Weronika Baszak to niezwykle utalentowana siedemnastoletnia polska tenisistka, która wystąpiła w finale juniorskiego Australian Open. - Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego sukcesu - powiedziała. Ile miała lat, kiedy zaczęła trenować? Co poświęciła dla gry w tenisa?
Zespół MRHK to choroba genetyczna, z którą w Polsce rodzi się około 40 dziewczynek rocznie. Z jej powodu nie będą one mogły w przyszłości odbywać stosunków pochwowych oraz zajść w ciążę i urodzić dziecka. - Klasyczny zespół MRHK to brak macicy, niedorozwój jajowodów i szczątkowa pochwa - wyjaśniła ginekolog i endokrynolog, Kornelia Zaręba.
Mimo że sezonowa grypa jest często bagatelizowana, stanowi bardzo poważne zagrożenie. Niewielki odsetek osób zaszczepionych przeciw wirusowi przyczynia się do wzrostu liczby zachorowań i częstszego występowania powikłań. Pół miliona Polaków zapadło w tym roku na grypę, 10 osób zmarło. Jak rozpoznać, że nasze objawy to nie jest zwykłe przeziębienie?
Stopa w drzwiach kojarzy się nam głównie z sytuacją, kiedy chcemy je zamknąć komuś przed nosem. Wsunięcie stopy między futrynę a drzwi jest sygnałem, że osoba, która do nas przyszła, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. „Stopa w drzwiach” to również nazwa techniki manipulacyjnej.
Dramatyczną kondycję polskiej psychiatrii dziecięcej przedstawił opublikowany niedawno artykuł Onetu. Tekst wstrząsnął opinią publiczną. Dziennikarz Janusz Schwertner opowiedział historię dwóch chłopców, którzy padli ofiarą ułomnego systemu i nie otrzymali właściwej opieki wtedy, kiedy jej najbardziej potrzebowali. Dla jednego z nich - Wiktora -skończyło się to tragicznie. Z mamą Kacpra, jego przyjaciela, rozmawiała Małgorzata Ohme.
Z obserwacji chirurgów plastycznych wynika, że nos jest jednym z głównych powodów kompleksów. - Rocznie wykonuję około trzystu takich operacji - powiedział dr Marek Szczyt. Co jeszcze korygujemy w klinikach urody? Do jakiego zabiegu przyznała się Gosia Ohme?
Nowotwory złośliwe są drugą przyczyną zgonów w Polsce. Diagnozę, która zmieniła ich życie usłyszały kilka lat temu Wioletta Liberadzka i Innocenta Dźwierzyńska. O swoich doświadczeniach w leczeniu oraz stereotypach dotyczących choroby nowotworowej opowiedziały w naszym studiu.
Nawet co trzeci człowiek ma szumy w uszach. Dla 5 procent ten dźwięk jest naprawdę uciążliwy. Do tej grupy należał Łukasz Szelestowski, któremu pomogła sterydoterapia. Co może być przyczyną problemów ze słuchem?
Bartek Jędrzejak na szczycie Gubałówki, w zimowej strefie Electrolux sprawdzał, jakie sposoby na suszenie odzieży mają wytrawni narciarze. Okazuje się, że z pomocą przychodzi technologia. Stanisław Karpiel-Bułecka wyjaśnił, jak działają suszarki do ubrań dostępne przy stoku narciarskim.
Zimna woda zdrowia doda - mówi polskie przysłowie. Kąpiele w lodowatej wodzie od wieków uważane są świetną metodę walki z wieloma schorzeniami. Wiedzą o tym entuzjaści morsowania, których z roku na rok systematycznie przybywa. Jakiś czas temu w ich szeregi wstąpiła pani Krystyna Galara. Ma 93 lata i jest najstarszą morsującą „foczką”.
Akumaty to inaczej maty do akupresury. Ich zadaniem jest stymulowanie ciała poprzez ucisk poszczególnych punktów. W ostatnich latach stosowanie akumat staje się coraz bardziej popularne. Terapeuci wykorzystują je w swoich gabinetach, aby przygotować pacjenta do terapii. Maty mogą być również wykorzystywane w domu.
Prawie 2 mln ton żywności rocznie marnują Polacy. Dlatego wiele sklepów postanowiło ograniczyć to zjawisko. W specjalnych sekcjach sprzedawane są produkty o krótszym terminie przydatności i obniżonej cenie.
Tymoteusz Dyduch, Tymoteusz Cienciała i Marcin Kryska na początku roku zajęli całe podium międzynarodowego Turnieju Świątecznego dla młodych skoczków. Juniorzy wspólnie trenują, przyjaźnią się i wzajemnie wspierają. Mimo, że konkurują ze sobą na skoczni, na co dzień świetnie się dogadują.
Żona Tomasza Rejmana po sześciu latach zmagań zmarła na raka piersi. Wiadomość o chorobie Manueli spadła na całą rodzinę znienacka, nie dając czasu na przygotowania. Dziś pan Tomasz radzi innym, jak krok po kroku podjąć walkę z nowotworem oraz jak wspierać chore osoby. Jak ważna w procesie leczenia jest rodzina? I dlaczego tak istotna jest pomoc psychoonkologa?
Mimo że urodziła się z wadą słuchu, Michalina Nowak jest mistrzynią świata i Europy w tańcu nowoczesnym. - Nie było festiwalu, z którego by nie wróciła z medalem - podkreśla z dumą jej tata. Kilka miesięcy temu nastolatka zrezygnowała z tańca i teraz próbuje swoich sił w lacrosse. O zasadach tej gry Michalina z koleżanką opowiedziały w naszym studiu.
Mają na sobie lśniące zbroje, a w rękach dzierżą tarcze i miecze, którymi potrafią doskonale się posługiwać. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kobiety, które są współczesnymi rycerzami. Małgorzata Zięblińska i Martyna Porąbka pokazały nam próbkę swoich niezwykłych umiejętności.
Była reprezentantka Polski, Patrycja Gulak-Lipka została pierwszą w historii kobietą, która zdobyła krajowe i międzynarodowe uprawnienia jako komisarz zawodowych rozgrywek koszykarskich. Do tej pory stanowisko to obejmowali mężczyźni. Przy okazji wizyty Patrycji zorganizowaliśmy mini zawody do kosza. Kto je wygrał? Nasz gość, Kinga Rusin, a może Piotr Kraśko? Zobaczcie!
Niepełnosprawny Maks otrzymał od studentów Politechniki Warszawskiej dostosowany do swoich potrzeb elektryczny bolid. Podarunek był spełnieniem największego marzenia dziesięciolatka. - Bolidem można jechać 80 km/h, ale ja na razie jeżdżę 16 km/h - powiedział szczęśliwy chłopiec.
- Przychodzę do domu, siadam w fotelu i nie chce mi się już z niego ruszać – przyznała szczerze Pani Katarzyna, która przez natłok codziennych obowiązków, nie odnajduje już chwili na trening. Brakiem czasu tłumaczy się również Pani Larysa, która nie ćwiczy od 8 lat. Qczaj postanowił to zmienić i zaktywizować osoby po 50-tce. Zobaczcie, czy mu się udało.
Morfologia krwi to tanie i niezwykle ważne badanie, które każdy z nas powinien wykonać przynajmniej raz w roku. Pozwala wykryć wiele schorzeń już na wczesnym etapie. Co mówią wyniki badania krwi i jak się do niego przygotować - wyjaśnił prof. Zbigniew Gaciong, internista.
Gdy mama 6-letniego Rafałka z Rybnika upadła na podłogę, chłopiec szybko zadzwonił na pogotowie. Szybka reakcja dziecka i pojawienie się ratowników medycznych ocaliły kobietę. W programie pokażemy, jak udzielić pomocy i być może uratować komuś życie.
Ryszard Kałaczyński to utytułowany polski ultramaratończyk. Swoją przygodę ze sportem rolnik z Wituni rozpoczął od gry w piłkę i podnoszenia ciężarów. Jego życie zmieniło się po zakupie butów do biegania - tak zaczęła się jego kariera długodystansowca.
Bohaterowie naszego materiału przeszli bardzo długą drogę zanim dowiedzieli się, jaka jest przyczyna problemów ich syna. FAS to choroba trudna do zdiagnozowania. Cierpiącym na nią dzieciom nie przysługuje żadna pomoc i terapia. Nasi goście postanowili zmierzyć się z nią sami, a dziś pomagają innym rodzinom.
Zaburzenia równowagi hormonalnej mogą przyczyniać się do zatrzymania miesiączki. Ich źródłem może być stres, niewłaściwa dieta albo ciąża. Dowiedz się, w jakich sytuacjach niezbędna jest wizyta u lekarza.
Kiedy zasypiam, zaciskam zęby i trzymam w takim szczękościsku - przyznał Filip Chajzer. Okazuje się, że z tym problemem zmaga się coraz więcej osób. W nocy organizm odreagowuje permanentny stres i przemęczenie, dlatego zaczynamy zgrzytać. Co nam może przynieść ulgę? Zapytaliśmy o to stomatolog Małgorzatę Leśniak.
Dzień bez kawy to dzień stracony? Coś o tym wiemy. Niezależnie od tego, czy pijecie kawę z mlekiem czy klasyczną czarną, mamy dla was niespodziankę. W programie Kamila Adamiec, baristka, mistrzyni Polski w parzeniu kawy z 2018 roku zdradziła sposób na kawę idealną. Jaka jest wasza ulubiona?
Bieganie od wielu lat jest promowane jako idealny sposób na poprawę kondycji i wyglądu. Niestety, często niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Co zrobić, aby ich uniknąć? Zapytaliśmy o to ekspertów.
Czy nasz organizm wymaga ciągłego jedzenia? Niestety,jak pokazują statystyki, w społeczeństwie mamy coraz więcej otyłych ludzi. Wynika to z nieprawidłowego sposobu spożywania posiłków. Najbardziej złudne okazuje się podjadanie między posiłkami. Czy faktycznie są one nam potrzebne? O tym rozmawialiśmy z dietetyczką Anną Radowicką.
Ezz al-Din Bahader, mimo 74 lat, zamierza zostać najstarszym profesjonalnym piłkarzem na świecie. W tym celu dołączył do jednego z egipskich klubów.
Podczas przygotowań do mistrzostw świata we wrześniu 2019 roku, doskonały polski szybownik Sebastian Kawa złamał kręgosłup. Po długiej rehabilitacji wrócił do sprawności i wybrał się w podróż do Afryki. - To były moje pierwsze loty po trzech miesiącach przerwy - powiedział u nas.