Wiedza uchroni cię przed wpadką na urlopie. Tego nigdy nie rób podczas rejsu

Czego nie robić na statkach wycieczkowych?
Źródło: Dzień Dobry TVN
55 lat temu wypłynął ostatni polski transatlantyk
55 lat temu wypłynął ostatni polski transatlantyk
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Wycieczka statkiem to bardzo atrakcyjna forma spędzania urlopu. Na pokładzie panują jednak specyficzne zasady, o których należy pamiętać, zanim udamy się na rejs po morzu lub oceanie. Te rady uchronią cię przed kłopotami na wycieczkowcu. O czym warto pamiętać?

Co warto wiedzieć o wycieczkowcach?

Rejsy statkami wycieczkowymi cieszą się coraz większą popularnością. Ta forma wypoczynku łączy w sobie przede wszystkim zwiedzanie, aktywności sportowe i relaks nie tylko nad basenem, ale i na rozmaitych plażach. Wielodniowe rejsy wymagają jednak odpowiedniego przygotowania - spakowania ubrań i akcesoriów adekwatnych do zmian pogody i zapoznania się z planem wycieczki. Jak wyznała Tammy Barr, była członkini załogi wycieczkowca - mało osób o tym wie, ale istnieje kilka aspektów, o których warto pamiętać, przebywając na pokładzie.

Według Tammy podstawową kwestią, która umili przebywanie statku jest opłacenie podwyższonego standardu w pokładowej restauracji. Zwykle podstawowe posiłki wydawane na statku są już w cenie wycieczki, jednak warto nieco dopłacić, by nie martwić się faktem, iż nie mamy dostępu do pełnej karty dań, czy do pełnej oferty drink-baru. Jak przekonuje była pracownica statku - jeśli mamy trochę dodatkowej gotówki, warto sobie sprawdzić taką przyjemność na urlopie.

Tego nie rób na rejsie statkiem

Rejsy wycieczkowe zapraszają na swój pokład setki pasażerów, dlatego przebywając na pokładzie, musimy pamiętać o higienie. Według Tammy nigdy nie powinniśmy dotykać powierzchni wspólnych takich jak: poręcze, przyciski w windzie, czy klamki. Jeśli to możliwe - lepiej użyć łokcia, by otworzyć drzwi i mieć zawsze przy sobie płyn do dezynfekcji dłoni. Dzięki temu łatwiej uniknąć m.in. wirusowych przypadłości układu trawiennego.

Istotna jest również kwestia bezpieczeństwa. Wielu pasażerów wycieczkowych statków nosi na kartę-klucz do swojej kajuty przewieszona na szyi. Gdy spędzamy czas na lądzie to wręcz "zaproszenie" dla złodzieja, by nam ją odebrać i splądrować nasz pokój. Kartę powinniśmy trzymać w torbie bądź saszetce, do której nikt poza nami nie będzie miał dostępu.

Punktualność to również ważna część podróżowania statkiem. Gdy znajdziemy się na lądzie, warto bardzo dokładnie zaplanować zwiedzanie odwiedzonego portu i miasta, by nie spóźnić się na dalszą część rejsu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości