pływanie

  Na czym polega? Jak zacząć?

  Bartłomiej Kubkowski zamierzał - jako pierwszy na świecie - przepłynąć wpław Morze Bałtyckie, z Kołobrzegu do Szwecji. Do pokonania miał 170 kilometrów. Swoją przygodę zakończył na 115 km. W Dzień Dobry TVN wyjaśnił dlaczego.

  Niektórzy internauci byli przerażeni tym widokiem.

  Piękna wakacyjna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Do uprawiania niektórych sportów, zwłaszcza tych wodnych, potrzebna może być pianka. Jakie są ich rodzaje? Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Na ten temat ze swoimi gośćmi rozmawiał Olivier Janiak.

  W czerwcowy weekend w stolicy odbyły się dwudniowe Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy. Uczestnicy o zwycięstwo walczyli głównie na jachtach klasy Omega. Jak przebiegało wydarzenie?

  To wyjątkowa dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy gimnastyki i tańca.

  Wkładki do stroju kąpielowego występują w dwóch wersjach. Są takie, które można zakładać bezpośrednio na piersi. Istnieje również ogromny wybór wkładek materiałowych, piankowych do wszywania w kostium kąpielowy.

  Miłośników aktywnych urlopów nie brakuje. W polskich akwenach możemy pływać na wakeboardzie, desce SUP, a nawet surfować. Od czego zacząć swoją przygodę ze sportami wodnymi?

  Agata Załęcka to artystka, której pasją są nie tylko film i teatr, ale także nurkowanie. W tym ostatnim bije nawet rekordy. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby i pokazała, jak schodzi na głębokość 45 metrów.

  Pływanie rozwija zręczność oraz koordynację ruchową, a przy okazji stanowi nie lada atrakcję dla osób w każdym wieku.

  Anna i Małgorzata Puławskie są bliźniaczkami i obie uprawiają kajakarstwo. Zdobywają liczne medale i jak przyznają na wodzie zdarza im się zdrowa rywalizacja. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziały o niesamowitej relacji, która je łączy.

  "Nie można za mocno się rozgrzewać".

  Pod nazwą dwubój kryją się całkowicie odmienne od siebie dyscypliny sportowe. Nowoczesna odmiana tego sportu składa się z biegów i pływania, jednak zawodnikami dwuboju są również narciarze oraz sztangiści.

  "To sport naprawdę ekstremalny".

  Jak się pływa w lodowatej wodzie?

  Niemowlaki na basenie uczą się pływać i nurkować. Najmłodsi mają nawet trzy miesiące. Dlaczego warto zabierać małe dzieci na basen opowiedział trener, Norbert Lewandowski.

  "Znam doskonale moją dyscyplinę sportu"

  Akcja "Pływacki patrol" została stworzona, aby nauczyć Polaków pływać. Wolontariusze - pływacy, trenerzy - edukują w tzw. "dzikich wodach". To wszystko dla naszego bezpieczeństwa, bo co roku w Polsce tonie około 500 osób.

  Jan Kozakiewicz po kilkuletniej przerwie spektakularnie wrócił do pływania i zdominował konkurencję. W międzyczasie uzyskał uprawnienia kontrolera lotów. W studiu Dzień Dobry Wakacje zdradził, co stoi za jego powrotem do pływania na poziomie olimpijskim.

  Anna Powierza pływać nauczyła się zaledwie trzy lata temu. Dlaczego dopiero teraz zdecydowała się pokonać strach przed wodą? Kto był jej nauczycielem? O tym aktorka opowiedziała w rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl.

  Dzieci zwykle uczą się i czytają, siedząc przy biurku w jednej pozycji. Jednak z najnowszych badań wynika, że aktywność fizyczna może mieć korzystny wpływ np. na przyswajanie nowych słówek. Uczniowie, którzy chodzili na basen, byli lepsi w testach sprawdzających wiedzę.

  Joanna Jabłczyńska pochwaliła się aktywnościami, których podjęła się w czasie urlopu. Tym razem to nie wycieczki rowerowe stały się jej głównym celem, lecz dryfowanie po wodzie. Gwiazda postanowiła spróbować swoich sił w nowym, modnym sporcie. Swoje zmagania uwieczniła na wakacyjnych zdjęciach.

  Nawet po kilkudziesięciu godzinach od zabawy w morzu czy basenie dzieci wciąż są narażone na śmiertelne niebezpieczeństwo. Utonięcie wtórne jest bardzo przebiegłe. Czym jest? Jak może do niego dojść? Wyjaśniamy, jak nie dopuścić do dramatu.

  Ania i Bartek Dawidowscy pewnego dnia zamienili dom na ogromną łódź. Od tego czasu para wraz z dziećmi podróżuje trimaranem po świecie. Na początku czerwca rodzina wróciła z Karaibów do Gdańska. Jak wspomina podróż i jakie plany ma na najbliższą przyszłość?

  Aby w pełni cieszyć się wakacjami nad wodą, trzeba umieć pływać i wiedzieć, jak zachowywać się w morzu czy jeziorze. Każdy rodzic, który chce mieć pewność, że jego dziecko nad wodą będzie bezpieczne, powinien zapisać je na kurs pływania. Kiedy jest najlepszy czas na naukę? Pytamy oto ratownika.

  Ta sytuacja jest tak mało prawdopodobna, że brzmi jak wyjęta z prosto z komedii. Główny bohater twierdzi jednak, że rzeczywiście otarł się o śmierć po tym, jak wylądował w paszczy humbaka.

  Planujesz weekend nad jeziorem? Zobacz, gdzie woda jest najcieplejsza. W ostatnich dniach temperatury znacznie się podniosły.

  Najstarszy statek pasażerski w Polsce wiele przeszedł. Został nawet zatopiony i spisany na straty, jednak go odremontowano. O jego wyjątkowej historii w Dzień Dobry TVN opowiedział teraz właściciel "Jantara", Waldemar Matuszak.

  Mistrzostwa Polski Aktorów w Pływaniu odbędą się 30 maja w Grodzisku Mazowieckim. Dlaczego udział w tych zawodach jest szczególnym wyzwaniem dla Anny Powierzy? Jak przygotowują się do nich Robert Wrzosek i Agnieszka Wrona – dwukrotna mistrzyni? Zobaczcie rozmowy z naszymi gośćmi.