Alkoholowy zespół abstynencyjny najczęściej pojawia się w sytuacji, gdy człowiek przez długi czas przyjmował duże ilości alkoholu i nagle przestał lub znacząco ograniczył dzienne spożycie. W niektórych przypadkach objawy są niegroźne, lecz powodują duży dyskomfort. W skrajnych sytuacjach zespół odstawienny może stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia.
Nadwrażliwość słuchowa jest rzadko spotykaną chorobą, jednak dla osób nią dotkniętych codzienność bywa koszmarem. To, co dla innych jest zwykłym odgłosem, na który nawet nie zwracają uwagi, dla kogoś z tym zaburzeniem staje się drażniące lub sprawia mu ból.
- Teściowa podstawiała jedzenie pod drzwi, myliśmy wszystko specjalnymi chusteczkami, wychodziliśmy tylko tam gdzie nie było ludzi - powiedział Glenn O'Neill, który wraz z żoną dobrowolnie poddał się prawie dwuletniej kwarantannie. Para zrobiła to ze względu na chorobę córki. Czy mieli chwile zwątpienia? Jak przetrwać izolację?
Roberta Korzeniowskiego i jego żonę Justynę poprosiliśmy o przygotowanie prostego zestawu ćwiczeń, które każda para może wspólnie wykonać w domu. Przyłączycie się do ćwiczeń?
Flavio Paixao to jedna z największych gwiazd Ekstraklasy, który jest uwielbiany przez fanów Lechii Gdańsk. Napastnik strzela bramki jak na zawołanie i nie ma dnia, żeby mógł spokojnie przejść po Długim Targu czy zrobić zakupy w galerii handlowej, bez rozdawania autografów. My postanowiliśmy jednak opowiedzieć jego osobistą historię, a jest to prawdziwe love story.
W ostatnim czasie żele bakteryjne, rękawiczki i maseczki ochronne stały się częścią naszej codzienności. O ile zabezpieczanie rąk nie stanowi dla większości z nas problemu, o tyle twarzy już tak. Znacząca część osób nie używa maseczek ochronnych w sposób prawidłowy. Dowiedz się, jakie maseczki są dostępne na rynku, jakich należy ich używać i jak się ich pozbyć.
Łukasz Chwieduk od wielu lat zajmuje się freestyle footballem, a na swoim koncie ma wiele tytułów mistrzowskich zdobytych podczas zawodów. Podczas połączenia ze studiem Dzień Dobry TVN pokazał, jak zrobić parę najprostszych sztuczek z piłką.
Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 miały się rozpocząć 24. lipca i potrwać do 9. sierpnia. Kibice czekali na rywalizację o medale w 339 konkurencjach. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił przełożyć zawody na przyszły rok. Jak na tę decyzję zareagowali nasi mistrzowie - Paweł Fajdek i Maciej Lepiato?
Przedłużony pobyt w domu odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Z tego powodu wiele osób postanowiło zadbać o aktywność fizyczną bez wychodzenia za próg. Domowy fitness może być jednak źródłem wielu kontuzji. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy treningowe i jak ich unikać.
Koronawirus może wywoływać problemy z oddychaniem, warto więc wiedzieć, jak sobie pomóc w takiej sytuacji. O dobroczynnym wpływie dmuchawek opowiedział nam dr n. med. Maciej Jędrzejko.
Brak ruchu zaczyna dawać się we znaki? Zacznij dzień od porannych ćwiczeń. Trener Patryk Puczyłowski przygotował plan treningowy, który nie tylko rozbudzi każdego śpiocha, ale wskazany jest także dla seniorów. Zapraszamy do ćwiczeń!
Chociaż pandemia zatrzymała nas w domu, nie oznacza to, że musimy całkowicie zrezygnować z niektórych aktywności. Trzeba tylko znaleźć na nie sposób tak jak Elisha Nochomovitz, który przebiegł maraton na swoim balkonie. O swoim wyczynie opowiedział Robertowi Stockingerowi.
Magda Glińska to instruktorka tańca, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. 15 marca na swoim profilu społecznościowym przekazała, że jest potwierdzonym przypadkiem, ale ze względu na dobry stan zdrowia hospitalizację przejdzie w domu. Teraz charakterystyczne dla koronawirusa objawy ustąpiły, a Magda czuje się już bardzo dobrze i czeka na test. Nam opowiedziała o tym, jak znosiła ostatnie dwa tygodnie.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne są zamknięte, jednak nie oznacza to, że nawet w domu nie możemy zadbać o swój wygląd. Oczyszczanie u kosmetyczki można zastąpić zabiegiem z użyciem samodzielnie zrobionej maseczki, odrosty zafarbujemy farbą ze sklepu, a i manicure domowy nie będzie problemem. Oto kilka przydatnych wskazówek
Joga jest bardzo wyjątkową formą aktywności. Kilka łatwych dla każdego odprężających ćwiczeń, które wyciszą skołatane nerwy pokazała nam instruktorka Agi Jensen. - Zapraszam w podróż w głąb siebie - powiedział nasz gość.
W sytuacjach kryzysowych umysł pracuje na zwiększonych obrotach. Niepokój, zmartwienia czy niepewność sprawiają, że nasze marzenia senne są zdecydowanie bardziej intensywne i często mają głębsze znaczenie. Jak czas izolacji wpływa na sen - wyjaśniał nam dr Tadeusz Piotrowski.
Mija miesiąc od ostatniej walki Karoliny Kowalkiewicz. Polka podczas gali UFC w Nowej Zelandii przegrała z Xiaonan Yan. Rywalka uderzyła naszą zawodniczkę tak mocno, że złamała jej kość oczodołu. Teraz Karolina walczy o powrót do zdrowia. Jak obecnie się czuje? Czy jeszcze zobaczymy ją na ringu?
Wiele z nas słyszało o kitesurfingu, który podbił serca amatorów sportów wodnych. Nie wszyscy jednak znają jego lądową alternatywę, czyli landkite. Na czym polega i kto może uprawiać tę dyscyplinę?
Przymusowa izolacja z powodu koronawirusa sprawia, że mniej się ruszamy i z nudów chętniej sięgamy do lodówki. Efekt: dodatkowe kilogramy. Co zatem zrobić, by w tym czasie nie przytyć? Rad udzieliła nam dietetyk Urszula Somow.
Domowa kwarantanna sprzyja wiosennym porządkom. Okazuje się, że w tym samym czasie można też zadbać o formę. Jest to możliwe- zapewnia Qczaj. Zobacz, jakie ćwiczenia wykonuje trener podczas sprzątania.
Od trzech tygodni zostajemy w domu. Nie chodzimy do pracy, szkół, przedszkoli. Przestaliśmy też chodzić do lekarzy. Niestety, pora roku sprzyja infekcjom, które niekiedy wymagają konsultacji. Jak w obecnej sytuacji wyglądają wizyty lekarskie? Zapytaliśmy o to dr. Magdalenę Krajewską.
Siedzimy w domu, mamy sporo wolnego czasu. By go wykorzystać, warto zdobyć kilka nowych umiejętności, a jednocześnie trochę się poruszać. Proponujemy żonglerkę. Jak zrobić piłeczkę i jak zacząć ćwiczyć - krok po kroku pokazywał w naszym studiu żongler Łukasz „Otto In Spin” Wójcik.
Scott J. Kelly spędził w kosmosie łącznie 520 dni. Jego najdłuższa misja trwała 340 dni, podczas której przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z 6 innymi osobami. W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich doświadczeniach.
Pytanie setek milionów kobiet: dlaczego w niektórych partiach ciała jestem gruba i nic nie mogę z tym zrobić? Odpowiedzią może być lipoedema, czyli obrzęk tłuszczowy, nazywany czasem chorobą grubych nóg, chociaż zmienione mogą być także inne części ciała. Jak zdiagnozować lipoedemę? Jak niwelować jej objawy? O tym rozmawialiśmy z Bartłomiejem Juzą, flebologiem i chirurgiem estetycznym.
Przez obowiązującą kwarantannę nie wychodzimy z domu i mniej się ruszamy. Ten niezdrowy tryb życia może się odbić nie tylko na naszej wadze, ale i sprawności ruchowej. Jak dbać o formę w czasie kwarantanny? Kasia Bigos zaproponowała zestaw prostych ćwiczeń, z którymi aktywnie zaczniemy dzień.
W kolejnym, specjalnym wydaniu "36,6" dotyczącym Covid-19 Ewa Drzyzga będzie rozmawiała z naukowcem z instytutu Johna Hopkinsa w Baltimore, na temat szczepionki na koronawirusa, nad którą pracuje. - Dowiemy się, jak długo trzeba będzie na nią poczekać i dla kogo będzie przeznaczona - zdradziła prowadząca.
Wspinaczka to bardzo wymagający sport. Aby zajść w nim wysoko (dosłownie i w przenośni), niezbędny jest odpowiedni trening wspinaczkowy. Jakie ćwiczenia dla wspinaczy będą najskuteczniejsze? Na dość nietypowy pomysł wpadł pewien mężczyzna, który postanowił w wspinać się po ścianie schodowej, przypinając się do barierek. Wideo z jego wyczynem szybko stało się popularne na fanpage'u dla miłośników wspinaczki.
Diety są tematem, który często pojawia się w mediach czy podczas rozmów ze znajomymi. Nie jest on obcy również Kindze Zawodnik, która na własnej skórze przetestowała wiele z nich i nadal szuka tej idealnej. Dlaczego nie zawsze bywają skuteczne? Czy stosowanie dodatkowych środków odchudzających może być bezpieczne?
Blanszowanie warzyw to krótkotrwała, ale intensywna obróbka termiczna. Jej celem jest utrwalenie jędrności i wartości odżywczej. Blanszowanie szpinaku to też sposób na zachowanie oryginalnego koloru intensywnie zielonych liści.
Zgodnie z odkryciami naukowców słuchanie muzyki do snu koi zmysły, regeneruje organizm, poprawia pamięć i sprawia, że zmniejszają się dolegliwości bólowe. Dźwiękoterapia uznawana jest za doskonałą metodę leczenia bezsenności u dorosłych. Z kolei muzyka do snu dla niemowląt może wpływać pozytywnie na rozwój malucha.