futbol

  futbol

  Agnieszkę i Patricka połączyła miłość do freestyle footballu. W czerwcu 2021 roku wspólnie pobili rekord Guinnessa w odbijaniu piłki z karku na kark. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o pasji i zaprezentowali swoje umiejętności. Dla nich nie ma tricków niemożliwych.

  Michał Lipiński ma dopiero 16 lat i na swoim koncie duży sukces. Na początku września zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w futbolu stołowym w Niemczech. W Dzień Dobry TVN wraz ze swoim trenerem, Arkadiuszem Pitakiem opowiedzieli o tym, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby profesjonalnie zająć się tą dziedziną sportu oraz jakie mają plany na przyszłość. 

  Warsaw Sirens to pierwsza i jedyna w Polsce kobieca drużyna futbolu amerykańskiego. W związku w brakiem przeciwniczek w kraju dziewczyny grają w lidze czeskiej. Jak wyglądają ich treningi sprawdził Filip Chajzer.

  Dominik Dziąbek udowadnia, jak wielką siłę sprawczą mają w życiu marzenia i determinacja. Chłopak od 9 roku życia wychowywał się w domu dziecka. Tam zaczął trenować piłkę nożną. Jego talent został dostrzeżony, a dzięki ciężkiej pracy dziś jest zawodnikiem pierwszoligowego klubu Chrobry Głogów. Poznaj historię Dominika, któremu sport odmienił życie.

  "Ludzie mają błędne postrzeganie, że jesteśmy tylko seksownymi dziewczynami w kostiumach kąpielowych, ale ten sport to dużo więcej niż tylko to" - powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN futbolistka Laura Ziegler. Jak kobiety radzą sobie na boisku w tej ostrej grze? Czy futbol kobiecy różni się czymś, poza strojami, od męskiego? I za co graczki uwielbiają ten sport?

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: wygląda jak Miss Świata, ale ma do tego dystans, czyli Aneta Kręglicka jakiej nie znamy z okładek pism. Następnie z naszymi widzami jesteśmy w Oleśnicy, a tam Robert Gonera i jego koledzy z liceum. Oprócz tego kulinarny cykl ze smakowitą Agnieszką Maciąg oraz Babatunde i jego amerykański sen o futbolu. Zapraszamy o 8.30! Program poprowadzą Magda Mołek i Marcin Meller.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał, jak bawią się Polacy, komu kibicują po klęsce polskiej reprezentacji i czy euro-emocje już definitywnie opadły?

  Gościem Dzień Dobry TVN była piękna modelka Natalia Siwiec, najbardziej znana fanka Euro 2012, której zdjęcie, zrobione podczas meczu Polska-Rozsja, obiegło cały świat. Zjęcie Natalii w czerwonej, seksownej kolszulce z głębokim dekoltem opublikowano w Internecie... i stało się. Teraz dostaje mnóstwo propozycji współpracy. Na co dzień Natalia pracuje jako fotomodelka, a swoje życie dzieli pomiędzy Polską a Brazylią. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich fanów urodziwej Natalii i Euro 2012 - fotomodelka wybiera się w najbliższy czwartek na mecz Czechy-Portugalia.

  Kobiety to także kibice piłki nożnej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prawniczkę Weronikę Marczuk oraz Izabelę Kotabską-Oraszek, pomysłodawczynię książki „Futbologika, czyli jak zrozumieć i pokochać piłkę nożną", z której każda kobieta może dowidzieć się, czym jest spalony, dokąd sięga pole karne oraz dlaczego piłka jest jedna a brami są dwie.

  Kiedy w 1974 roku zaśpiewała w Monachium utwór "Futbol", ten przyniósł szczęście naszym. I może w tym roku, z nowa piosenką "Dalej orły", też będzie tak samo. Maryla Rodowicz, specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN, śpiewa na Stadionie Narodowym. A jej występ zobaczyła Katarzyna Olubińska. Zobacz, jak Maryla Rodowicz testuje Stadion narodowy!