narty

  narty

  Pan Paweł stracił całą rodzinę w tragicznym wypadku, do którego doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach prowizorycznej wypożyczalni sprzętu narciarskiego uderzył w jego żonę i dwie córki.

  "Rodzice mówią mi zawsze, że trzeba jeździć ostrożnie i bezpiecznie".

  Pandemia i izolacja sprawiły, że spotkania z bliskimi nam osobami musiały zostać mocno ograniczone. Jak dbać o relacje z tymi, których najbardziej kochamy? Jak je pielęgnować? O tym Dorota Gardias rozmawiała z Patrycją Sobolewską, finalistką 9. edycji programu "Top Model".

  W weekend 19-20 lutego na stoku w Szklarskiej Porębie odbywa się Projekt Zima TVN. Na narciarzy i turystów czeka wiele niespodzianek. Jedną z nich jest ta, że już niedługo będą mogli dojechać na miejsce jeszcze szybciej. O szczegółach opowiedział Bartłomiej Rodak, przedstawiciel Kolei Dolnośląskiej.

  Po zejściu ze stoku zazwyczaj jesteśmy głodni i chcemy zjeść coś naprawdę smacznego. Co zaproponować do jedzenia najmłodszym amatorom białego szaleństwa? Swoimi pomysłami na dania dla dzieci podzielił się Piotr Kucharski.

  W ostatnich latach skitouring jest coraz popularniejszy. To narciarstwo, które uprawia się poza ośrodkami narciarskimi i przy użyciu specjalnego sprzętu. Co więcej, podczas uprawiania tego sportu można słuchać audiobooków.

  W okresie ferii zimowych ratownicy GOPR mają ręce pełne roboty. Narciarzom zdarza się przeceniać swoje umiejętności. Niestety również w sytuacjach, gdzie sekundy dzielą ich od tragedii. Sytuacji na stokach przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  "Żeby mieć power na szusowanie, trzeba zjeść porządne śniadanie".

  "Samotność staje się dzięki temu rewelacyjna".

  Co warto zabrać na stok?

  "Łzy wzruszenia popłynęły"

  Miłośnicy białego szaleństwa tylko czekają, aż spadnie śnieg, aby wyciągnąć narty i wybrać się na stok. Miejscem, które warto odwiedzić, jest Zieleniec. Jakie atrakcje oferuje?

  "Mamy najwięcej uzdrowisk w całej Polsce" - przekonuje promotor województwa dolnośląskiego Bartłomiej Kubicz.

  Do zobaczenia w austriackim Schladming-Dachstein.

  W niedzielę na terenie Polski będzie występowało zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie będą występowały opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, śniegu, a nawet krupy śnieżnej. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, RCB wydało alert.

  Choć w kalendarzu mamy zimę, to nie wszędzie w ostatnich dniach spadł śnieg i jazda na nartach nie jest możliwa. Alternatywą dla amatorów białego szaleństwa mogą być nartorolki. Jak na nich jeździć? Kto może uprawić ten sport? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  "Patrzy się na nas przez pryzmat wyników Justyny Kowalczyk".

  "Sytuacja w wielu krajach zmienia się dynamicznie".

  Kronplatz to nazwa szczytu, ośrodka narciarskiego oraz całego regionu. Wakacyjny Region Kronplatz dzieli się na: ośrodek narciarski Kronplatz, ośrodek narciarski Speikboden oraz ośrodek narciarski Klausberg. Wszystkie są świetnie przygotowane, jednak niezaprzeczalnie najlepszym z nich jest Kronplatz, który co roku zdobywa kolejną grupę narciarskich fanów.

  Bukovel to ośrodek narciarski na zachodzie Ukrainy, położony w Karpatach. Został zaprojektowany przez specjalistów z Kanady i Austrii. W 2012 roku Bukovel został uznany za najszybciej rozwijający się kurort narciarski na świecie.

  "Chcę tak częściej!"

  Szrenica to szczyt o wysokości 1362 m n.p.m. Mimo że nie jest bardzo wysoki, stanowi cel wycieczek dla wielu miłośników białego szaleństwa. Wszystko dzięki mikroklimatowi charakterystycznemu dla rejonów alpejskich. Obfite opady śniegu i niska temperatura sprawiają, że warto się tam wybrać zimą na narty.

  Schwarzwald to zrębowe pasmo górskie położone w południowo-zachodniej części Niemiec wzdłuż granicy z Francją. Długość pasma to ok. 160 km. Okolice te pełne są ciekawych atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków, mimo że góry same w sobie nie są wysokie. W porównaniu z leżącymi niedaleko Alpami wyglądają dość skromnie.

  W nadchodzący weekend miłośnicy skoków narciarskich będą mogli obejrzeć na kanałach i platformach TVN Grupa Discovery aż sześć transmisji. TVN, Eurosport 1 i Player pokażą oba konkursy mężczyzn. W Eurosporcie i w Playerze dodatkowo relacjonowane będą piątkowe kwalifikacje mężczyzn oraz zaplanowane na piątek i sobotę konkursy kobiet. A to jeszcze nie wszystko.

  Szczyrk to niewielkie miasteczko uroczo położone w dolinie rzeki Żylica w Beskidzie Śląskim. Czeka tu na nas mnóstwo narciarskich wrażeń, dobrze wyposażone hotele i schroniska oraz restauracje pełne regionalnych przysmaków. Nie można pominąć również licznych szlaków turystycznych.

  Stubai często określa się mianem "królestwa śniegu". Na nartach można tu jeździć od października aż do czerwca. Jakie są największe atrakcje Lodowca Stubai?

  Na wybór wkładek do butów narciarskich trzeba poświęcić trochę czasu. Sporty zimowe wymagają bowiem, aby wszystkie elementy ubioru były dobrze dopasowane. W przeciwnym wypadku już po kilku zjazdach narciarz odczuje ból nóg. Poznaj, czym charakteryzuje się dobra wkładka do butów narciarskich i jak ją wybrać.

  Czasy, gdy narty tworzyła para podobnych do siebie drewnianych desek, już dawno minęły. Przez lata sprzęt narciarski był ulepszany i modernizowany, dlatego dziś w sklepach znajdziemy liczne rodzaje nart. Dowiedz się, jakie typy są dostępne na rynku i jak wybrać dla siebie odpowiedni model.

  Temperatury gwałtownie spadły, ziemię pokrył biały puch, a Ty szykujesz się do białego szaleństwa? Przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego powinieneś wyposażyć się w dobry sprzęt: buty, kijki i narty. Dowiedz się, jakimi kryteriami i zasadami powinieneś się kierować, wybierając narty slalomowe dla zaawansowanych lub średniozaawansowanych narciarzy.

  Zapowiada się sezon zimowy w TVN, jakiego jeszcze nie było. Skoki narciarskie, czyli ukochana dyscyplina sportowa Polaków – transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. O szczegółach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor programowy Edward Miszczak oraz dyrektorka Eurosportu w Polsce, Dorota Żurkowska-Bytner.