Sport i fitness

Filip Chajzer spróbował sił w futbolu amerykańskim. Spotkanie z Warsaw Sirens nie należało do łatwych

Sport i fitness

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Filip Chajzer
Do boju warszawskie syrenki

Warsaw Sirens to pierwsza i jedyna w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego. W związku w brakiem przeciwniczek w kraju dziewczyny grają w lidze czeskiej. Jak wyglądają ich treningi sprawdził Filip Chajzer.

Kobieca drużyna futbolu amerykańskiego

Warsaw Sirens nie mają w Polsce konkurencji, ale to nie przeszkadza dziewczynom w zdobywaniu tytułów. Warszawskie syrenki mogą pochwalić się m.in. wicemistrzostwem Czech. W związku z tym, że nad Wisłą nie istnieje oficjalna liga, zawodniczki mają trudności w znalezieniu sponsora, a funkcjonowanie drużyny opłacają z własnych środków.

- Zaczęłyśmy grać w lidze czeskiej, bo nie miałyśmy z kim grać w Polsce. Wcześniej była jedna drużyna w Opolu, ale dziewczyny zakończyły działalność. Jest jeszcze jedna sekcja w Bydgoszczy, ale to nie daje nam możliwości rozwoju - wyjaśnia Aleksandra Soroczyńska. - Sponsor to jest coś, czego nam najbardziej brakuje, gdyż utrzymujemy się ze składek naszych zawodniczek. Nasz roczny koszt funkcjonowania to ok. 100 tys. złotych i opłacamy to wszystko same - podkreśla zawodniczka.

Sport dla twardych kobiet

Zawodniczki nie ukrywają, że w tym sporcie fascynuje je jego wymagający charakter.

- To robienie czegoś, czego się zazwyczaj nie robi, czyli wbicia się w drugiego człowieka z całej siły, czyli przełamania tych barier fizycznych - mówi jedna z zawodniczek. - Nie ma w tym w ogóle romantyzmu ani humanizmu. Werter by w to nie grał. W łyżwiarstwie nikogo nie popchniesz i nie powalisz na ziemię - dodaje.

Choć Filip Chajzer wyglądał na zaskoczonego, to dziewczyny szybko wzięły go na warsztat i stanął z nimi w szranki. Jak sobie poradził nasz prowadzący? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Filip Chajzer

Pozostałe wiadomości