Wiola Sawicz urodziła się z wadą genetyczną - zespołem Turnera. Jest malutka. Ma tylko 140 cm wzrostu. - Taniec, muzyka i śpiew to od zawsze była moją pasją - mówi gość. Dlatego z pewnością ucieszyło ją spotkanie w studiu Dzień Dobry TVN z tancerzem Stefano Terrazzino.

  Najważniejsze w leczeniu trądziku jest ustalenie przyczyny. Wykwity pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, pleców i ramion, co jest związane z występowaniem w tych miejscach dużej ilości gruczołów łojowych. Do jakiego specjalisty powinniśmy się udać w pierwszej kolejności - kosmetyczki czy dermatologa?

  Biorę środki antykoncepcyjne od siedmiu lat. Lekarz ginekolog zalecił mi badania kontrolne. Okazało się, że mam podwyższone współczynniki wątrobowe. Niestety nie wiem, jaką dietę powinnam zastosować. Bardzo proszę o pomoc - pisze do Dzień Dobry TVN 25-letnia Mariola. Co na to nasz ekspert, dietetyczka Dorota Osóbka.

  Czy Polacy w Polsce mają dostęp do nowoczesnych metod leczenia? Co na ten temat ma do powiedzenia dziennikarz Marek Nowicki?

  Skąd bierze się niechęć kobiet do badań cytologicznych? Jak często kobiety powinny robić takie badanie? Badania cytologiczne najlepiej przeprowadzać raz na trzy lata. Jest ono bezbolesne i polega na pobraniu przez lekarza wymazu za pomocą odpowiedniej szczoteczki. Cytologia pozwala wykryć stany przednowotworowe lub początkowe stany nowotworowe, które można wyleczyć. Na wynik badania czeka się około tygodnia.

  Tajemnica młodego wyglądu i piękna tkwi we właściwie skomponowanym jadłospisie, zawierającym witaminy i pierwiastki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

  Mimo iż kobiety bardziej niż mężczyźni dbają o higienę, to bakterie czterokrotnie częściej gromadzą się na ich dłoniach, niż na dłoniach mężczyzn. Dlaczego? Powodem, dla którego bakterie wolą kobiety są kosmetyki. Kobiety częściej z nich korzystają, przez co skóra traci odporność.

  Największe polskie sieci handlowe zamieszczają na etykietach obrazkowe informacje o wartościach odżywczych produktów. Kolorowe piktogramy przedstawiają, w jakim procencie kupowany produkt pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki. Czy informacjom zawartym na opakowaniach produktów żywnościowych można ufać?

  Po czym można poznać dobrego ginekologa? Czy praca ginekologa jest ciężka? Czy mężczyzna ginekolog lepiej rozumie kobiety niż inni mężczyźni? O granicach intymności porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z ginekologami: Dariuszem Goździem i Jarosławem Niemoczyńskim.

  12 listopada minęło 21 lat od narodzin pierwszego w Polsce dziecka, które przyszło na świat w wyniku zapłodnienia in vitro. Metoda ta wciąż budzi w Polsce wiele kontrowersji.

  14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą, chorobą metaboliczną charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, np. nerek, serca, naczyń krwionośnych i oczu. Celem tegorocznej akcji jest zwiększenie świadomości w społeczeństwie na temat cukrzycy u dzieci i młodzieży.

  W wyniku nieudanych i lekkomyślnych skoków do wody, co roku w Polsce ponad 700 osób ulega urazom kręgosłupa. Około 30 proc. z nich doznaje urazu rdzenia kręgowego, a to oznacza kalectwo. Sebastian "Sebol" Luty to młody człowiek, który w grudniu 2004 roku wyjechał na Hawaje za dziewczyną. Niestety pierwszego dnia po przylocie złamał kręgosłup. Teraz jeździ na wózku.

  Skóra kobiet w ciąży jest kapryśna - mówi dr nauk medycznych Carmen Vincent, dermatolog i konsultant marki Pharmaceris. Nie u każdej kobiety ciąża wpływa niekorzystnie na skórę. Kiedyś mówiło się, że jeśli kobieta spodziewa się chłopca, skóra będzie piękniała, a jeśli dziewczynki - skóra będzie brzydła. Nie ma jednak potwierdzenia w badaniach na taką tezę. Jedno jest pewne, w trakcie ciąży zalecana jest ostrożna pielęgnacja skóry.

  Dziś w "Zielonych drzwiach" Anna Maruszeczko prezentuje historię Katarzyny Kędzior, kaskaderki chorej na nowotwór węzłów chłonnych.

  Reader’s Digest po raz trzeci przeprowadził raport „Europe Health 2008”. Wyniki sondażu wykazały, że Europejczycy coraz bardziej troszczą się o zdrowie.

  "Mam 21 lat i chciałabym zrobić badania piersi - mammografię. Gdzie mogę się zgłosić? Czy to badanie jest płatne?" - napisała do nas Karolina. To pytanie zainteresowało naszego eksperta - dr Piotra Gryglasa.

  24-letni Michał Woroch choruje na zanik mięśni. Choroba postępuje i skraca jego życie, ale pomimo cierpienia Michał nie poddaje się i realizuje swoje pasje. Gościem Zielonych drzwi był także Dawid Kaszlikowski, jedna z kilku na świecie osób, które wspinają się na drapacze chmur bez asekuracji.

  Specyfiką świńskiej grypy jest to, że atakuje osoby młode i dość odporne. Dlatego też jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży - wyjaśnia prof. Romuald Dębski, ginekolog i endokrynolog. Minister zdrowia Ewę Kopacz zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, czy jesienią możemy spodziewać się wzrostu zachorowań na tą odmianę grypy oraz, kiedy dostępna będzie szczepionka na świńską grypę.

  Jak zadbać o skórę, wystawioną na działanie promieni słonecznych? Tego dzisiaj mogliście się dowiedzieć w "Dzień Dobry TVN".

  Doktor Piotr Grygla opowiedział dziś w "Dzień Dobry TVN" na pytanie: Czy urlop może być zagrożeniem dla naszego zdrowia? Posłuchajcie, jakie zagrożenia czyhają na nas w czasie wypoczynku.

  Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty" to organizacja, która ktra pozwala osobom niepełnosprawnym na realizację ich najśmielszych planów podróżniczych, survivalowych i artystycznych. Jan Mela był gościem Dzień Dobry TVN.

  Amnezja dotyczy pamięci długotrwałej i może się przejawiać albo niepamięcią zdarzeń wcześniej utrwalonych albo niezdolnością do zapamiętywania nowych zdarzeń. Jak żyje się z człowiekiem, który stracił pamięć? Na to pytanie odpowiedziała Beata Zientarska, żona Macieja Zientarskiego, który stracił pamięć na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

  W naszej wakacyjnej apteczce powinny się znaleźć przede wszystkim środki opatrunkowe, czyli bandaże, plastry z opatrunkiem i woda utleniona, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz lek na ból gardła, biegunkę, niestrawność i poparzenia słoneczne - radzi dr Piotr Gryglas.

  Radosław Włodarczyk, gość Zielonych drzwi, był konsultantem naukowym w projekcie "Ptasie radio" zainicjowanym przez Fundację TVN "nie jesteś sam", w wyniku którego powstał nietypowy atlas ptaków. Opisy zawarte w atlasie są dziełem osób niewidomych, niedowidzących i przewodników uczestniczących w projekcie "Ptasie radio" prowadzonym przez Fundację "Razem" z Łodzi.

  Grzegorz i Radosław Królowie opracowali autorski program odchudzania zwany Dietą Królów. Jego skuteczność potwierdzają ci, którzy ją stosowali. Dzięki niej Grzegorz Król zgubił 30 kg. Tajemnica tej diety tkwi w podziale posiłków na trzy grupy. Pierwsza grupa to produkty neutralne, druga - produkty, od których się chudnie, a trzecia grupa to produkty zakazane, czyli takie od których się tyje. Dietę trzeba wspomóc specjalnym programem oczyszczania organizmu i masażem.

  Polacy nadużywają antybiotyków. Znajdujemy się na piątym miejscu pod względem spożycia antybiotyków w Europie. Czy antybiotyki są złotym środkiem na wszystkie nękające nas dolegliwości? O terapii anybiotykami porozmawialiśmy z prof. dr hab. Walerią Hryniewicz, Konsultantem Krajowym w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej i Przewodniczącą Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków, a także z Tadeuszem Zielonką z Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

  Karolina Glazer, wokalistka jazzowa, uczennica Urszuli Dudziak od dziecka choruje na astmę. Matka Karoliny chcąc pomóc swojej córce i innym dzieciom chorym na alergię i astmę, założyła pierwszą w Gliwicach poradnię dla dzieci z tego typu schorzeniami. Powołała do życia przedszkole dla dzieci alergicznych. Dzięki niej Karolina może teraz realizować swoje marzenia. Wkrótce wyda swoją pierwszą płytę.

  W Dzień Dobry TVN poruszymy dziś kwestię łysienia plackowatego, niedoczynności tarczycy oraz nadmiernej potliwości u małych dzieci. Ekspertem Dzień Dobry TVN jest internista Piotr Gryglas.

  Dziś w Zielonych drzwiach ponownie wracamy do akcji "Powiedz TAK transplantologii. Może kiedyś uratujesz komuś życie.". Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto o niej przypominać. Gościem "Zielonych drzwi" była dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska.