narty

  narty

  Na wybór wkładek do butów narciarskich trzeba poświęcić trochę czasu. Sporty zimowe wymagają bowiem, aby wszystkie elementy ubioru były dobrze dopasowane. W przeciwnym wypadku już po kilku zjazdach narciarz odczuje ból nóg. Poznaj, czym charakteryzuje się dobra wkładka do butów narciarskich i jak ją wybrać.

  Temperatury gwałtownie spadły, ziemię pokrył biały puch, a Ty szykujesz się do białego szaleństwa? Przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego powinieneś wyposażyć się w dobry sprzęt: buty, kijki i narty. Dowiedz się, jakimi kryteriami i zasadami powinieneś się kierować, wybierając narty slalomowe dla zaawansowanych lub średniozaawansowanych narciarzy.

  Zapowiada się sezon zimowy w TVN, jakiego jeszcze nie było. Skoki narciarskie, czyli ukochana dyscyplina sportowa Polaków – transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. O szczegółach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor programowy Edward Miszczak oraz dyrektorka Eurosportu w Polsce, Dorota Żurkowska-Bytner.

  Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.

  Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zdobył Yawash Sar II w Karakorum i zjechał ze szczytu na nartach. Skialpinista na tym nie poprzestał, zaledwie 10 dni później osiągnął drugi cel swojej wyprawy, zjazd z Laila Peak, góry uznawanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. W zdobywaniu marzeń towarzyszył mu Jędrzej Baranowski. Panowie byli gośćmi w naszym programie i opowiedzieli o największych trudnościach, jakie pojawiły się na ich drodze.

  Księstwo Andory to niewielkie, górzyste państwo położone pomiędzy Francją a Hiszpanią. Jego stolicą jest Andora. Mieszkańcy żyją głównie z turystyki, a księstwo czerpie zyski dzięki działalności jako raj podatkowy. Jakie atrakcje czekają na nas w Andorze?

  Jedno jest pewne - małżeństwu Dowborów nie poskąpiono poczucia humoru. Joanna i Maciej na życie patrzą z dystansem, potrafią śmiać się z codzienności i droczyć ze sobą w przyjacielski sposób. Często platformą do wymieniania żartów są dla nich media społecznościowe. To dzięki nim fani mogli ostatnio dowiedzieć się o niecodziennym pomyśle Macieja. Aktor chciał uświetnić "pierwszą rocznicę" lockdownu. Co takiego wymyślił i jak odpowiedziała mu Joasia?

  Każdy ma takie miejsce, w którym czuje się najlepiej. By "naładować akumulatory" i załapać chwilę oddechu, jeździmy tam, gdzie lubimy najbardziej. Ostatnio mieliśmy szansę przekonać się, jaki zakątek świata upodobała sobie Olga Bołądź, by odpocząć i odzyskać energię do działania. Może warto się zainspirować?

  Wyjazdy na narty to momenty na które czekają dziesiątki tysięcy miłośników nart, snowboardu czy górskich widoków. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do tej grupy, zakochując się w zimowych atrakcjach, które oferują górskie stoki i z niecierpliwością oczekując na kolejne sezony.

  Agnieszka Woźniak-Starak jest wyjątkowo aktywna fizycznie. Prezenterka Dzień Dobry TVN podzieliła się z fanami przemyśleniami na temat swojego ukochanego sportu zimowego. W tym roku gwiazda także nie zrezygnowała z jazdy na nartach. Co więcej, zdradziła kilka wskazówek dla tych, którzy chcieliby spróbować skitourismu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, jak można obejść pozamykane stoki.

  Zima za pasem, za nami pierwsze opady śniegu, wiele osób myśli więc o wyjeździe na narty. Czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne? W związku z pandemią rządy powinny rozważnie rozpatrzeć plany na nadchodzący sezon narciarski - uznała Światowa Organizacja Zdrowia. Jak zauważyła WHO, na małych obszarach, gdzie gromadzą się ludzie, może dochodzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  Nieodpowiednio dobrane buty narciarskie nie tylko nie zapewnią komfortu, lecz także bezpieczeństwa na stoku. Wybierając te najlepsze, zwróć uwagę na wykonanie, rozmiar, dopasowanie i flex, nie na wygląd. Ważne jest również przechowywanie butów narciarskich. Dowiedz się, jak wybrać buty narciarskie.