złoto

  "Zawsze chciałam być najlepsza i tego się trzymam"

  Na zębach znanej detektyw zagościło złoto wysadzane błyszczącymi kamieniami.

  Występ w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall to niekwestionowany powód do dumy. Przekonali się o tym młodzi chórzyści z Lublina, którzy mieli okazję zaprezentować kunszt swoich umiejętności na słynnej scenie. Ich śpiew został doceniony przez jury prestiżowego konkursu.

  Jak w domowych warunkach wyczyścić złoto i srebro, by wyglądało jak u jubilera? Joanna Bruzgo, ekspertka w dziedzinie biżuterii, podzieliła się sprawdzonymi metodami w Dzień Dobry TVN.

  Dzień Dobry TVN podczas swojej świątecznej trasy dotarło do Rybnika. To właśnie tam, na rynku, na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Piotr Wojtasik rozmawiał z rzemieślniczkami, które specjalizują się w wytwarzaniu śląskiej biżuterii.

  Nawet zadbane i odpowiednio przechowywane wyroby ze złota niszczeją, ulegają zabrudzeniu i tracą kolor. Sprawdź, jak przywrócić im dawny blask.

  Mrozu w zupełnie nowym klimacie podbija rynek muzyczny. To świetna informacja nie tylko dla fanów artysty, ale także dla tych, którzy z nostalgią wracają myślami do lat 90. 21 maja premierę miał nowy singiel Mroza, "Złoto". Piosenkarz wystąpił ze swoim numerem na scenie Dzień Dobry TVN. Koniecznie zobaczcie wideo.

  Dubaj to nie tylko szklane wieżowce i piaszczyste plaże. Odwiedzając to miasto, nie można zapomnieć o starówce i handlowej dzielnicy - Deira, która znana jest z targu złota. To właśnie po niej Michał Cessanis oprowadził widzów Dzień Dobry TVN.

  Czasem do poprawy nastroju wystarczy drobny pierścionek lub subtelny naszyjnik. Warto więc postarać się, by ich blask cieszył oczy jak najdłużej. Jak dbać o złotą biżuterię? Wystarczy kilka prostych sposobów, by zachować ją w dobrym stanie przez długi czas.

  Pandemia i duża niepewność na rynku finansowym sprawiły, że w minionym roku Polacy zamiast w obligacje inwestowali przede wszystkim w kruszce. Jak podaje "Rzeczpospolita" największą popularnością cieszy się złoto. Kupiliśmy go niemal dwa razy więcej niż w 2019 roku.

  Dwóch nastolatków przebywało na wakacjach w Izraelu. Brali oni udział w pracach archeologicznych w Yavne. Udało im się dokonać niebywałego odkrycia - wykopali monety wykonane z czystego złota.

  "Nie wszystko złoto, co się świeci" – to powiedzenie można by odnieść do interpretacji snu o tym cennym kruszcu. Okazuje się, że symbolizuje on nie tylko bogactwo, lecz także kłopoty. Złoto w senniku nie zawsze ma więc oczywiste znaczenie, przepowiadające bogactwo czy zmianę stanu cywilnego.

  Pod wsią Mikołajowice na Dolnym Śląsku odkryto ciągnące się złoża złota, donosi Super Express. Informację tę potwierdzają także badania przeprowadzone przez Ministerstwo Środowiska.

  Podczas mistrzostw Europy w Berlinie, nasza lekkoatletka - Justyna Święty-Ersetic, dokonała niemożliwego! W 90 minut zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 m indywidualnie i w sztafecie 4x400 wraz z Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz i Małgorzatą Hołub-Kowalik. O wspólnym, sportowym życiu opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN z mężem, Dawidem Erseticem - zapaśnikiem. Jak zmieniło się ich życie po tak spektakularnym sukcesie?

  W tym roku to Wojciech Nowicki rozdaje karty w swojej dyscyplinie - rzucie młotem. Jak wygląda jego dzień i czy ma czas na życie rodzinne? Kto namówił brązowego medalistę z Rio do skupienia się na karierze sportowej? Zobaczcie.

  O czym marzy jeden z najszybszych polskich biegaczy - Adam Kszczot? Zdradziła nam to "współautorka tego kim jest i jego sukcesów sportowych" jego żona - Renata Kszczot. Zapraszamy na spotkanie z rodziną Kszcztów! :)

  Patrycja Prządka-Giersz i Miłosz Giersz to małżeństwo archeologów, które bada ślady zaginionych cywilizacji Ameryki Południowej. Sześć lat temu - po wielu miesiącach pracy - odkopali grobowiec sprzed 1200 lat. Co poczuli, kiedy okazało się, że znaleźli w nim złoto? Co wiadomo o kobiecie, której szczątki także znaleziono w grobowcu? Co jeszcze w nim było? Z archeologami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Złoto, srebro i platyna nie tylko wykorzystywane są w biżuterii, ale również w kosmetyce - i to z dużym powodzeniem. O właściwościach tych metali rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr inż. Martą Pawłowską, która zajmuje się chemią kosmetyczną. Zobaczcie, dlaczego nasz prowadzący Jarek Kuźniar chciał wypić dwie szklanki złota :)

  Łukasz Gajecki, rolnik z Jasła podczas pracy w polu znalazł złote bransolety. Oddał je do muzeum, gdzie okazało się, że pochodzą z epoki brązu. Ministerstwo Kultury postanowiło wynagrodzić Pana Łukasza. Jak? Z rolnikiem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Po nagłośnieniu legendy o "złotym pociągu" z Dolnego Śląska, do Wałbrzycha tłumnie zjeżdżają poszukiwacze złota oraz głodni sensacji dziennikarze z całego świata. Jak głosi historia pociąg zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach pełen złota, dokumentów i broni. Co się z nim stało? Jakich sposób imają się poszukiwacze, by pociąg odszukać?

  Dolny Śląsk to kraina legend. Jedną z nich jest historia o "złotym pociągu" pełnym złota, broni i dokumentów. Pociąg kursował na linii Wrocław-Wałbrzych. Niestety po wojnie słuch o pociągu zaginął. Co się z nim stało? Porozmawialiśmy na ten temat z Joanną Lamparską, dziennikarką i podróżniczką, która szuka ukrytych skarbów, Krzysztofem Urbańskim, prezesem zamku Książ oraz Dariuszem Baliszewskim, historykiem.

  Dziennikarz postanowił wykorzystać wiosenną pogodę i wybrał się w Góry Stołowe. Dlaczego akurat w to miejsce? Ile czasu zajmuje dojazd do Kłodzka z Warszawy, ile z Krakowa, Poznania, a ile z Gdańska? Co Kuba Porada zobaczył w tamtejszej okolicy? Czy udało mu się znaleźć złoto? I co zaprowadziło go za czeską granicę? Czyżby łakomstwo? ;)

  Elżbieta Szumska to chyba jedyna w Polsce właścicielka kopalni złota. W studiu Dzień Dobry TVN była gościem razem z córką Małgorzatą Szumską, która w kopalni grała... gnoma. Jak zostaje się właścicielką takiej fortuny? Czy naprawdę wydobywa się tam prawdziwe złoto? Gdzie jest ta kopalnia i co przyciąga, oczywiście oprócz złota :), do niej ludzi?

  Sylwia Gruchała jest najbardziej utytułowaną florecistką w Polsce. Dwukrotnie stawała na olimpijskim podium, wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach Europy i Świata. Do studia Dzień Dobry TVN przyszła z córką Julią i przyjaciółką Anną Janas-Sanecką. Czy córka pójdzie w ślady mamy? :)

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak udał się do kopalni złota w miejscowości Złoty Stok. Czy kopalnia jest czynna? Ile ton złota może być jeszcze do wydobycia?

  W studiu Dzień Dobry TVN Maciej Nowak opowiedział o dobrodziejstwie tradycyjnej kaszy – jaglanej, pęczak, kuskus, gryczanej, manny, jęczmiennej oraz o kaszy perłowej - polskiej perle! Z czego robi się kaszę i jak może ona się różnić w obrębie jednego gatunku?

  Po 9. latach przerwy płyta Beaty Kozidrak "Blondynka" okazała się najchętniej kupowanym albumem w Polsce. Natychmiast pokryła się złotem. W studiu Dzień Dobry TVN Beata Kozidrak opowiedziała o swoich inspiracjach, o dwuletnim wnuku Sebastianie oraz o nowej trasie koncertowej.