morze

  morze

  Dziwnów jest turystyczną miejscowością nadmorską, idealną dla miłośników sportów wodnych. To tu przybywają żeglarze, kajakarze, a także wędkarze. W porcie znajdującym się u ujścia rzeki Dziwny do morza cumują jachty, a szczytem wydm prowadzi promenada spacerowo-widokowa.

  Hel to miasteczko położone na cyplu Mierzei Helskiej. Z trzech stron otacza je woda, a z czwartej bujne lasy, dlatego jest doskonałym miejscem na wypad wypoczynkowy przez cały rok. Zarówno miasto, jak i jego okolice oferują przybyłym turystom wiele ciekawych atrakcji. Sprawdź atrakcje na Helu.

  Choć pamięta się jego nazwę z lekcji geografii i to, że jest na wiele sposobów unikalne, wciąż nie jest popularnym celem turystów z Europy Zachodniej. A szkoda, ponieważ Morze Kaspijskie oferuje wszystko, czego potrzeba wymagającemu podróżnikowi - piękne krajobrazy, ciepłą lazurową wodę i doskonałą pogodę.

  Słoneczny Brzeg to zdecydowanie największy, a także najbardziej popularny kurort w Bułgarii. Znajduje się on nad pięknym brzegiem Morza Czarnego. W Słonecznym Brzegu można skorzystać z oferty 600 hoteli i 400 restauracji. Budowę kurortu rozpoczęto w 1958 roku w miejscu, w którym już w starożytności funkcjonowały studnie zaopatrujące nieodległy Nesebyr w wodę pitną. 

  Kraken to stwór, który swym wyglądem przypominał ośmiornicę. Budził lęk wśród żeglarzy, ponieważ zdarzało mu się wyłaniać z głębin oceanów. Postać krakena można odnaleźć w mitologii greckiej i nordyckiej. Krążą również opowieści o wyspach, które tak naprawdę miały być leżącymi krakenami. Inne anegdoty mówią o celowym wywoływaniu przez potwory wirów morskich. Kraken stał się bohaterem filmów, książek, a nawet gier komputerowych.

  Grog początkowo służył jako lekarstwo na szkorbut, a pili go przeważnie marynarze. Z czasem napój został rozsławiony przez autorów opisujących przygody żeglarzy i piratów. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych napojów rozgrzewających dla osób dorosłych. Poznaj historię grogu.

  Wyspy Jońskie – wyspy marzeń wielu osób, spragnionych widoku niebiańskich krajobrazów i wypoczynku w bardzo ciepłej, ale nie skwarnej temperaturze. Czym charakteryzują się greckie Wyspy Jońskie? Czy to dobry wybór na letnie wczasy?