Sztuki walki są też dla kobiet. Jak się okazuje, coraz więcej pań trenuje dyscypliny sportowe, które jeszcze do niedawna przeznaczone były dla panów. To pokazuje, ile drzemiącej siły mają w sobie kobiety. Czym się kierują, wybierając się na zajęcia sztuk walki? O tym rozmawialiśmy dzisiaj z Sylwią Wierzbowską oraz Ewą Brodnicką.
W Zakopanem trwają zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kibice tłumnie ruszyli wspierać polskich zawodników. Na ulicach i stokach słychać trąby, nie brakuje też barw biało-czerwonych. W jakiej formie są nasi skoczkowie? Na to pytanie odpowiedział komentator sportowy Marek Rudziński.
W Innsbrucku trwa 68. Turniej Czterech Skoczni. Jednym z faworytów konkursu jest Polak – Dawid Kubacki. W Nowym Targu dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z tatą naszego skoczka Edwardem Kubackim.
Zakopane pęka w szwach. Wszystko za sprawą kibiców, którzy tłumnie przybyli dopingować polską kadrę w zawodach Pucharu Świata. Wszędzie, gdzie sięga wzrok widać barwy biało-czerwone. Dowiedz się, co na temat młodych zawodników myśli prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.
Pomaga usunąć nagromadzony w ciele stres i łagodnie wprowadza w pogodny nastrój. To tylko część zalet masażu dźwiękiem mis tybetańskich i gongów. Pradawna technika relaksacyjna ma coraz więcej zwolenników. Dowiedz się, na czym polega masaż dźwiękiem.
Pomimo pięknej pogody Zakopane przygotowuje się do wielkiej, sportowej burzy. Już jutro zaczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich. Oczy kibiców z całego świata zwrócone są na Polskę. Zobacz, co na temat naszych młodych skoczków myśli Adam Małysz.
Poznawanie świata za pomocą zmysłów jest kluczowe w rozwoju małego człowieka. W ten sposób dziecko rozwija mózg. Dlatego właśnie coraz więcej bawialni oferuje zajęcia sensoryczne. Maluchom z problemami pomoc mogą dać kołdry terapeutyczne. O ich zastosowaniu opowiedział gość Dzień Dobry TVN, fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski.
Kalistenika to aktywność fizyczna, która polega na treningu z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała. Technika ta znana jest od czasów starożytnych, jednak na przestrzeni lat została zapomniana. Dziś ponownie zyskuje na popularności. Nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci.
Jesteś mistrzynią w snuciu czarnych scenariuszy i niepotrzebnie przejmujesz się drobnostkami? Obsesyjnie roztrząsasz sytuacje, które w ogóle mogą się nie wydarzyć? A kiedy coś się jednak stanie, ze zdumiewającą szybkością wpadasz w histerię? Jeśli odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca, to znak, że pora nauczyć się zarządzać swoimi emocjami. Jak to zrobić? Wytłumaczyła to goszcząca w Dzień Dobry TVN terapeutka Joanna Godecka.
Chcieć to móc - udowadnia widzom Kacper Wicherek. Chłopak w niecały rok schudł aż 33 kg. Jak to zrobił? Spektakularne efekty zawdzięcza skakance. My znaleźliśmy jeszcze jeden skuteczny, a zarazem pożyteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury.
Pasją Mateusza „Kofi” Kufla jest freestyle z piłką do koszykówki. Do mistrzowskiego poziomu doszedł zupełnie sam. Uczył się z filmików, które do sieci wrzucali amerykańscy gracze. Wyzwania to jego specjalność – Mateusz przebiegł maraton kozłując dwiema piłkami jednocześnie. Poznajcie jego niesamowitą historię.
Aż 1048 hektopaskali wskazywały wczoraj barometry w niektórych częściach naszego kraju. To niewiele mniej niż w 1977 roku, kiedy padł polski rekord (1054 hPa). "Tak duże ciśnienie zdarza się raz na kilka lat" - podkreślił w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Skąd się bierze? Jak wpływa na nasze zdrowie? Zapytaliśmy o to synoptyka i lekarza.
Kamica to choroba układu moczowego powstająca w wyniku odkładania się tzw. złogów. Jej atak wiąże się najczęściej z silnymi dolegliwościami. - Nie ma większego bólu, jaki może przeżyć mężczyzna - potwierdził lekarz, Michał Swolkień. Jakie są powody powstawania kamieni w układzie moczowym? Jak można leczyć kamicę?
Rafał Sonik wrócił do Polski z Rajdu Dakar, w którym zajął trzecie miejsce w wyścigu quadów. Jest to dla niego ogromny sukces, ponieważ ponowił starty po dwóch latach przerwy spowodowanej poważnym urazem kolana. - Udało się i to z takim wynikiem, o którym można by było marzyć będąc zdrowym, a co dopiero po takiej kontuzji.
Katar to dolegliwość, która potrafi mocno uprzykrzyć życie. Przez zatkany nos nie możemy oddychać, a ulubione potrawy niemal całkowicie tracą zapach i smak. Skąd w ogóle bierze się katar i jak skutecznie się go pozbyć?
Co piąty pacjent, u którego stwierdzono depresję lub zaburzenia lękowe, tak naprawdę ma za mało witaminy B12. Co robić, aby nie doprowadzić do jej braków w organizmie? Czy można ją przedawkować?
Przeglądasz się w lustrze i widzisz wszystko, co najgorsze. Duże uda, krzywe nogi, zmarszczki, pryszcze. Zastanawiasz się, dlaczego na zdjęciach wyglądasz korzystniej. Kto jest winny? Lustro, złe światło czy nasze nastawienie? Porozmawialiśmy o tym z fotografką Martą Wojtal i psycholog Joanna Chmurą.
Aleks Menc, Alicja Mota i Anna Kot to polscy hokeiści, którzy wywalczyli medale podczas, odbywających się w Lozannie, III Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Nasi sportowcy nie wystąpili jednak w zespole narodowym. – Graliśmy w mieszanych drużynach, złożonych z zawodników z różnych krajów – wyjaśnili młodzi sportowcy.
Rzucanie palenia należy do jednych z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Istnieje wiele metod, które obiecują skuteczną pomoc w odstawieniu papierosów. Jedną z nich jest hipnoterapia. Dowiedz się, jak zerwać z nałogiem za pomocą hipnozy.
Kitesurfing to bardzo oryginalny sport, polegający na ślizganiu się po wodzie na specjalnej desce wyposażonej w latawiec napędzany wiatrem. Ze względu na trudną do opanowania technikę sterowania jest on zaliczany do sportów ekstremalnych. Jak rozpocząć naukę kitesurfingu?
Gabriel Rucki to nastolatek, który z powodu zespołu Pradera-Williego odczuwa nieustający głód. - Pierwszy szok przeżyłam na wakacjach, gdy zobaczyłam, jak wybiera jedzenie z kosza na śmieci - powiedziała jego mama. Aby uchronić syna przed otyłością, rodzice musieli przeorganizować mu życie.
Połowa stycznia już za nami. Jak tam noworoczne postanowienia dotyczące wizyt na siłowni? Jeśli ćwiczenia tam nie przypadły wam do gustu, nic straconego. Znaleźliśmy sposoby na treningi w domowym zaciszu, które równie efektywnie spalą niechciany tłuszczyk z wybranych partii ciała. Anna Skura zdradziła nam plan ćwiczeń i zaproponowała przydatne do nich gadżety.
Prawie 180,5 tys. przypadków ospy wietrznej zarejestrowano w ubiegłym roku w Polsce. To o jedną piątą więcej, niż rok wcześniej. Takie alarmujące dane podaje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.
Problemy z wagą są zmorą wielu ludzi. Liczne diety - cud oferują fantastyczne rezultaty, które w rzeczywistości rzadko takie są. Czy jest sposób na to, żeby pomimo zjedzenia dużego posiłku nie przytyć? Dowiedz się, czym jest gęstość energetyczna produktów.
Vanessa Romanowski, mimo młodego wieku, odnosi duże sukcesy w muay thai. Tydzień temu wygrała kolejny pas mistrzowski podczas zawodów, które odbyły się w Tajlandii. O swojej miłości do boksu tajskiego i polskich korzeniach piętnastolatka opowiedziała Annie Wendzikowskiej.
„Cheat meal” albo „cheat day”. Coraz więcej osób będących na diecie stosuję zasadę oszukanych posiłków. Czy sporadyczny urlop od żywieniowego reżimu ma swoje uzasadnienie? Czy nagradzanie siebie pizzą czy hamburgerem z frytkami jest dobre dla naszego zdrowia? Zapytaliśmy o to dietetyczkę Ulę Somow.
Nadmierna tkanka tłuszczowa zbierająca się w konkretnych partiach ciała, na przykład na ramionach, biodrach czy brzuchu, spowodowana jest między innymi brakiem ruchu i uwarunkowaniami genetycznymi. Czym jeszcze? Czy istnieją ćwiczenia, dzięki którym pozbędziemy się tłuszczyku tylko z jednej części ciała?
Coraz więcej osób ulega nałogom. Narkotyki, alkohol i dopalacze bezlitośnie niszczą ludzkie życie. Bezradne patrzenie, jak nałóg powoli zabija bliską nam osobę, jest nie do zniesienia. Jak pomóc uzależnionemu?
W Wielkiej Brytanii rekordy popularności w internecie bije test, który ma określać wiek naszego serca, a tym samym oceniać ryzyko zawału czy udaru oraz prognozować długość życia. Na podstawie otrzymanych wyników, angielscy lekarze doszli do wniosku, że serca osób biorących udział w badaniu są za stare. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kardiologa, Piotra Gryglasa, aby zapytać, jakie czynniki negatywnie wpływają na kondycję tego organu.
Poprowadził sztafetę przez Bałtyk, pływał w lodowatych wodach Antarktydy i w okolicach Spitsbergenu. Niedawno Leszek Naziemiec podjął kolejne wyzwanie - w jeziorze Titicaca, znajdującym się prawie 4000 m n.p.m., chciał przepłynąć 20,5 km. Niestety, w połowie drogi musiał się poddać. O swojej ostatnim wyczynie i problemach, z którymi musiał się mierzyć opowiedział w Dzień Dobry TVN.