woda

  Poznaj porady ekspertki.

  W ten weekend "Projekt plaża" dotarł do Władysławowa. Strefa, którą przygotowaliśmy wspólnie z marką Żywiec Zdrój to doskonałe miejsce do spotkań. Tym razem Olivier Janiak zaprosił do rozmowy Łukasza Bogusławskiego uczestnika programu "Top Model".

  Worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Te małe, niepozorne ślady pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i dużo starsze. Jest jednak sposób, dzięki któremu pozbędziemy się uciążliwego problemu. Na ratunek przychodzi – woda.

  Niektórzy internauci byli przerażeni tym widokiem.

  Podczas letniego wypoczynku - zwłaszcza w bardzo gorące dni - trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i orzeźwienie. Choć woda jest najlepszym płynem, po który możemy sięgnąć, to warto urozmaicić jej smak. W jaki sposób? 

  Zachęcamy do wprowadzenia kilku dobrych nawyków na co dzień.

  Radę, aby nie popijać owoców wodą, można usłyszeć od babci. Wiele osób nie przejmuje się jednak tą przestrogą. Jakie mogą być tego efekty?

  Przed nami kolejne upalne dni. W tym czasie musimy szczególnie pamiętać o nawodnieniu organizmu. Tylko, który napój wybrać, by skutecznie ugasić pragnienie? Oto propozycje internautów.

  W strefie Projektu Plaża w Międzyzdrojach pojawił się Janusz Chabior. Jak i gdzie spędza urlop oraz jakie ma plany na nadchodzące miesiące? O tym opowiedział podczas rozmowy z Piotrem Wojtasikiem.

  Jezioro Aralskie nie tworzy już jednego zbiornika wodnego. Zostało podzielone na cztery mniejsze jeziora, znajdujące się w Uzbekistanie i Kazachstanie. Obecnie linia brzegowa Jeziora Aralskiego została przesunięta o ponad 100 km od miasta Moʻynoq, choć kiedyś znajdowała się tuż obok niego. Poznaj przyczyny wysychania jeziora, jego historię oraz powody, dla których co roku przyjeżdżają tam obcokrajowcy.

  Dziewczynka musiała przejść poważną operację.

  W Polsce możemy mówić o suszy hydrologicznej. Obecnie to zjawisko występuje w 1689 gminach w naszym kraju, to aż 68 proc. Dlaczego rzeki wysychają?

  Upały za oknem dają się we znaki. W takim momentach należy pamiętać o nawodnieniu. Woda to w końcu źródło życia. Widzieliście, że kluczową rolę odgrywa także w wykwintnych posiłkach? Cristina Catese zdradziła nam przepisy na Ciambelle z ryżu, pomarańczowy puchar z granolą, krem z jogurtu greckiego i ricotty  oraz kuskus z tuńczykiem, mikro ziołami i awokado, a wszystko to z wykorzystaniem włoskiej naturalnej gazowanej wody mineralnej. Prosto i smacznie.

  Specjaliści zachęcają, aby zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach.

  Zobacz, za co grozi kilka tysięcy złotych kary.

  Życie dziewczynki uratowała szybka reakcja starszej siostry.

  Czekamy na nie cały rok, a gdy przychodzą mamy ich serdecznie dość. Mowa o upałach, które w ostatnim czasie dają się we znaki. Jak uprzyjemnić sobie gorące dni? Idealny sposób wymyślili Hiszpanie. Woda jęczmienna - jeden napój, wiele korzyści. Orzeźwia, nawadnia i fantastycznie gasi pragnienie.

  Na lekcji chemii nie raz słyszeliśmy, że woda jest bezwonną cieczą pozbawioną koloru i smaku. I choć trudno się z twierdzeniami nauki nie zgodzić, trzeba wprowadzić tu małą klauzulę. Woda mineralna, po którą tak często sięgamy, kiedy dopada nas pragnienie, nie tylko ma smak, ale różni się on w zależności od stopnia zmineralizowania, źródła pochodzenia. 

  Odpowiada na pytanie, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak alergia na wodę?

  Mogłoby się wydawać, że nurkowanie to sport tylko dla dorosłych. Tymczasem nie jest do końca prawda. Są instruktorzy, którzy powadzą tego rodzaju kursy również dla dzieci. Jak one wyglądają? Co młodym i początkującym nurkom sprawia najwięcej kłopotu?

  Sassy water to napój uwielbiany przez celebrytów. Jego picie wpływa pozytywnie na utrzymanie i osiągnięcie szczupłej sylwetki. Czy faktycznie działa? W jaki sposób go przygotować? Sprawdź przepis, jak go zrobić.

  Marzysz o pięknym akwarium, które stanie się wyjątkową ozdobą w Twoim domu? Jednym z najważniejszych elementów akwarium jest odpowiedni filtr.

  Które czynności kuchenne wymagają użycia największej ilości wody? Jak efektywnie ją oszczędzać? Na te i inne Państwa pytania odpowie Mateusz Kazula, ekspert Samsung. Zapraszamy do udziału w czacie.

  "Takich osób jest w Polsce około czterech".

  Gdzie można zobaczyć najpiękniejsze błękitne laguny? Można wybierać spośród kilku opcji.

  22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Bartek Jędrzejak wybrał się do wrocławskiego Hydropolis i opowiedział, dlaczego tak ważne jest to, aby dbać i szanować to, co daje nam natura.

  "W procesie wędrówki spotyka wiele rzeczy".

  Czajnik to podstawowy sprzęt w każdej kuchni. Jednak w dobie galopujących cen prądu i gazu ważne jest, żeby był on energooszczędny. Zatem jaki wybrać: elektryczny czy gazowy? Który z nich najszybciej zagotowuje wodę? Na te pytania odpowiedział Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów.

  Morsowanie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Już w najbliższych dniach do Mielna zjadą morsy z całego świata na Międzynarodowy Zlot Morsów. Jak wygląda spotkanie miłośników kąpieli w zimnej wodzie?

  O tym, że picie wody jest nie tylko zdrowe, a konieczne, jeśli zależy nam na jędrnej i promiennej skórze, płaskim brzuchu i świetnej formie, wie już każdy. Jak ją pić i co do niej dodawać, żeby działała lepiej niż kosmetyki i zabiegi.