnowszych badań wynika, że aktywność fizyczna może mieć korzystny wpływ np. na przyswajanie nowych słówek. Uczniowie, którzy chodzili na basen, byli lepsi w testach sprawdzających wiedzę.

  Joanna Jabłczyńska pochwaliła się aktywnościami, których podjęła się w czasie urlopu. Tym razem to nie wycieczki rowerowe stały się jej głównym celem, lecz dryfowanie po wodzie. Gwiazda postanowiła spróbować swoich sił w nowym, modnym sporcie. Swoje zmagania uwieczniła na wakacyjnych zdjęciach.

  Pływanie jest polecane praktycznie każdemu. To bezpieczna forma aktywności sportowej, która nie obciąża stawów tak jak np. bieganie. Wzmacnia mięśnie, pomaga pozbyć się cellulitu, rzeźbi sylwetkę. Jak się przygotować na basen?

  Już trzeci rok z rzędu Otylia Jędrzejczak zaprasza utytułowane, sportowe mistrzynie, aby odwiedzały wraz z nią szkoły i pomagały młodym, wchodzącym w życie dziewczętom zrozumieć, że każda z nich może ułożyć sobie życie po swojemu i zostać mistrzynią. Jeśli nie w sporcie, to na pewno w codzienności. Przyświeca jej myśl - Zostań mistrzynią swojego życia.

  Wizyta na basenie to dla dziecka ogromna frajda, a przy okazji idealny sposób na wzmocnienie mięśni. W jakim wieku warto po raz pierwszy zabrać dziecko na pływalnię? Robert Stockinger poruszył ten temat w rozmowie z trenerką, Adrianną Wawrzynkiewicz.

  48 godzin bez przerwy - takim wynikiem Krzysztof Gajewski ustanowił rekord Guinnessa w pływaniu długodystansowym. Wystartował w piątek, a w niedzielę po południu zapisał się na kartach historii. Ubrany był wyłącznie w kąpielówki, czepek i okulary. Nie mógł dotknąć dna, wychodzić z wody ani niczego się złapać. Zdradził nam, jaki emocje towarzyszyły mu w wodzie.

  Znają się od ogólniaka, a od 20 lat razem pływają na basenie w Katowicach. Koleżanki na emeryturze postanowiły znaleźć sobie zajęcie, które pozwoli im na zdrowy i aktywny tryb życia, a jednocześnie będzie pretekstem do towarzyskich spotkań. W ten sposób powstał klub Welonki.

  Paweł Korzeniowski to wielokrotny rekordzista i mistrz Polski w pływaniu. Sportowiec ma również na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy. Po latach sukcesów, w 2017 r. zakończył zawodniczą karierę. Co teraz porabia? Kusi go czasami, żeby wrócić do zawodowego pływania? Czy będzie zachęcał syna do trenowania tej samej dyscypliny sportu? Pawła, jego żonę - Martę i synka - Marcela gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pływaczki: Olę Bednarek i Hannę Bakuniak. Dziewczyny przepłynęły Kanał Catalina należący do Korony Oceanów. Jaki dystans musiały pokonać? I ile zajęło im to czasu? Hania i Ola dzięki swojemu wyczynowi zapisały się w polskiej historii pływania. Czy w czasie przeprawy dopadł je kryzys? Okazuje się, że nie samo zdobycie Korony Oceanów było ich celem. Co jeszcze? Jak wyglądały przygotowania? Jakie mają teraz plany?

  "Najpierw wskakuje się do wody, płynie się prawie 4 kilometry, jak najszybciej wskakuje się na rower i jedzie się 180 kilometrów, ale to chyba nie jest najgorsze. Po zejściu z roweru trzeba przebiec maraton czyli 42 kilometry"! Naszymi gośćmi byli Marcin Konieczny Mistrz Świata Ironman i jego żona Ewa Rokicka. Jak wygląda dzień triathlonisty? Ile godzin dziennie musi przeznaczyć na trening?