Małgorzata Szumowska o pasji do pływania. "Pod wodą znalazłam to, czego nie mam w ogóle na ziemi"

Sportowa pasja Małgorzaty Szumowskiej. Jaką dyscyplinę trenuje?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sportowe pasje Małgorzaty Szumowskiej
Sportowe pasje Małgorzaty Szumowskiej
Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Wampiry w filmach i serialach…
Wampiry w filmach i serialach…
Nowy film o Whitney Houston
Nowy film o Whitney Houston
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Kobiety w filmie
Kobiety w filmie
Wielki powrót filmowych hitów
Wielki powrót filmowych hitów
Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktach
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
Spektakularne kostiumy filmowe
Spektakularne kostiumy filmowe
1994 – rok kulturowy dla kina
1994 – rok kulturowy dla kina
Małgorzata Szumowska to jedna z najbardziej cenionych polskich reżyserek. Artysta poza pasją do tworzenia filmów, kocha również sport. Szczególnie upodobała sobie pływanie. Co jej daje?

Małgorzata Szumowska o pasji do sportu

Małgorzata Szumowska to nagradzana na międzynarodowych festiwalach reżyserka takich filmów jak "Kobieta z ..." czy "Infinite Storm". Wielką pasją artystki jest również sport. - Sport, który jest przeze mnie traktowany na serio, uprawiam od ponad 6 lat, a przedtem była przygoda z jogą, [...], mi się wtedy wydawało, że to jest jakieś maksimum, jakie ja mogę osiągnąć w sporcie, potem trafiłam na basen - powiedziała.

Reżyserka dodała, że pływała jako dziecko, zdarzało się ze startowała w zawodach. - Wizje na temat tego, że jestem sportowcem upadały jedna po drugiej. Okazało się, że nie mam wydolności, nie jestem w stanie przepłynąć w jednym ciągu nawet 200 metrów - przyznała artystka.

Agata Korc, trenerka pływania, wyznała, że od kiedy pracuje z reżyserką, zrobiła ona ogromne postępy. - Bardzo szybko wkręciła się w te treningi, chciała jeszcze więcej, jeszcze więcej, aż doszłyśmy do tego momentu, że stwierdziłam, że wystawię ją na zawody pływania masters na 50 delfinem, bo to jest styl, w którym najlepiej się sprawdza - powiedziała trenerka. - Pod wodą znalazłam to, czego nie mam w ogóle na ziemi, czyli absolutną ciszę. Wychodzisz w zupełnie innym nastroju. Wydaje mi się, że nie ma sportu, który bardziej by wpływał na psychikę - stwierdziła reżyserka.

Poza pływaniem jest jeszcze surfing. - Na początku, to był dla mnie tak niesamowity stres, przełamanie lęku przed tą ogromną falą, przed tą siłą tego oceanu, tą dzikością. Za każdym razem, jak jechałam na sport, ja byłam potwornie zdenerwowana, bolał mnie brzuch. Pokonywałam siebie, wchodziłam do tej wody i strasznie chciałam się stać częścią tego oceanu - wyznała.

Małgorzata Szumowska o postrzeganiu wieku

Artystka jest zdania, że podejście do wieku bardzo się zmieniło i nadszedł czas dojrzałych kobiet. - Jak byłam młodą dziewczyną, mając 16 lat, byłam modelką. To były lata 90., to był taki modeling przaśny, ale byłam, lubiłam to - przyznała.

Reżyserka jest ambasadorką marki Miu Miu. - Nie wiedziałam, że to przyjdzie do mnie coś takiego po 50. To jest jakiś totalny paradoks, gdzie to by się miało właściwie skończyć, gdzie miałabyś być tą przysłowiową "straszą panią". Cieszę się, że to zostało odczarowane i nadal będę ambasadorką kobiet po 50. - podkreśliła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Jarosłwaski

podziel się:

Pozostałe wiadomości