Jantar – atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co warto tu zobaczyć?

Jantar
Jantar – atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co warto tu zobaczyć?
Źródło: PATSTOCK/Getty Images
Jantar to położona obok Gdańska wieś, która zyskała sławę dzięki organizowanym tu Mistrzostwom Świata w Poławianiu Bursztynu. Samo słowo „jantar”, wywodzące się z języka fenickiego, to tak naprawdę dawna nazwa bursztynu. Jakie są najciekawsze atrakcje w Jantarze, mieście bursztynów? Sprawdź.

antar położony jest na granicy Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. W miejscu, gdzie dawniej zaczynał się Szlak Bursztynowy, znajduje się wieś. Chociaż jest zlokalizowana niemal nad samym morzem, nie ma tu tłumów, dzięki czemu Jantar stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Można tu też znaleźć wiele atrakcji dla dzieci, więc z pewnością nie będą się one nudziły.

Plaża w Jantarze

Plażę w Jantarze wyróżnia to, że jest naprawdę piękna, szeroka i piaszczysta, w dodatku leżą na niej okruchy bursztynu. Wiele osób uważa za zaletę także fakt, że zazwyczaj nie jest zatłoczona. Na tej plaży można więc w spokoju odetchnąć, powdychać jod i się zrelaksować. Zdrowe powietrze w Jantarze zawiera również olejki eteryczne, które są korzystne dla zdrowia osób ze schorzeniami płuc, serca i układu nerwowego. Na plaży organizowane są słynne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Podczas zawodów uczestnicy muszą wybrać i wyłowić jak największą ilość bursztynów przy pomocy grabi oraz kaszorów.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Podróże po świecie

DD_20211023_Namibia_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze

Bursztyny w Jantarze warto zobaczyć nie tylko podczas mistrzostw albo w postaci okruchów leżących na plaży, lecz także w Muzeum Bursztynnictwa, które działa przez cały rok. W czterech salach wystawowych można obejrzeć wyjątkowe okazy oraz usłyszeć o historii bursztynu. Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–18.00.

Buffalo Bill w Jantarze

Buffalo Bill to ośrodek jeździecki, który organizuje wycieczki konne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób. Można się wybrać m.in. na rajd konny Szlakiem Bursztynowym lub Mierzeją Wiślaną. Na terenie obiektu jeźdźcy trenują skoki, mogą zapisać się na kurs zawodowy. To jednak nie wszystko. Buffalo Bill oferuje również mniej popularne atrakcje, takie jak horseball czy gra w polo. Z oferty ośrodka mogą skorzystać nawet osoby ze schorzeniami kończyn dolnych – zajmują się nimi wykwalifikowani trenerzy.

Jantar: atrakcje dla dzieci

Zamierzasz wybrać się nad morze ze swoim dzieckiem? Sprawdź, jakie znajdziesz w Jantarze atrakcje dla najmłodszych.

Mini zoo w Jantarze

Wyprawa do mini zoo to wspaniała okazja, aby na własne oczy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt. Kangury rdzawoszyje, alpaki, lamy, nilgau – to tylko niektóre z trzymanych tam stworzeń, o których mogłeś nawet nie słyszeć. Nie brakuje tu również bardziej znanych zwierząt: danieli, owiec wrzosówek oraz królików. Część obszaru zoo zajmuje staw, w którym mieszkają łabędzie czarne i czarnoszyje, bernikle, gęsi tybetańskie, a także wiele innych gatunków. Niektóre z nich można nawet samodzielnie nakarmić – do biletu zawsze dołączana jest marchewka. Zoo w Jantarze zajmuje około 2 ha.

Art Inwazja Owadów

To dość niezwykły park rozrywki poświęcony owadom. W gablotach umieszczono wiele chrząszczy i motyli, a niektóre gatunki można nawet wziąć do ręki i obejrzeć z bliska. W jednej z sal zwiedzający mogą zobaczyć żywe owady, pochodzące z różnych stron świata. To jednak nie wszystko, Art Inwazja Owadów przygotowała także atrakcje w postaci torów wyścigowych, kina czy strzelnicy. Czasami organizowane są spektakle z owadami na scenie, wykłady oraz warsztaty plastyczne. Co ciekawe, obiekt w całości został zbudowany z materiałów recyklingowych.

Indiańska Wioska

Do innych atrakcji Jantaru należy jedyna na Pomorzu Gdańskim Indiańska Wioska. Warto przejść się po niej wraz z przewodnikiem, Leszkiem Michalikiem, autorem ponad dwudziestu książek oraz Joanną Mazurek, wykształconą indianistką. Na terenie wioski znajduje się m.in. muzeum z wyrobami Indian pochodzących z Ameryki Północnej. Można tam też kupić wybrane pamiątki. Latem organizowane jest obozowisko.

Pole Footgolf Jantar

Co jeszcze warto zobaczyć w Jantarze? Niezwykłą atrakcję stanowi Pole Footgolf Jantar, na którym organizowana jest gra będąca połączeniem piłki nożnej i golfa. Gracze muszą umieścić piłkę w wyznaczonym dołku, wykonując jak najmniejszą ilość kopnięć. Następnie trzeba powtórzyć czynność, ale już przy innym dołku. Na każdym z torów znajdują się różne przeszkody. W grze mogą uczestniczyć dzieci od 4. roku życia, które potrafią kopać w piłkę i mają odpowiednią koordynację ruchową. To świetny pomysł na zabawę dla całej rodziny, gdyż tory przeszkód są tu bardzo zróżnicowane.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: PATSTOCK/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes