W gokartach zaczął się ścigać w wieku 4 lat, a po ukończeniu 13. roku życia został najmłodszym w historii motosportu kierowcą rajdowym z tytułem mistrzowskim. Zobaczcie, jaką drogę do sukcesu musiał przejść Hubert Laskowski. O czym jeszcze marzy?
Maksymalna waga nastoletniego Norberta wynosiła prawie 150 kilogramów. Z powodu otyłości chłopak musiał mierzyć się z nieprzyjemnymi zaczepkami rówieśników i problemami zdrowotnymi. Lekarze z Katowic przeprowadzili u niego operację bariatryczną, po której w 11 miesięcy schudł 55 kilogramów. W Dzień Dobry TVN usłyszeliśmy również historię najmłodszej pacjentki Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, która przeszła operację bariatryczną i schudła 26 kg.
Jiu-jitsu brazylijskie to sztuka walki, w której umiejętności techniczne mają większe znaczenie, niż siła fizyczna. Zdarza się, że dziewczynki trenujące tę dyscyplinę są lepsze, niż chłopcy. Udowodniły to młode wojowniczki z Dragon's Den Kids, które zademonstrowały swoje nieprzeciętne zdolności.
Pojawiły się badania, które dają nadzieję kawoszom mającym problemy z odchudzaniem. Otóż, naukowcy znaleźli kolejny dowód na to, że kofeina jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą.
Piotr Kimla stworzył piktogramy dla głuchych. Karta zawiera opis najczęstszych chorób, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza. O szczegółach swojego projektu Piotr opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Jeszcze nie skończyli szkoły podstawowej, a już mają na koncie wiele sukcesów, wygranych zawodów i zdobytych medali. Mali gimnastycy z Nysy to chłopcy, o których z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy. Dziś zaprezentowali nam próbkę swojego talentu. Zobaczcie co potrafią Michał i Wiktor Lichwa.
Kiedyś niezbyt się lubiły, dziś są najlepszymi przyjaciółkami. Wspólnie osiągają sukcesy w cheerleadingu w Polsce i na świecie. Teraz dziewczyny mają szansę spełnić swoje wielkie marzenie i reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. O treningach rozmawialiśmy dzisiaj z Jowitą Wilowską - trenerką oraz młodymi zawodniczkami: Dominiką Kudrańską i Roksaną Taraszką.
Pewna amerykańska sieć supermarketów opublikowała niedawno listę trendów żywieniowych na 2020 rok. Ich eksperci wykonali ją na podstawie preferencji i wyborów swoich klientów. Z dietetykiem Hanną Stolińską porozmawialiśmy o tym, jak będziemy jeść i co pojawi się na naszych talerzach w nadchodzącym roku. Czy te trendy rzeczywiście są zdrowe w naszej diecie?
10-letnia Maja zmaga się z łysieniem plackowatym. W wyniku choroby, w zaledwie kilka miesięcy straciła wszystkie włosy na całym ciele. Dziewczynka marzy o peruce z naturalnych włosów. Dziś o chorobie i jej skutkach rozmawiali w studiu Dzień Dobry TVN: trycholog, Magdalena Szymczak oraz pacjentka, Aleksandra Romańska.
Migrena to silny i uciążliwy ból głowy, który niekiedy uniemożliwia codziennie funkcjonowanie. W Polsce cierpi na nią aż 3 miliony osób. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr. Adama Górkę specjalistę od neurostymulacji. Na czym polega ta metoda leczenia migreny?
Joanna i Piotr Duziakowie wrzucają do sieci śmieszne filmiki, które bawią coraz szersze grono odbiorców. Śmiejąc się, zapominają o trapiących ich problemach. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy śmiechoterapeutkę dr Marię Kmitę. Co nam daje śmiech? Czy można się go nauczyć?
Początek roku to czas zmian i nowych postanowień. Jak się okazuje, najwięcej problemów sprawia nam odchudzanie lub zmiana nawyków żywieniowych. Jak wytrwać na diecie i się nie poddać? Na czym polega metoda małych kroków? Zapytaliśmy o to psychodietetyk Małgorzatę Talagę-Dumę oraz Jolantę Trzcińską, która schudła 25 kg.
Piotr Protasewicki stracił dużą część zębów podczas wypadku w kopalni, do którego doszło 25 lat temu. Dzięki metamorfozie, której dokonali specjaliści z Malo Clinic, znów może się cieszyć pięknym uśmiechem. Nowy casting odbędzie się między 13 a 19 stycznia 2020 roku.
Zaczynając swoją przygodę na deskorolce, nie spodziewał się, że będzie trwała tak długo. Dziś, Adam Malita ma 47 lat, wciąż jeździ na desce i dzieli się swoją pasją z innymi.
„12 godzin dla życia” to akcja, która może uratować wiele osób potrzebujących przeszczepu serca. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z doktorem nauk medycznych Zygmuntem Kalicińskim, profesorem Mariuszem Kuśmierczykiem oraz 25-letnią pacjentką Izabelą Dudziec, która czeka na przeszczep serca.
Poranna aktywność pozytywnie nastraja na resztę dnia. Zobacz zestaw rytuałów tybetańskich, które dodadzą ci nie tylko energii witalnej, siły ducha ale i przywrócą utraconą młodość.
Lata lecą, a my często dochodzimy do wniosku, że w niektórych sytuacjach mogliśmy postąpić inaczej. Żałujemy straconych szans i okazji. Ewa Kasprzyk ubolewa na przykład, że nie ma co najmniej trójki dzieci. Jakie są inne niespełnione pragnienia ludzi?
Wielu z nas chce i być może właśnie przy okazji Nowego Roku zastanawia się, jak to zrobić, by być bardziej eko. O kilku prostych i sprawdzonych sposobach na ekologiczne życie mówiła w Dzień Dobry TVN Sylwia Majcher, dziennikarka, propagatorka zero waste.
Uzależnienie od cukru to jedna z najpopularniejszych form nałogu, równie silna jak uzależnienie od alkoholu czy papierosów. Jak przestać jeść słodycze, skoro podczas ich spożywania wydzielają się hormony szczęścia, przyczyniające się do pogłębiania uzależnienia?
Wszystkie aplikacje do biegania na telefon działają podobnie. Pozwalają na śledzenie swoich tras poprzez GPS, liczą przebiegnięte kilometry, przypominają o treningu. Często mają rozbudowane funkcje społecznościowe oraz współpracują z miernikami tętna (pulsometrami, smartwatchami). Są i takie, które motywują do biegania, udając krwiożercze zombie. Sprawdź, jakie są najlepsze aplikacje do biegania na telefon.
Odchudzanie to czasochłonny proces, który w efekcie ma przybliżyć daną osobę do zdobycia upragnionej sylwetki i wagi. Kluczową rolę w całym okresie odgrywa motywacja, która w efekcie przesądza o sukcesie w realizacji postanowienia. Jej brak lub niewystarczający poziom może spowodować, że po kilku dniach diety czy ćwiczeń osoba odchudzająca się porzuci starania i wróci do dawnego stylu życia. Skąd bierze się motywacja w odchudzaniu?
Jak zrzucić zbędne kilogramy, gdy mamy siedzący tryb życia? Przygotowaliśmy dla Was zestaw ćwiczeń do wykonania na krześle przy biurku! W studiu rozmawialiśmy też o badaniach genetycznych, które mówią o naszych predyspozycjach do odchudzania.
Historia Alicji Sztygowskiej jest bardzo motywująca. Choć kobieta choruje na padaczkę od 15 lat, pokazuje, że z epilepsją można aktywnie żyć, wychowywać dziecko i cały czas iść do przodu.
Świętując Sylwestra, powinniśmy mieć na stopach wygodne buty, w których będziemy mogli przetańczyć całą noc. Jak je przygotować, by nas nie obcierały i nie farbowały rajstop? Jak uchronić obcasy przed zniszczeniem? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Małgorzata Świgoń, dziennikarska i autorka poradników.
Zespół lekarzy z dziecięcego szpitala w Olsztynie dokonał pionierskiej operacji dystrakcji czaszki u 8-letniej dziewczynki. To pierwsza taka operacja u dziecka w Polsce i druga w Europie! Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościł profesor Dawid Larysz, który opowiedział o zabiegu.
Wspaniałe plany, wykupione karnety na siłownię, pomysły na biznes i nowe diety, które po tygodniu idą w zapomnienie. Motywacja czasami pojawia się nagle, a potem znika jak za dotknięciem magicznej różdżki. To lenistwo czy po prostu słomiany zapał?
Słowo „fit” oznacza po angielsku „w dobrej kondycji”. Osoba fit jest więc wysportowana, zdrowo się odżywia, a jej waga mieści się w normie. Bycie fit jest zdrowe i modne szczególnie wśród kobiet. Niekiedy jednak za „fit” uznaje się np. stan niedowagi, co nie jest prawdą. Ani nadwaga, ani niedowaga nie sprzyjają zdrowiu. Dowiedz się, jak zapewnić sobie zdrowie dzięki diecie, ćwiczeniom i… zdrowemu rozsądkowi.
Na temat smalcu funkcjonuje wiele mitów. Mówi się, że jest niezdrowy, bo jest zbyt tłusty. To wszystko nieprawda. Jak rozpoznać dobry smalec? Do czego go używać i co można na nim smażyć? O szczegółach opowiedział Mikołaj Rey.
Już za kilka dni wraz z całą rodziną zasiądziemy do wigilijnego, suto zastawionego stołu. Wedle tradycji należy spróbować wszystkich dwunastu potraw. Ile musimy zjeść w święta, żeby przytyć? Jakie nawyki żywieniowe nas gubią przy świątecznym stole?
Według obiegowej opinii mróz niszczy wszystkie zarazki. Okazuje się, że jest to mit. Brak mrozu zimą wcale nie oznacza, że zachorowań na grypę będzie więcej. Wręcz przeciwnie – w Warszawie jest ich mniej. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pawła Grzesiowskiego.