16 lat temu przeszedł udar mózgu - teraz wspiera innych chorych. "Koledzy mi pomogli, a teraz ja się odwdzięczam"

Krzysztof wrócił do sprawności fizycznej po przebytym udarze. Teraz wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem Janickim zaprasza na charytatywne zawody narciarskie. Podczas konkursu będą zbierane pieniądze na rzecz Łukasza Daty. Mężczyzna jest w trakcie rehabilitacji po udarze mózgu.

Charytatywne zawody narciarskie

Już 6 marca w miejscowości Suche k. Zakopanego odbędą się Rodzinne zawody narciarskie dla Łukasza Daty. W 2016 roku mężczyzna doznał rozległego niedokrwiennego udaru. Zniszczenia objęły lewą półkulę oraz fragmenty pnia mózgu. W pomoc na rzecz jego leczenia zaangażowali się aktor Mateusz Janicki oraz jego przyjaciel Krzysztof, który również jest po udarze.
- Zachorowałem w 2005 roku. Byłem w ciężkim stanie, ale jakoś się pozbierałem. Koledzy mi pomogli, a teraz ja się odwdzięczam i pomagam innym - tłumaczył w rozmowie z Robertem Stockingerem.
Krzysiek otworzy zawody i jako pierwszy przejedzie slalom. Po nim wystartuje grupa wybitnych niepełnosprawnych sportowców, w tym Igor Sikorski, który jest paraolimpijczykiem.

Pomoc dla Łukasza Daty

Mateusz Janicki dowiedział się o Łukaszu Dacie od krakowskich Dominikanów.
- Okazało się, że trzeba mu pomóc. Często jest tak, że po wypadku służba zdrowia ostro opiekuje się taką osobą, ale potem ona jest pozostawiona sama sobie. Żeby rehabilitacja cały czas była na wysokim poziomie i pomagała, a u niego widać efekty, potrzebne są pieniądze. Pandemia dodatkowo utrudnia leczenie - tłumaczył aktor.
Krzysztof jest żywym dowodem na to, że po udarze może wrócić do sprawności. Mężczyzna nie tylko jeździ na nartach, ale jest też wielkim fanem wycieczek rowerowych - potrafi pokonać dystans nawet do 200 kilometrów.
Zawody organizuje Małopolski Okręgowy Związek Narciarski. Cegiełką jest numer startowy i wpisowe.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Mateusz Łysiak
Reporter: Robert Stockinger
Pozostałe wiadomości