kino

  kino

  Sceny intymne dla wielu aktorów są bardzo trudne. Niektórzy mają z nimi na tyle traumatyczne przeżycia, że w ogóle przestają je grać. Dlatego, aby praca na pranie była łatwiejsza i ekipa nie przekraczała pewnych granic coraz częściej zatrudnia się tzw. koordynatorów scen intymnych. Na czym polega ich praca? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Łachacz oraz Katarzyną Szustow, które wykonują ten zawód.

  W środę, 1 września 2021 roku rozpoczął się długo wyczekiwany 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Miłośnicy kina z całego świata mają szansę przyjrzeć się dziełom wybitnych twórców i poczuć wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. O emocjach związanych z tegorocznym świętem branży filmowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewa Górniak-Morgan.

  Znów możemy pójść do kina, ale też teatru, opery i filharmonii! Od piątku 21.05 otwierają się kina studyjne, lokalne i multipleks Helios. Pozostałe kina sieciowe pozostają jeszcze zamknięte. Multikino i Cinema City wznawiają działalność w przyszłym tygodniu. Znane są szczegóły otwierania kin w Warszawie. Jakie filmy będzie można w nich obejrzeć?

  Luzowanie obostrzeń w Polsce wchodzi w kolejny etap. Od 21 maja po wielu miesiącach przerwy otworzyć mogą się teatry, opery, filharmonie, kina oraz grupy cyrkowe. Domy i ośrodki kultury znowu będą mogły prowadzić działalność edukacyjną i animacyjną w pomieszczeniach. Sprawdź, co jeszcze zmieni się od piątku, a co od przyszłego tygodnia.

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) wciąż pod ostrzałem. Studia filmowe, gwiazdy i znaczna część przemysłu filmowego wyraziły swój bunt. Telewizja NBC poinformowała natomiast, że w przyszłym roku nie będzie relacjonować gali Złotych Globów. Powodem jest brak różnorodności wśród członków HFPA.

  Na ten dzień kinomaniacy musieli trochę poczekać. Na szczęście już 29 maja ponowie zasiądziemy przed wielkim ekranem i przeniesiemy się w świat rozrywki. Jakie produkcje czekają na widzów? Tej wiosny nie obędzie się bez kilku gorących premier.

  Lokacje, czyli prawdziwe przestrzenie, gdzie powstawały zdjęcia do filmów, to miejsca, w których świat kina spotyka się z tym realnym. Nic więc dziwnego, że rozpalają wyobraźnię miłośników małego i wielkiego ekranu. O swojej niezwykłej pasji opowiedział nam Dawid Kłosowski.