Sport i fitness

Aleksandra Mirosław zdobyła mistrzostwo Europy w mniej niż 7 sekund. "Zawsze chciałam być najlepsza i tego się trzymam"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Aleksandra Mirosław znów sięgnęła po złoto
Aleksandra Mirosław znów sięgnęła po złoto Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Aleksandra Mirosław została mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej na czas. Droga po złoto zajęła jej 6,636 sek. O swoim sukcesie i najbliższych planach medalistka opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Czy czuje oddech rywalek na plecach?

Aleksandra Mirosław mistrzynią Europy

Polki zdominowały rywalizację we wspinaczce sportowej na mistrzostwach Europy w Monachium. Zajęły bowiem pięć czołowych lokat w eliminacjach. Złoto wywalczyła aktualna rekordzistka świata, Aleksandra Mirosław, która w finale pokonała Aleksandrę Kałucką. Natalia Kałucka w rywalizacji o trzecie miejsce wyprzedziła Patrycję Chudziak, a piąta była Anna Brożek. Jak tego dokonały?

- Wydaje mi się, że wiele rzeczy złożyło się w jednym czasie. Przede wszystkim mamy pięć kobiet, które są w stanie sięgać po medale imprez międzynardowych. Po drugie, jeśli chcemy stanąć na podium Pucharu Polski, to musimy prezentować poziom światowy, europejski. Plus mając rekordzistkę w kraju, którą jestem, dziewczyny mają kogo gonić, a ja im troszeczkę uciekam. Myślę, że ta wewnętrzna rywalizacja procentuje na takich zawodach - tłumaczyła Aleksandra Mirosław w Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśliła zawodniczka, czuje oddech rywalek na plecach, co ją motywuje. - Zawsze jadę na zawody po to, by wygrywać. Zawsze chciałam być najlepsza i tego się trzymam. W mojej głowie jest tylko złoty medal, pierwsze miejsce i odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" - wyjaśniła sportsmenka.

Jak odpoczywa rekordzistka świata we wspinaczce sportowej?

Świeżo upieczona mistrzyni Europy po całym sezonie może w końcu oddać się błogiemu lenistwu. O tym, gdzie wybiera się na urlop opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

- Lecimy do Portugalii na Azory. Mam zamiar odpocząć, oderwać się trochę od treningu, wspinania. Będę tam dwa tygodnie. To mój najdłuższy urlop od wielu lat - tłumaczyła Aleksandra Mirosław.

- Początkowo jest ciężko, by wyzbyć się z głowy tego, co mam do zrobienia. Żeby rzeczywiście przejść na ten tryb odpoczywania. Natomiast tak jak wracam z imprezy mistrzowskiej, po całym sezonie, to też jest potrzebne. Ostatnią rzeczą, o której aktualnie myślę, to pójście na trening. Chociaż dwa dni temu obudziłam się i stwierdziłam, że mogłabym pójść. Doszłam do siłowni w hotelu, ale skończyłam na bieżni - dodała.

Jak wygląda dieta mistrzyni Europy? Co lubi robić? Odpowiedzi na te pytania poznasz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości