Stosowanie okładów z herbaty na oczy (położenie na powieki torebek czy nasączonych wacików) to niezwykle prosta metoda pielęgnacyjna, wpływająca między innymi na kondycję skóry. To także doskonały sposób na zmniejszenie objawów zmęczenia.
Po okresie letnim wiele osób ma nadzieję, że pandemia koronawirusa zmierza ku końcowi. Niestety nadal ciąży nad nami wizja czwartej fali zakażeń. Czy w związku z tym rząd planuje wprowadzić kolejny lockdown? Wszelkie wątpliwości dotyczące planów Rady Ministrów na najbliższe miesiące rozwiał premier Mateusz Morawiecki.
Duży brzuch u dziecka z reguły wzbudza niepokój u rodziców. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze bywa on objawem poważnej choroby.
Już w najbliższą niedzielę, czyli 5 września odbędzie się 10. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Na jubileuszowy bieg zapisało się ponad 28 tys. osób. Wystartuje w nim m.in. aktor Mateusz Janicki i Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Temat syndromu środkowego dziecka wzbudza wiele kontrowersji – teoretycznie może się wydawać, że środkowe dziecko ma najgorzej, bo rodzice poświęcają mu najmniej uwagi. W praktyce okazuje się jednak, że bycie środkowym dzieckiem może pozytywnie wpłynąć na charakter i osobowość.
Antybiotyki w wielu sytuacjach ratują nam życie. Zdarza się jednak, że często sięgamy po nie za szybko, nie czekając, aż organizm samodzielnie poradzi sobie z infekcją. Nowe badania w Szwecji donoszą, że częste stosowanie antybiotyków o 17 proc. zwiększa ryzyko zachorowanie na nowotwór jelita grubego u obu płci.
Marzena Michalec w ramach Fundacji "Kobieta w Biegu" od 6 lat organizuje największy polski cykl biegów "Pier(w)si w biegu", który promuje aktywność i profilaktykę raka piersi. O swojej inicjatywie opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Jesień zbliża się wielkimi krokami, a pogoda za oknem już teraz nie rozpieszcza. Dlatego to ostatni dzwonek, by zadbać o swoją odporność i nie dać się przeziębieniom. O to, jak zrobić to w odpowiedni sposób porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Agnieszką Cegielską, propagatorką naturalnego, zdrowego stylu życia.
Łojotokowe zapalenie może dotyczyć skóry głowy, twarzy, a nawet okolic kręgosłupa. W przebiegu choroby dochodzi do nadmiernego złuszczania naskórka, któremu często towarzyszy rumień, a w zaawansowanej postaci, także uporczywy świąd. Na ŁZS chorują dorośli i niemowlęta.
Dawid Winczewski to miłośnik sportów ekstremalnych, który niedawno zajął II miejsce w III Mistrzostwach Świata w lataniu w wingsuicie. Na czym dokładnie polega ta dyscyplina? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
W dzisiejszych czasach większość kobiet doświadcza zbędnych uwag na temat swojego wyglądu. W sieci jesteśmy oceniani z każdej strony i hejtowani za najmniejszy kawałek niedoskonałości. Jak w takim świecie nie zwariować i pozostać sobą? O tym rozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Kucewicz oraz aktorkami: Martą Wierzbicką i Zofią Zborowską-Wroną.
Otyłość to choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Co gorsza, problemy z wagą mają również młode osoby. Jedną z nich jest trzynastoletni Tomek. Jak wygląda jego walka ze zbędnymi kilogramami? Gdzie udało mu się znaleźć specjalistyczną pomoc? Dowiecie się tego z naszego reportażu.
Znane od tysięcy lat, przyrządzane z okazji chińskiego Nowego Roku, mają szczególne miejsce w kuchni chińskiej. Są bardzo delikatne, a jednocześnie chrupiące. Podaje się je z farszem mięsnym, owocami morza lub warzywami. Jiaozi idealnie smakują maczane w sosie sojowym.
Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest możliwe dzięki skomplikowanym procesom biochemicznym, które odbywają się we wnętrzu każdej komórki w ciele człowieka. Jednym z nich jest glikoliza, czyli wytwarzanie energii z dostarczonej glukozy.
Badania pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Problem jeszcze bardziej się nasilił w czasie pandemii. Jak to zmienić? Co zrobić, aby wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Grażyną Spychałowicz-Brol, lekarzem rehabilitacji medycznej i pediatrą oraz Leszkiem Klimasem, specjalistą ds. zdrowego żywienia i walki z otyłością.
1 września wszyscy uczniowie ponownie wrócili do szkół. Wraz z pierwszym dzwonnikiem rozpoczęły się te same problemy – klasówki, kartkówki i zadania domowe. Do tego dodatkowe zajęcia i korepetycje z języka obcego. Czy kalendarz wypełniony od kołyski faktycznie jest dobrym rozwiązaniem dla naszych dzieci? Na to pytanie odpowiedziała psycholog Zuzanna Butryn.
Taekwondo to koreańska sztuka walki stworzona przez generała Choi Hong Chi. System ten opiera się nie tylko na ćwiczeniach ciała, lecz także pracy nad duchem. Sama nazwa taekwondo składa się z trzech członów: tae (stopa), kwon (pięść) oraz do (sztuka, droga).
Osób, które doświadczają kryzysu psychicznego, jest coraz więcej. W powrocie do zdrowia pomagają im tzw. asystencji zdrowienia. Kim są i kto może nim zostać? Jak skorzystać z ich pomocy? Na ten temat rozmawialiśmy z Beatą Walter, wiceprezes Fundacji Leonardo.
Joga ashtanga jest dynamicznym rodzajem hatha-jogi. Dosłownie oznacza "jogę o ośmiu kończynach". Ćwiczenia w jodze ashtandze wykonuje się powoli i płynnie, niemal jak podczas tańca, jednak są one wymagające dla praktykujących. Wykorzystywane asany są przeznaczone raczej dla osób doświadczonych w jodze, o dużej elastyczności. Wykonywane są w określonym porządku.
Początek jesieni i zima to czas, kiedy samopoczucie wielu ludzi znacznie się obniża. Chandra często daje się mocno we znaki, odbiera chęć do działania i dobry humor. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, jak sobie z nią poradzić.
Niecałe 160 cm wzrostu, 53 kg wagi i wielka wola walki – tak w skrócie można opisać polską sztangistkę Joannę Łochowską, która została mistrzynią Europy trzy razy z rzędu. Ze względu na swój stan zdrowia musiała jednak przerwać karierę sportową. Wymownie pożegnała się z pomostem podczas igrzysk w Tokio.
Szczepienie na ospę to właściwie jedyny sposób, aby uniknąć zachorowania na ospę wietrzną lub półpasiec. Wirus wywołujący te choroby jest tak zakaźny, że praktycznie każdy kontakt z nim osoby nieszczepionej, która jeszcze nie przeszła choroby, skutkuje zakażeniem. Co ważniejsze, osoba, która już przeszła ospę, może w efekcie zarażenia zachorować na bardzo bolesny półpasiec. Zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych warto rozważyć szczepienie na ospę.
O sukcesie życiowym decyduje zarówno ciężka praca, jak i inteligencja. Dodatkowym czynnikiem, który motywuje do działania, jest silna wola, czyli zdolność do wizualizacji odległych celów i zbudowania w sobie motywacji wewnętrznej. Silna wola ma ogromne znaczenie zarówno w trakcie nauki czy pracy, jak i podczas odchudzania. Zobacz jak możesz ją ćwiczyć.
Z najnowszego badania wynika, że ponad połowa Polaków obawia się wzrostu cen. Przejmujemy się także m.in. ponownym zamknięciem gospodarki oraz ograniczonym dostępem do opieki medycznej. Czym jeszcze się martwimy?
Spacer farmera to jeden z głównych rodzajów ćwiczeń zalecanych osobom, które chcą wzmocnić przede wszystkim swój korpus. Warto jednak wiedzieć, że wpływa również na inne partie ciała. Jak poprawnie wykonywać spacer farmera i jakich efektów można się spodziewać?
Miłośnicy tenisa ziemnego z dumą przyglądają się kolejnym sukcesom, które na światowych kortach osiąga 24-letni Hubert Hurkacz. Sportowiec zajmuje 13. miejsce w rankingu ATP, jednak nie zwalnia tempa i wciąż sięga po więcej. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jakie znaczenie ma w sporcie pewność siebie i jaki jest jego cel na najbliższy rok.
Z danych Eurostat z 2020 r. wynika, że średnia tzw. oczekiwana długość życia w Polsce jest wciąż o trzy lata krótsza, niż w Unii Europejskiej. Główne przyczyny zgonów to choroby układu krążenia i nowotwory. Jak to zmienić?
Aleksandra Florkowska od trzech lat walczy z anoreksją. Siły w zmaganiach z chorobą dodają jej media społecznościowe, gdzie wspiera inne osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania. - Chcę im pokazać, że wszystko zależy od nas samych, że to tylko my możemy nad tym panować - tłumaczy Ola.
Bogumiła Rozkosz to nauczycielka, która z powodu braków w uzębieniu zdecydowała się na protezę. Niestety po jakimś czasie zaczęła mieć z nią wiele problemów. Aby się ich pozbyć, poprosiła o pomoc specjalistów z Malo Clinic. Dzięki zastosowanej przez nich metodzie, kobieta znowu może się szeroko uśmiechać.
Mimo że szczepionki przeciwko COVID-19 są już dostępne i można się zaszczepić niemal "od ręki" to pandemia nie zwalnia. Badacze mówią, że możemy się spodziewać czwartej, a nawet piątej fali zakażeń. Aby uniknąć takiego scenariusza, niektóre kraje chcą podać swoim obywatelom trzecią dawkę szczepionki. Czy to pomoże zatrzymać koronawirusa? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Falem, prezesem Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.