Wiele z nas słyszało o kitesurfingu, który podbił serca amatorów sportów wodnych. Nie wszyscy jednak znają jego lądową alternatywę, czyli landkite. Na czym polega i kto może uprawiać tę dyscyplinę?
Przymusowa izolacja z powodu koronawirusa sprawia, że mniej się ruszamy i z nudów chętniej sięgamy do lodówki. Efekt: dodatkowe kilogramy. Co zatem zrobić, by w tym czasie nie przytyć? Rad udzieliła nam dietetyk Urszula Somow.
Domowa kwarantanna sprzyja wiosennym porządkom. Okazuje się, że w tym samym czasie można też zadbać o formę. Jest to możliwe- zapewnia Qczaj. Zobacz, jakie ćwiczenia wykonuje trener podczas sprzątania.
Od trzech tygodni zostajemy w domu. Nie chodzimy do pracy, szkół, przedszkoli. Przestaliśmy też chodzić do lekarzy. Niestety, pora roku sprzyja infekcjom, które niekiedy wymagają konsultacji. Jak w obecnej sytuacji wyglądają wizyty lekarskie? Zapytaliśmy o to dr. Magdalenę Krajewską.
Siedzimy w domu, mamy sporo wolnego czasu. By go wykorzystać, warto zdobyć kilka nowych umiejętności, a jednocześnie trochę się poruszać. Proponujemy żonglerkę. Jak zrobić piłeczkę i jak zacząć ćwiczyć - krok po kroku pokazywał w naszym studiu żongler Łukasz „Otto In Spin” Wójcik.
Scott J. Kelly spędził w kosmosie łącznie 520 dni. Jego najdłuższa misja trwała 340 dni, podczas której przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z 6 innymi osobami. W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich doświadczeniach.
Pytanie setek milionów kobiet: dlaczego w niektórych partiach ciała jestem gruba i nic nie mogę z tym zrobić? Odpowiedzią może być lipoedema, czyli obrzęk tłuszczowy, nazywany czasem chorobą grubych nóg, chociaż zmienione mogą być także inne części ciała. Jak zdiagnozować lipoedemę? Jak niwelować jej objawy? O tym rozmawialiśmy z Bartłomiejem Juzą, flebologiem i chirurgiem estetycznym.
Przez obowiązującą kwarantannę nie wychodzimy z domu i mniej się ruszamy. Ten niezdrowy tryb życia może się odbić nie tylko na naszej wadze, ale i sprawności ruchowej. Jak dbać o formę w czasie kwarantanny? Kasia Bigos zaproponowała zestaw prostych ćwiczeń, z którymi aktywnie zaczniemy dzień.
W kolejnym, specjalnym wydaniu "36,6" dotyczącym Covid-19 Ewa Drzyzga będzie rozmawiała z naukowcem z instytutu Johna Hopkinsa w Baltimore, na temat szczepionki na koronawirusa, nad którą pracuje. - Dowiemy się, jak długo trzeba będzie na nią poczekać i dla kogo będzie przeznaczona - zdradziła prowadząca.
Wspinaczka to bardzo wymagający sport. Aby zajść w nim wysoko (dosłownie i w przenośni), niezbędny jest odpowiedni trening wspinaczkowy. Jakie ćwiczenia dla wspinaczy będą najskuteczniejsze? Na dość nietypowy pomysł wpadł pewien mężczyzna, który postanowił w wspinać się po ścianie schodowej, przypinając się do barierek. Wideo z jego wyczynem szybko stało się popularne na fanpage'u dla miłośników wspinaczki.
Diety są tematem, który często pojawia się w mediach czy podczas rozmów ze znajomymi. Nie jest on obcy również Kindze Zawodnik, która na własnej skórze przetestowała wiele z nich i nadal szuka tej idealnej. Dlaczego nie zawsze bywają skuteczne? Czy stosowanie dodatkowych środków odchudzających może być bezpieczne?
Blanszowanie warzyw to krótkotrwała, ale intensywna obróbka termiczna. Jej celem jest utrwalenie jędrności i wartości odżywczej. Blanszowanie szpinaku to też sposób na zachowanie oryginalnego koloru intensywnie zielonych liści.
Zgodnie z odkryciami naukowców słuchanie muzyki do snu koi zmysły, regeneruje organizm, poprawia pamięć i sprawia, że zmniejszają się dolegliwości bólowe. Dźwiękoterapia uznawana jest za doskonałą metodę leczenia bezsenności u dorosłych. Z kolei muzyka do snu dla niemowląt może wpływać pozytywnie na rozwój malucha.
Nieodpłatnie, bezinteresownie, przez Internet - to trzy zasady “Psychologów dla społeczeństwa”. 200 specjalistów chce w sieci pomagać Polakom w czasie pandemii koronawirusa. Kto szczególnie może liczyć na ich wsparcie? Wyjaśniał w naszym studiu pomysłodawca tej inicjatywy Krystian Rubacha, psycholog i psychoterapeuta.
W czasie kwarantanny jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu. Pracujemy zdalnie, a w wolnym czasie oglądamy ulubione seriale. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak siedzimy w trakcie nawet kilkugodzinnego oglądania telewizji. O tym, na co jest narażony nasz kręgosłup i jak zapobiec kontuzji porozmawialiśmy z fizjoterapeutą.
To dopiero pierwszy tydzień kwarantanny, a już większość z nas przyzwyczaiła się do wylegiwania na kanapie, oglądania ulubionych seriali i podjadania. Jeżeli tak dalej pójdzie, to izolację skończymy z dużym plusem na wadze. By temu zapobiec, Qczaj przygotował dla nas prosty zestaw ćwiczeń. Do dzieła!
Panująca pandemia wymusza rozłąkę z bliskimi, chociażby na czas kwarantanny. Możemy wtedy czuć nie tylko samotność, lecz także lęk o zdrowie i życie najbliższych. Jak przetrwać ten ciężki okres? Jak radzi sobie będąca daleko od rodziny Monika Mariotti?
Jeszcze przed drugą wojną światową mieliśmy narciarzy zaliczanych do światowej czołówki. Byli młodzi i bardzo zdolni, niestety wojna przerwała ich kariery i z obiektów sportowych zesłała na kurierskie szlaki, do celi śmierci i obozów zagłady. Oto poruszające historie Heleny Marusarzówny, Bronisława Czecha i Stanisława Marusarza.
Obecna sytuacja wymusza na nas pobyt w domu, a to może prowadzić do częstszego podjadania i w konsekwencji do tycia. Mariola Bojarska-Ferenc przekonuje, że tak nie musi się stać, tylko trzeba się ruszać. Oto jej propozycje ćwiczeń barre, czyli miksu pilatesu, jogi i baletu.
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu lekarze przeprowadzili zabieg wszczepienia nowoczesnego stentgraftu u czternastoletniej Niny, u której zdiagnozowano kilka tętniaków aorty piersiowej. – Urządzenie będzie rosło razem z dzieckiem - powiedział dr Piotr Weryński.
Zapewne niewiele osób zna warzywo występujące pod nazwą głąbik krakowski, które niegdyś uprawiane było na terenach wokół miasta Kraka. Czym jest i jak można je przyrządzić? Dowiedział się tego Mikołaj Rey.
Dawid Kubacki, po przerwanym przez władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej turnieju w Trondheim, przebywa na czternastodniowej kwarantannie. Mimo odizolowania musi trenować. Niektórzy z was mogą być zdziwieni, gdzie ćwiczy.
Kilkukrotny mistrz Polski w kolarstwie, Tomasz Marczyński przebywa teraz w swoim hiszpańskim domu położonym z daleka od miasta. Jak wyglądają treningi sportowca w czasach pandemii koronawirusa? - W pierwszej części dnia kręcę stacjonarnie, a po południu pracuję na działce - wyznał.
Agnieszka Maciąg zachęca do życia w harmonii ciała i ducha. Jak ją osiągnąć w czasie, kiedy na świecie panuje pandemia? Jak pozbyć się lęku? O tym mówiła Agnieszka Maciąg - modelka, blogerka, specjalistka od spokoju i równowagi duchowej.
Filip Walecki jest 22-letnim sportowcem, który nie poddaje się i każdego dnia udowadnia swoją ogromną siłę. W kwietniu miał nawet reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach dla osób z zespołem Downa (Trisome Games). Jego plany pokrzyżowała jednak chwilowo panująca pandemia koronawirusa. Oto historia dzielnego 22-latka.
Pisarka, blogerka i wokalistka Gospel. Na początku 2013 roku postanowiła, że czas na metamorfozę. W 17 miesięcy zrzuciła aż 70 kg, ale proces odchudzania zaczęła od zmiany nastawienia. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak tego dokonała.
Ze względu na koronawirusa w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Służby sanitarne zalecają wszystkim pozostanie w domach. Nie wychodzimy, mniej się ruszamy, więcej jemy, co może się odbić na wadze. Jak dbać o formę w czasie kwarantanny? Zobacz, jak ćwiczy dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.
Wątroba i trzustka uważane są za bardzo ważne narządy. Pierwszy organ ma za zadanie wytwarzanie żółci biorącej udział w trawieniu oraz detoksykację krwi. Z kolei drugi również ma wpływ na trawienie, a także reguluje poziom glukozy we krwi. Czy warto pić zioła na wątrobę i trzustkę?
„Bez tabu. Epidemia próchnicy” - to temat najnowszego dokumentu Agaty Młynarskiej na antenie TVN Style. Datę premiery programu wybrano nieprzypadkowo - odbędzie się ona w Światowym Dniu Zdrowia Jamy Ustnej. Jak walczyć z dziecięcą próchnicą?
Problemy z wagą to zmora milionów ludzi na całym świecie. Na przestrzeni lat specjaliści od żywienia stworzyli niezliczone diety-cud oferujące fantastyczne rezultaty, które w rzeczywistości rzadko takie są. Dowiedz się, dlaczego kuracje odchudzające nie przynoszą rezultatów i jaki jest klucz do zdrowego odżywiania.