Gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące, problem zimnych stóp staje się jeszcze bardziej uporczywy – jednak niektórzy z nas borykają się z nim przez cały rok. Dlaczego tak jest i jak można temu zaradzić?
Miłosz ma 11 lat, a Michał jest rok starszy. Bracia Żuk od kilku lat robią piłkarską karierę w hiszpańskich klubach. Mimo młodego wieku już okrzyknięto ich nadzieją futbolu. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał ich ojciec, Mariusz Żuk.
Jak szybko się rozbudzić i dobrze rozpocząć dzień? Z pomocą może przyjść poranna gimnastyka. Monika Stasiak zaprezentowała serię prostych ćwiczeń. Każdy z nas może je wypróbować. Zobacz, jak poszło Marcinowi Prokopowi.
Ryszard Szurkowski odszedł 1 lutego 2021 po ciężkiej chorobie. Miał 75 lat. Był najbardziej utytułowanym polskim kolarzem w historii. - To był człowiek, który miał dynamit w nogach - przyznał Tadeusz Mytnik. - Tak, jak teraz jest era Lewandowskiego, była Małyszomania, tak wcześniej wszyscy kochaliśmy Ryszarda Szurkowskiego. Każdy chciał go zobaczyć, podziwiać i kibicować - dodał Czesław Lang.
Schorzenie opadających powiek dotyczy osób w różnym wieku, nawet dzieci. Choć przypadłość ta najczęściej pojawia się z wiekiem, zdarza się również, że się ją dziedziczy. Jak sobie poradzić z tą chorobą i czy da się jej przeciwdziałać wyjaśniła w Dzień Dobry TVN okulistka, Anna Maria Ambroziak.
Rozdrażnienie, ciągłe zmęczenie i spadek nastroju to typowe objawy chandry. Skąd się ona bierze i jak sobie poradzić z gorszym samopoczuciem, kiedy cały czas jesteśmy zamknięci? O sposobach na chandrę w czasie pandemii rozmawiamy z Katarzyną Kucewicz, psychoterapeutką.
Wraz z wybuchem pandemii lekarze zaczęli nas zachęcać do częstszego wietrzenia domów i mieszkań. Jak otwieranie okien i wpuszczanie do pomieszczenia świeżego powietrza przekłada się na nasze zdrowie? Jak sprawdzić, czy wentylacja w naszym domu działa prawidłowo? Odpowiedzi na te pytania zna nasz reporter Marcin Sawicki.
Zespół specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przetoczył krew dziecku, które znajdowało się jeszcze w łonie matki. Bez takiego zabiegu malec nie miałby szans na przeżycie. O tym, jak niezwykły był to zabieg i jak dzisiaj czuje się mały Nikodem, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z rodzicami chłopca i lekarzami, który podjęli walkę jego życie.
WHO szacuje, że w ciągu 30 lat z powodu braku nowych antybiotyków umierać będzie blisko 10 mln ludzi. Z tym problemem postanowili zmierzyć się naukowcy z Kanady. Badacze z uniwersytetu Lethbridge College w Albercie zaczęli poszukiwać roślin, które wykazują działanie antybakteryjne i można z nich wytworzyć antybiotyki.
Według danych OECD Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem liczby przepracowanych godzin. Nie jest to jednak powód do dumy, bo pracoholizm, tak jak i każde inne uzależnienie, wyniszcza organizm. Najnowsze badania tylko to potwierdzają.
Przymusowa izolacja sprawiła, że część z nas zaczyna odczuwać silny lęk przed wyjściem z domu czy kontaktem z innymi ludźmi. Czy w obecnej sytuacji takie odczucia są całkowicie normalne, a może konieczna jest konsultacja ze specjalistą? Wątpliwości rozwiewa Małgorzata Chorzewska, psycholog.
Bezsenność to problem, który dotyka coraz więcej ludzi. Zmagają się z nim zarówno młodzi jak i starsi, bez względu na pochodzenie, wykształcenie czy zamożność. Obecnie zaburzenia te mogą się nasilać przez pandemię, która wywołuje podwyższony poziom lęku. Pogłębiają je jeszcze godziny spędzone przed telefonem, telewizorem i komputerem. Jak w tej nierównej walce mogą pomóc zioła? Które są najbardziej skuteczne? O tym opowiedziała nam Agnieszka Cegielska, dziennikarka i propagatorka zdrowego stylu życia.
Ula Radwańska jeszcze w 2012 roku była na 29. miejscu w rankingu światowym tenisistów. Potem jej karierę sportową przerwała poważna choroba i kontuzja. Teraz wraca na kort i odnosi pierwsze sukcesy. Awansowała właśnie do ćwierćfinału dużego ITF-a w Andrezieux-Boutheon, a w Dzień Dobry TVN opowiedziała o dalszych planach.
Już za kilka dni do Polski trafi szczepionka opracowana przez firmę AstraZeneca. To właśnie nią zostaną zaszczepieni nauczyciele. Pojawiają się jednak głosy, że preparat nie jest wystarczająco skuteczny, a dodatkowo nie powinien być podawany osobom powyżej 65. roku życia. Czy faktycznie skuteczność tej szczepionki pozostawia wiele do życzenia? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z dr. hab. n. med. Tomaszem Dzieciątkowskim wirusologiem z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W sklepach dostępna jest woda butelkowana mineralna, źródlana, lecznicza, o różnym składzie i właściwościach. Przy wyborze odpowiedniej wody dobrze jest wziąć pod uwagę swój stan zdrowia, ponieważ źle dobrana woda może zaszkodzić zamiast pomóc. Wody, choć potocznie zwane mineralnymi, mogą być wodami źródlanymi, stołowymi, leczniczymi, a czasem po prostu napojem o konkretnym smaku.
Katarzyna Paszczyk jest pierwszą w historii naszego kraju zawodową rugbystką. Na swoim koncie ma medale mistrzostw Polski i Europy. Poznajcie historię "Roberta Lewandowskiego kobiecego rugby" - bo właśnie tak nazywa ją trener.
Kuba Szymański jest utalentowanym, młodym sportowcem. W biegu przez płotki jest aktualnie najszybszym nastolatkiem na świecie. Jakie ma plany? Jak przygotowuje się do kolejnych zawodów? W zimowym treningu w Sopocie uczestniczyła nasza reporterka Agata Zjawińska.
Praca zdalna oraz nauka online przyczyniły się do pogorszenia wzroku zarówno dorosłych Polaków, jak i najmłodszych. Mówi się, że czeka nas kolejna epidemia. Tym razem krótkowzroczności. Co powinniśmy zatem robić, by lepiej dbać o wzrok dziecka oraz swój własny? Na to pytanie w programie odpowiedziała Monika Dzięgielewska, okulista dziecięcy.
Rebel Wilson zaskoczyła ostatnio fanów informacją o tym, że rozstała się ze swoim chłopakiem, 29-letnim milionerem Jacobem Buschem. Jednak nie tylko rozstanie gwiazdy zwróciło uwagę mediów. Australijska aktorka od kilku miesięcy chwali się na Instagramie efektami swojej diety i regularnych ćwiczeń, dzięki którym schudła już kilkadziesiąt kilogramów. Rebel Wilson nie jest jednak jedyną gwiazdą, która ostatnio przeszła spektakularną metamorfozę. Kto jeszcze zaskoczył swoją nową sylwetką i wagą?
Agnieszka Woźniak-Starak jest wyjątkowo aktywna fizycznie. Prezenterka Dzień Dobry TVN podzieliła się z fanami przemyśleniami na temat swojego ukochanego sportu zimowego. W tym roku gwiazda także nie zrezygnowała z jazdy na nartach. Co więcej, zdradziła kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby spróbować skitourismu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, jak można obejść pozamykane stoki.
Jest wiele sposobów na poprawę samopoczucia. Jedne działają doraźne, inne warto powtarzać, w ramach profilaktyki. Psycholog Joanna Chmura i Michał Zawadka, mówca inspiracyjno-motywacyjny, radzą, jak walczyć ze stresem przy pomocy poduszek.
W czasie pandemii warto zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Gdy za oknem śnieg i minusowe temperatury, do akcji wkracza kultowa skakanka. Przedmiot, który większości z nas kojarzy się z czasami dzieciństwa, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. O korzyściach płynących ze skakania na skakance opowiedziała nam zawodowa pięściarka, Ewa Brodnicka.
Klinika Budzik to miejsce, które pomaga dzieciom w śpiączce wrócić do zdrowia. Jedną z jej podopiecznych jest Julia. Dziewczynka spędziła w klinice 15 miesięcy. Jak wyglądał jej powrót do zdrowia? Czy ma szansę odzyskać dawną sprawność? Jak wygląd sytuacja samej kliniki w czasie pandemii? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Błaszczyk, aktorką i założycielką fundacji "Akogo?".
Rak piersi stał się najczęściej występującym nowotworem. Jedną z głównych przyczyn wzrostu zachorowań na ten typ raka jest coraz częściej występująca wśród kobiet otyłość.
Prawdziwych suanamistrzów jest w Polsce niewielu. To wciąż mało popularny zawód, choć zapotrzebowanie na fachowców z roku na rok jest coraz większe. Odwiedziliśmy jedną z saun, by sprawdzić, jak sprawa wygląda od środka i na czym polegają tamtejsze rytuały.
Niektóre dzieci, aby dać upust emocjom i zapomnieć o problemach, zaczynają się samookaleczać. Ze wstydliwymi bliznami młodzi ludzie zostają już na całe życie. Czy można się ich pozbyć? Co zrobić, aby mniej rzucały się w oczy? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr. Markiem Szczytem, chirurgiem plastycznym.
Przesilenie jesienne to stan, który dotyka właściwie każdego. Jedni znoszą zmianę pór roku lepiej, w przypadku innych objawy przesilenia jesiennego są bardziej widoczne. Wszystkie one wiążą się z zaburzeniem działania zegara biologicznego, na który wpływ w dużej mierze mają promienie słoneczne.
Podjąłeś decyzję o rozpoczęciu treningów, zacząłeś pilnować swojej diety. Chcesz wreszcie pozbyć się kompleksów i schudnąć. A może zakończyłeś właśnie okres budowania masy mięśniowej i planujesz redukcję, by odsłonić wypracowane w pocie mięśnie? Koniecznie poznaj nowy spalacz tłuszczu Redin z dodatkiem adaptogenów i dowiedz się, dlaczego zapewnia wsparcie na każdym etapie redukcji.
Pandemia i zmiany, które za sobą pociągnęła, sprawiły, że nasz dotychczasowy porządek dnia stanął na głowie. Problemy z "przestawieniem" się mają zarówno dorośli, jak i dzieci. Brak wyraźnego podziału między nauką a czasem wolnym sprawił, że cykl okołodobowy u wielu dzieci został całkowicie rozregulowany. Jak to naprawić i co zrobić, aby dziecko łatwiej odnajdywało się w nowej rzeczywistości? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agnieszką Wielgosz, aktorką, Agnieszką Stefaniuk, mamą siedmiorga dzieci i dr. n. med. Tadeuszem Piotrowskim z pracowni Badań nad Snem.
Znana fizjoterapeutka i osteopatka Godelieve Denys-Struyf wyodrębniła podstawowe typy bólu psychofizycznego. Okazało się, że napięcia w ciele, zwłaszcza w obrębie kręgosłupa wiążą się ze stanem psychicznym i wypartymi emocjami. Zapytaliśmy więc ortopedę Adriana Rymarczyka, jak rozpoznać, że ból pleców związany jest ze stresem.