Zielarska Wieś Blanki to wyjątkowe miejsce na Warmii i Mazurach. Odwiedziła je nasza reporterka, która poznała tam niezwykłe właściwości pokrzywy. Wiedzieliście, że ta roślina nie musi parzyć?
Denis Urubko to himalaista i instruktor wspinaczki oraz zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, czyli wszystkich 14 ośmiotysięczników świata. Niedawno zapowiedział koniec sportowej kariery. Co zamierza teraz robić? Jak znosi izolację wywołaną pandemią?
Odprężenie, relaks, większa sprawność fizyczna, poprawa równowagi, poprawa koncentracji i funkcjonowania mózgu - to tylko niektóre zalety Tai Chi. O korzyściach płynących z tych ćwiczeń opowiadała nam Zofia Lelek – mistrzyni Tai Chi, a trening wykonywał Hai Bui Ngoc Nam – znawca ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki.
W zeszłym tygodniu wirtualnie gościliśmy Mariusza Kwietniewskiego, nauczyciela WF-u, który zapoczątkował akcję #WFwDOMUchallenge. Polega ona na zaprezentowaniu swojego zestawu ćwiczeń i nominowaniu kolejnych osób, aby zachęcić do uprawiania sportu w domu. Zobacz, które gwiazdy wzięły udział w zabawie.
W czasie, gdy wszyscy siedzimy w domu i nie mamy możliwości korzystać z pierwszych wiosennych promieni słonecznych pojawiających się za oknem, warto pomyśleć o uzupełnieniu niedoborów witaminy D. Kiedy ją suplementować, czy podawać dziecku i jak sprawdzić, czy faktycznie nam jej brakuje? Na wszystkie pytania widzów odpowiedziała Magdalena Krajewska, lekarz medycyny rodzinnej.
Konieczność siedzenia w domu wiążę się z ograniczoną aktywnością fizyczną. Nasze mięśnie zaś tego potrzebują. Tak jak i odpowiedniego rozciągania, o czym zresztą same nam przypominają poprzez bolesne dolegliwości. Warto więc jak najczęściej robić sobie przerwy od siedzenia na krześle i postawić na ekspresowy stretching. Jaki? Podpowiada Paulina Holtz.
W trosce o pacjentów, wszystkie terapie i procedury związane z leczeniem niepłodności zostały wstrzymane i odłożone na bezpieczniejszy czas. Wiele par przeżywa z tego względu frustrację i czeka na moment, w którym będą mogli podjąć starania o dziecko. O tym, jak wygląda aktualnie leczenie niepłodności oraz kiedy procedury zostaną uruchomione, porozmawialiśmy z dr n. med. Piotrem Marianowskim.
Od poniedziałku ponownie możemy wchodzić do lasów i parków, my jednak cały czas zachęcamy do aktywności fizycznej w domowym zaciszu. Kolejny zestaw ćwiczeń, który zrelaksuje ciało i pozytywnie wpłynie na samopoczucie, przedstawiła w naszym programie Mariola Bojarska-Ferenc. To co, zaczynamy?
W czasach izolacji wiele osób uskarża się na negatywny wpływ niskiej aktywności fizycznej na ich psychikę. Tymczasem doskonałą formą ćwiczeń w domu jest joga - ale nie tradycyjna, tylko metoda treningowa opracowana przez Karolinę Erdmann. Sprawdź, na czym ona polega.
Każdego roku około 600 osób zapada w śpiączkę, z czego 150 to dzieci. Dzięki Ewie Błaszczyk i klinice Budzik wielu najmłodszym udało się już pomóc. Prezes Fundacji "Akogo?" w planach ma otworzenie kolejnej kliniki, tym razem przeznaczonej dla dorosłych. Niestety plany pokrzyżowała rozprzestrzeniająca się pandemia. Jak Ewa Błaszczyk i jej córka radzą sobie w tym trudnym czasie?
Dbanie o formę w czasach pandemii to spore wyzwanie. Lato zbliża się wielkimi krokami, a siłownie zamknięte. Wiele osób zmieniło swoje salony w sale treningowe, jednak kluczem do pięknej sylwetki jest odpowiednia dieta. Zobacz, jakie diety możemy bezpiecznie stosować podczas izolacji.
Stres, długie godziny w korkach za kierownicą i stołowanie się w przydrożnych barach z pewnością nie sprzyjają zdrowiu i formie truckersów. Są jednak pozytywne wyjątki, jak np. Adrian Poździej czy Filip Mężyński, którzy dbają o siebie mimo ciągłego życia w trasie. Jak im się to udaje?
Jak spalać nadprogramowe kilogramy wykonując porządki? Na to pytanie odpowiedział trener Patryk Puczyłowski, który przygotował zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
Wydłużający się czas kwarantanny stanowi ogromne wyzwanie dla dużej części społeczeństwa. Specjaliści ostrzegają, że w obecnej sytuacji coraz więcej osób sięga po alkohol. W programie rozmawialiśmy psychoterapeutą Robertem Rutkowskim o tym, czy trwająca pandemia przełoży się na wzrost liczby uzależnień.
Trwa akcja #WFwDOMUChallenge, którą zapoczątkował Mariusz Kwietniewski, nauczyciel z Kraśnika. Jego dzieci rzuciły wyzwania kilku osobom ze świata sportowego. Odpowiedział już na nie Krzysztof Piątek.
Świadomy zagrożenia Piotr Żyła - zgodnie z zaleceniami - nie opuszcza swoich czterech ścian. Czy ten nadprogramowy wolny czas jest dla niego błogosławieństwem? - Po sezonie człowiek jest trochę pobudzony, ale jak się tak siadło, to odkryło się nowe pasje - powiedział skoczek. Co zatem porabia w zaciszu swojego domu?
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele mięśni mamy spiętych. Konsekwencją są bóle w obrębie całego ciała. Co robić w takich sytuacjach? Na ratunek przychodzi joga, która nie tylko rozluźni nasze ciało, ale również wyciszy umysł. Instruktorka jogi Agi Jensen pokazała nam relaksujący i rozluźniający zestaw ćwiczeń.
Państwo Polniuk mieszkają w Polsce od 6 lat. Ich początki nie były łatwe, jednak pomimo wielu trudności postanowili osiedlić się na stałe i pomóc swoim dzieciom w spełnianiu marzeń. Dla siedmioletniej wówczas Julii było nim łyżwiarstwo figurowe. Jak wyglądają jej treningi w czasie koronawirusa?
Większość lekcji w związku z pandemią koronawirusa odbywa się teraz w wersji online. A co z wychowaniem fizycznym? Mariusz Kwietniewski, nauczyciel z Kraśnika znalazł na to sposób. Zapoczątkował akcję #WFwDOMUchallenge. Zobacz, jak można się do niej przyłączyć.
Paweł Giel grał kiedyś w Ekstraklasie jako zawodnik GKS Bełchatów, obecnie jest ratownikiem medycznym. Czy długo przygotowywał się do zmiany zawodu? Za co lubi swoją pracę w pogotowiu?
Zważywszy na zagrożenie spowodowane koronawirusem jesteśmy nieustannie uczulani na to, żeby nie dotykać swojej twarzy. Jak się okazuje nie jest to, takie proste. W ciągu godziny swojej twarzy dotykamy średnio 16 razy. Dowiedz się, jak pozbyć się uporczywych natręctw.
Nasz kręgosłup wiele znosi każdego dnia, zwłaszcza teraz, kiedy ograniczamy aktywność fizyczną i większość czasu siedzimy przed ekranami telewizorów i komputerów. Na ratunek przychodzi trener Patryk Puczyłowski, który pokazał ćwiczenia na odcinek lędźwiowy i lędźwiowo-biodrowy.
Obecna sytuacja pandemii koronawirusa może negatywnie odbijać się na psychice. Pojawia się strach o zdrowie i życie, ale też o sytuację materialną. Niekorzystnie wpływa też sam fakt izolowania się od innych w domowych. Jak radzić sobie z pojawiającym się lękiem?
Święta, święta i po świętach. Szczególnie teraz, kiedy mamy za sobą serniki, mazurki i sałatki z majonezem, warto pomyśleć o odrobinie ruchu. Prosto ze swojego ogrodu, promotorka zdrowego stylu życia, Mariola Bojarska-Ferenc pokazała nam proste ćwiczenia relaksacyjne.
Które wielkanocne dania możemy jeść bez wyrzutów sumienia, a których się wystrzegać, jeśli nie chcemy przytyć? Wystarczy zwracać uwagę na dodatki i miarkować ilość spożywanych potraw. O tym, jak świętować, aby nie żałować mówiła nam dietetyk Ula Somow.
Epidemia zmusza nas do odkrywania w sobie nowych umiejętności, w tym tych technicznych. Lekcje i wykłady odbywają się online. Duża część z nas pracuje zdalnie. Znaczną część naszego życia przerzuciliśmy do sieci, ale czy potrafimy działać w niej skutecznie?
Zioła na trawienie i na przemianę materii są bezpieczne, z reguły nie wywołują efektów ubocznych. Wspomagają organizm po ciężkostrawnym posiłku. Zioła na trawienie pomagają uporać się z wzdęciami i zaparciami.
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie usunął z jednego z osiedlowych boisk bramki. Decyzja urzędu zasmuciła Kostka, który każdą wolną chwilę spędzał na placu, grając z kolegami w piłkę nożną. - Tam jest nasz drugi dom, mój, moich kolegów i koleżanek - napisał w piśmie do ZDiT. Dzięki determinacji chłopca urzędnicy mają postawić nowe bramki.
W czasie pandemii koronawirusa, sportowcy, aby nie wypaść z formy, decydują się na dość szalone wyzwania. Jednym z nich jest Wojciech Machnik, który przebiegł dystans maratoński wokół łóżka. O swoim wyczynie opowiedział prowadzącym Dzień Dobry TVN.
Ma 10 razy więcej kwasów omega-3 niż oliwa z oliwek, nie podnosi cholesterolu, pozwala kontrolować poziom glukozy, może chronić serce. To niektóre zalety oleju rzepakowego. O jego korzystnym wpływie na organizm opowiadała w naszym studiu dr Katarzyna Okręglicka, specjalistka w zakresie żywienia człowieka i dietetyki .