Izabela Marcisz to polska biegaczka narciarska, która typowana jest na następczynię Justyny Kowalczyk. Zawodnicza ma już za sobą pierwsze sukcesy. Podczas mistrzostw świata juniorów zdobyła dwa srebrne medale i jeden brązowy. W programie opowiedziała o swojej drodze na narciarski szczyt.
Medycyna Wschodu od wielu tysięcy lat głosi, że matką większości chorób jest zła dieta, a ojcem – stres. Na szczęście polska natura skrywa skarby, które ukoją nasze targane niepokojem nerwy. Zobacz, które zioła pomogą wyciszyć się w tym, jakże trudnym czasie.
Piłka nożna to sport, którym coraz częściej interesują się dziewczynki. Tak też było w przypadku Natalii Rocławskiej, która od najmłodszych lat kopie piłkę pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Niedawno dzięki rodzicom spełniło się jedno z jej największych marzeń. Natalia otrzymała niebywałą szansę zagrania z kobiecą reprezentacją Polski w piłce nożnej.
W dobie panującej pandemii koronawirusa, większość ludzi posiłkuje się informacjami, które znajdują w internecie. Czy możemy się samodzielnie zdiagnozować? Jak chronić się przed wirusem? Lepiej jeździć komunikacją miejską czy taksówką? Ewa Drzyzga w programie "36,6" postanowiła zweryfikować te wiadomości. Jej gościem była specjalistka chorób zakaźnych, prof. Anna Boroń-Kaczmarska.
Nie od dziś wiadomo, że bardzo wiele powszechnie stosowanych kosmetyków nie jest obojętnych dla zdrowia. Coraz więcej badań wskazuje na to, że zawarte w antyperspirantach i dezodorantach aluminium może doprowadzić do rozwoju wielu poważnych schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Dlaczego aluminium w dezodorantach jest szkodliwe dla zdrowia?
PET to skrót od politereftalanu etylenu. Zrobionych jest z niego wiele opakowań oraz butelek, zwłaszcza tych przeznaczonych do przechowywania wody mineralnej. Butelki plastikowe PET cieszą się dużą popularnością i są często wykorzystywane. PET to tworzywo sztuczne należące do termoplastycznych surowców. Charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną.
W Internecie pojawia się wiele fałszywych informacji na temat koronawirusa i metod, jak się przed nim bronić. W naszym studiu wątpliwości rozwiewał w naszym studiu lek med. Michał Sutkowski.
Z ćwiczeniem dykcji jest jak z treningiem na siłowni – jedynie systematyczna praca daje zadowalające efekty. Jak ćwiczyć dykcję samodzielnie w domu i poprawić dzięki temu sposób mówienia? Sprawdzone metody na lepszą dykcję.
Co zrobić, gdy wieje, kolejka na Kasprowy Wierch nie działa, a chcemy być na górze? Można wejść, ale lepszym sposobem jest skitour. Piotr Kraśko uczył się go pod okiem wysokogórskiego narciarza Andrzeja Bargiela. Sprawdź, jak mu poszło.
Ćwiczenia równowagi, z pozoru banalne, bywają naprawdę skomplikowane nawet dla osób regularnie trenujących. Do treningu równowagi używa się najczęściej specjalnych „destabilizatorów” typu piłki, wałki, berety. Ćwiczenia te angażują głęboko położone mięśnie, uczą także tzw. czucia głębokiego.
Dobra pamięć i umiejętność skoncentrowania się to cechy, którymi nie wszystkie osoby mogą się pochwalić. A z drugiej strony, są to najbardziej oczekiwane przez większość osób młodych i dorosłych umiejętności. Pamięć i koncentracja przydają się nie tylko w codziennym życiu, ale przede wszystkim mają duży wpływ na wyniki osiągane w nauce i sukcesy zawodowe.
Stan zagrożenia epidemicznego, kwarantanna, zamknięte szkoły, kontrole na granicach, ograniczenia w handlu. Sytuacja związana z koronawirusem sprawia, że możemy odczuwać lęk. Jak nie ulec panice - radziła w naszym studiu psycholog Katarzyna Miller.
Ozonowanie samochodu to niekiedy jedyny sposób, by odświeżyć wnętrze auta. Dzięki niemu można pozbyć się m.in. zapachu papierosów i zwierząt. Zabieg gwarantuje efekty, jakich raczej nie uzyska się przy użyciu domowych sposobów. Poznaj zalety ozonowania i sprawdź, jak należy wykonać ten zabieg.
Żadne sprzątanie nie obędzie się bez środków czyszczących. Można je kupić w każdym sklepie z chemią gospodarczą lub pokusić się o samodzielne przygotowanie. Poznaj najlepsze przepisy na naturalne środki czystości.
Odkażanie (dezynfekcja) rąk jest bardzo prostym sposobem pozwalającym na zniwelowanie ryzyka zakażeń chorobami w codziennym życiu. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie ze skóry zanieczyszczeń, substancji organicznych oraz mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozwój chorób bakteryjnych i wirusowych.
8 godzin, 15 minut i 15 sekund – tyle wynosi męski rekord Guinnessa w planku, czyli robieniu tzw. "deski". 15 lutego 2020 roku ustanowił go 62-letni George E. Hood. - Większość ludzi dałaby za wygraną, ja jednak jestem byłym żołnierzem Marines, oficerem i wiem, czym jest obowiązek - powiedział w rozmowie z Marcinem Sawickim.
Proces przemiany materii zachodzący w komórkach naszego ciała określa się mianem metabolizmu. Dieta jest jednym z czynników, który warunkuje jego prędkość. Dokonywanie odpowiednich wyborów żywieniowych sprawi, że nasz organizm będzie funkcjonował sprawniej. Dowiedz się, co jest kluczem do szybszego metabolizmu.
Wojtek był zdrowym nastolatkiem, bez żadnych szczególnych objawów choroby. Pewnego dnia, słysząc o guzkach, które pojawiły się w organizmie jego psa Kropki, z ciekawości zaczął dotykać swoich węzłów chłonnych. Były twarde i powiększone. Kiedy trafił do szpitala, zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkina, który zmienił jego życie nie tylko podczas leczenia.
Wiele osób skarży się, że w tym roku wcześniej mają pierwsze oznaki alergii. To wynik ocieplania się klimatu. - Leszczyna już pyliła w zasadzie od początku stycznia - powiedział alergolog i pulmonolog, Marek Kulus. Czy alergicy są w grupie wysokie ryzyka w przypadku koronawirusa?
W okresie walki z koronawirusem i codziennych nowych doniesień warto porozmawiać o tym, czy grupa krwi może mieć wpływ na odporność człowieka. O tym opowiedziała nam hematolog dr Ewa Nita.
Napisałem do niego SMSa: "Michał, a może byśmy zrobili jakiś maraton?" A on mi odpisał: "Właśnie wyjąłeś mi to z ust" – opowiada Mikołaj Nitka, który porusza się na wózku inwalidzkim. Razem z Michałem Klafetką mają w planach triathlon. Chcą go zrealizować w duecie. Nam opowiedzieli o swoich przygotowaniach i niezwykłej przyjaźni.
Mężczyzna idealny to osoba, o której marzy wiele kobiet na świecie. W rzeczywistości bardzo trudno stwierdzić, jaki powinien być mężczyzna idealny, ponieważ w zależności od okresu historycznego, a także opinii pań, cechy wyglądu i charakteru mogą się zmieniać.
Sposoby przechowywania żywności są różnorodne. Do wyboru mamy pojemniki plastikowe, ceramiczne, słoiki czy pojemniki hermetyczne na żywność. Dzięki nim produkty zachowują świeżość i wartości odżywcze. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy sposób przechowywania jedzenia jest tak samo skuteczny.
Wiele osób ma problemy z prawidłowym oddychaniem, co prowadzi często do niedotlenienia organizmu, zmęczenia i bólu głowy. Jak zatem robić to właściwie? - Najlepiej nosem, przeponą, lekko i cicho - powiedział instruktor oddychania, Marcin Petrus. Jak ćwiczeniami oddechowymi zniwelować stres?
Walka ze stresem to element codzienności każdego człowieka. Stresujące sytuacje czają się wszędzie. Mimo że nie da się ich całkowicie wyeliminować, są sposoby na to, żeby stawić im czoła. Jednym z nich może być wizyta na gdańskim złomowisku, gdzie całkowicie legalnie, w bezpiecznych warunkach i bez żadnych konsekwencji możesz zdemolować wysłużony pojazd.
Wysoka samoocena znacząco wpływa na nasze codzienne nastawienie oraz sposób działania. W dzisiejszych czasach cecha ta postrzegana jest jako niezwykle cenny atut i klucz do sukcesu zarówno zawodowego, jak i towarzyskiego. Dowiedz się, jak zmienić nawyki i zbudować pewność siebie.
Czasami dochodzi do sytuacji, gdy wykonujemy pewne rzeczy obsesyjnie i utrudnia to nasze normalne funkcjonowanie. Możemy już wtedy mówić o pewnym zaburzeniu psychicznym zwanym nerwicą natręctw. Czym jest to schorzenie wyjaśnił dr n. med. Sławomir Murawiec z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Karolina Koszewska-Łukasik to utytułowana polska pięściarka, która po ośmioletniej przerwie w karierze wróciła na ring i w 2019 roku została złotą medalistką igrzysk europejskich. - To jest historia polskiego kobiecego bosku, tego, jak długo można boksować, na jakim etapie można być i jak wielkie sukcesy odnosić - podkreśla trener Karoliny, Jacek Dymowski.
Choć zimowe sporty kojarzą się przede wszystkimi z sukcesami polskich skoczków narciarskich, to wcale nie gorszą formą mogą pochwalić się nasi saneczkarze. Wojciechowi Chmielewskiemu i Jakubowi Kowalewskiemu udało się nawet stanąć na podium Pucharu Świata.
Z roku na rok żywność drożeje. Zwiększa się też nasza świadomość na temat odżywiania. Chcemy jeść zdrowo. Istnieje stereotyp, że zdrowa dieta, to droga dieta. Nic bardziej mylnego. Prezentujemy 10 sposobów na tanią i wartościową dietę.