Dwie Polki na podium Mistrzostw Świata we wspinaczce. 20-latka zaskoczyła wszystkich

Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław, która zrobiła furorę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, stanęła na podium Mistrzostw Świata we wspinaczce. Zaskoczeniem było jednak to, że zakończyła zawody z brązowym medalem na szyi. Złoto zostało jednak w Polsce - zdobyła je Natalia Kałucka.

Natalia Kałucka mistrzynią świata

Finał Mistrzostw Świata we wspinaczce był dla wszystkich sporym zaskoczeniem. Wydawało się, że Aleksandra Mirosław stanie na podium ze złotym medalem. Polka w półfinale zaliczyła jednak upadek, a szansę na złoto wykorzystała 20-letnia Natalia Kałucka z czasem 7.07 sekundy.

W finale Kałucka zmierzyła się na ściance z Rosjanką, Julią Kapliną. Przeciwniczka odpadła jednak ze ściany, Kałucka zdobyła więc złoty medal Mistrzostw Świata we wspinaczce.

Niedosyt Aleksandry Mirosław

27-letnia Aleksandra Mirosław posiada już rekord świata zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (6,84 s). Udało jej się także uzyskać dwa złote medale na Mistrzostwach Świata 2021. Niefortunny upadek sprawił jednak, że straciła szanse na złoto w finale.

Na podium stanęła, ale "tylko" z brązowym medalem. Polka na co dzień trenuje, studiuje i pracuje jako szkolna wuefistka.

Źródło: x-news