woda

  woda

  Czajnik to podstawowy sprzęt w każdej kuchni. Jednak w dobie galopujących cen prądu i gazu ważne jest, żeby był on energooszczędny. Zatem jaki wybrać: elektryczny czy gazowy? Który z nich najszybciej zagotowuje wodę? Na te pytania odpowiedział Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów.

  Ekologia i Internet wkraczają do coraz bardziej specjalistycznych dziedzin naszego życia. Nawet takich jak liczniki na wodę. We Wrocławiu rozbudowuje się sieć, która umożliwi bezprzewodową komunikację i zdalny, szybszy odczyt liczników. Jest to tzw. Internet Rzeczy, czyli IoT (Internet of Things). Jak wykorzystają go urzędnicy i eksperci?

  Zanieczyszczenie plastikowymi odpadami stanowi poważne zagrożenie dla środowiska, dlatego ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych powinno być priorytetem dla każdego z nas. Działania proekologiczne niosą za sobą wiele korzyści, zwłaszcza jeśli staramy się wprowadzać je w naszej kuchni. W programie Dzień Dobry TVN Konrad Koterba przedstawił zalety ekspresu do wody gazowanej oraz innych gadżetów umożliwiających większą troskę o bezpieczeństwo naszej planety. Jak ograniczyć plastik w kuchni? Sprawdź te sposoby i zastosuj je w swojej kuchni.

  Wszyscy, którzy zarządzają przydomowym ogrodem, wiedzą, jak ważne jest zbieranie deszczówki. Dzięki niej nie muszą się martwić, jak podlać rośliny w trakcie znikomych opadów deszczu. Poza tym można wykorzystać zebraną wodę do wielu innych pożytecznych działań.

  Rów Mariański to najgłębsze miejsce na całym świecie. Jego głębokość wynosi 10994 m. Dla porównania, wysokość Mount Everest wynosi 8848 m – dach świata zniknąłby zatem w najgłębszym miejscu pod wodą. Rów Mariański zlokalizowany jest w zachodniej części Oceanu Spokojnego, 200 km od archipelagu Marianów i to właśnie od niego przyjął on swoją nazwę. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  Hydropolis to zdecydowanie jedna z najnowocześniejszych ekspozycji interaktywnych w Polsce. Muzeum wody we Wrocławiu wprowadza zwiedzających w zupełnie inny świat, a przy tym uczy i bawi. Wizyta w nim to rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

  Picie wody jest niezbędne i korzystne dla zdrowia - to prawda znana nie od dziś i wielokrotnie przypominana. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma niezwykle istotne znaczenie dla zdrowia. Prócz stałego, regularnego nawadniania, bardzo cenne jest wypijanie szklanki wody przed konkretnymi czynnościami w ciągu dnia.

  Woda demineralizowana nazywana jest również wodą destylowaną oraz dejonizowaną. Charakteryzuje się tym, że w procesie destylacji zostaje pozbawiona soli mineralnych oraz większości pozostałych substancji mogących ją zanieczyścić. Picie wody demineralizowanej wciąż budzi wiele kontrowersji. Dlatego warto sprawdzić, jakie są parametry wody demineralizowanej, jakie ma zastosowanie i czy jest bezpieczna dla zdrowia.

  Przydomowy basen to doskonały sposób na ochłodę i relaks w upalne, słoneczne dni. Każdy basen, również ten na stelażu czy dmuchany, wymaga odpowiednich zabiegów, aby zgromadzona w nim woda służyła jak najdłużej i była bezpieczna dla kąpiących się w niej osób. O czym warto pamiętać?

  Smak kiszonych ogórków jest niepowtarzalny. Dodane do jakiejkolwiek potrawy mogą zmienić jej charakter. Świetnie się odnajdują w wielu zupach, sałatkach czy na kanapkach. Wspaniałe właściwości i walory smakowe posiada również woda po kiszonych ogórkach, która często jest marnowana i wylewana. Sprawdź, jak można ją wykorzystać.