wyjazd

  wyjazd

  Curaçao to niewielka wyspa położona niedaleko od Wenezueli, na Morzu Karaibskim. Choć mało osób w Europie wie o jej istnieniu, to świetne miejsce na odpoczynek - można uciec od zgiełku miasta i podziwiać piękną przyrodę, a jednocześnie mieć wszystkie udogodnienia. Zobacz, jakie ciekawe miejsca można zobaczyć na Curaçao.

  Wasz pupil nie lubi zostawać sam w domu, a wy od dłuższego czasu nie możecie wyjechać na upragnione wakacje? Podróżowanie ze zwierzętami bywa trudne, ale nikt nie powiedział, że jest niemożliwe. Dobra organizacja i sprawny research pozwalają wyruszyć na urlop nawet z całą załogą czworonogów. Najlepszym tego przykładem jest Małgorzata Głowacka, właścicielka piątki psiaków, z którymi jeździła na wakacje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

  Przed nami sezon urlopowy, a więc nasuwa się pytanie – gdzie i z kim spędzić urlop? Z ukochanym? A może czas wyrwać się z rutyny i pojechać z przyjaciółkami na weekend? O wadach i zaletach wyjazdów bez partnera porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Pauliną Biernat, psycholożką i trenerką rozwoju osobistego, oraz aktorem Wojciech Błachem i jego żoną, Agnieszką Błach.

  Wakacje już za kilka miesięcy, ale wiele osób nadal nie wie, jak je zaplanować. Wszystko przez pandemię koronawirusa i stale zmieniające się zasady wjeżdżania na terytorium różnych państw oraz powrotu do Polski. Jak zatem zaplanować tegoroczny wyjazd? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli ekspert, biegły sądowy ds. turystyki, Marek Kamieński oraz blogerka podróżnicza, Natalia Sitarska.

  Kwiecień to czas, kiedy jeszcze można zakupić bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Pomimo chłodu panującego w Polsce, w wielu krajach to okres rozpoczynającego się lata. Temperatura jest wysoka, ale niemęcząca. Warto więc obrać egzotyczne kierunki na wczasy. Sprawdź, gdzie jest ciepło w kwietniu.

  W Polsce marzec to moment, kiedy zima spotyka się z wiosną. Jest jeszcze chłodno i mało kto wyobraża sobie wypoczynek w kraju. Ale są miejsca, do których można dotrzeć tanio i szybko, gdzie w marcu można cieszyć się przedsmakiem lata. Podpowiadamy, dokąd pojechać na wakacje w marcu.

  Dopiero co uporaliśmy się z drugą falą koronawirusa, a specjaliści już alarmują, że przed nami trzecia. Tym razem jednak rząd postanowił nie nawoływać do odpowiedzialnego zachowania, lecz wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Przez nie wiele osób musiało odwołać noworoczne wyjazdy. Inni jednak nadal planują obejść przepisy. Czy jest to możliwe i na kim spoczywa w takim wypadku odpowiedzialność, wyjaśniała adwokat Eliza Kuna.

  Sezon wyjazdowy można uznać za rozpoczęty. Dlatego też Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jakie "niespodzianki" mogą na nas czyhać w pokoju hotelowym. O poradę poprosił Violettę Hamerską: "(Nieprzyjemny) Zapach jest czymś, co od razu dyskwalifikuje pokój (...) Wtedy warto pójść do recepcji i poprosić o zmianę". Co jeszcze może irytować gości w hotelu? Zobaczcie.