Hobby

Co trzeba kupić na narty?

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

mat. prasowe 

Hobby

Co trzeba kupić na narty?

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

mat. prasowe 

Wyjazdy na narty to momenty na które czekają dziesiątki tysięcy miłośników nart, snowboardu czy górskich widoków. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do tej grupy, zakochując się w zimowych atrakcjach, które oferują górskie stoki i z niecierpliwością oczekując na kolejne sezony.

Każdy taki wyjazd bez wątpienia obarczony jest gruntownymi przygotowaniami. To czas, kiedy zastanawiamy się co zabrać, skrupulatnie analizując jaki asortyment będzie nam potrzebny. Każdy dobry sklep narciarski już w połowie września zaczyna tętnić życiem, przyjmując nowe zamówienia od klientów, którzy wolą nie zwlekać i mieć pewność że otrzymają taki sprzęt narciarski na którym im zależy. Jako ciekawostkę należy przytoczyć fakt, że ilość sprzętu narciarskiego na rynku jest ograniczona i zwlekając zbyt długo z zakupem najzwyczajniej w świecie może go zabraknąć – nie jest to oczywiście wina sklepu narciarskiego, ale wynika to z faktu, że w trakcie sezonu produkcja sprzętu jest ograniczona.

W tym artykule postaraliśmy się stworzyć zakupowy niezbędnik narciarza po to, żeby podczas każdego wyjazdu na narty niczego nie zabrakło – no to zaczynamy!

Od czego zacząć? Czyli jaki sprzęt narciarski kupić?

 • Narty

Bez nart nie ma szusowania po stoku. Jest to absolutnie niezbędny produkt, który każdy narciarz powinien mieć w swoim wyposażeniu. Pytanie, jak dobrać narty?

Generalna zasada mówi o tym, że panowie powinni dobierać narty około 10-15 cm krótsze od wzrostu, natomiast panie narty o długości 15-20 cm krótsze od wzrostu. Krótko podsumowując można skorzystać z poniższych przykładów.

Narty krótsze wybierz, gdy:

 1. Zaczynasz przygodę z narciarstwem (łatwiejsze prowadzenie),
 2. Ważysz poniżej wagi zalecanej,
 3. Preferujesz wolniejszą jazdę, krótkim skrętem.

Narty dłuższe wybierz, gdy:

 1. Lubisz szybką jazdę,
 2. Masz nadwagę,
 3. Preferujesz jazdę długim skrętem.

Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu sprzętu, dlatego warto mieć smar narciarski, by zapewnić odpowiedni poślizg narty podczas jazdy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oddanie nart do profesjonalnego serwisu narciarskiego.

Przy doborze sprzętu najlepiej zwrócić się z pomocą do profesjonalnego sklepu narciarskiego, aby optymalnie dobrać narty. Na rynku możemy trafić na wiele okazji, przykładem może być sklep narciarski – www.rossignol-outlet.pl w którym znajdziesz najnowsze modele nart Rossignol Hero, React, Nova oraz wiele egzemplarzy z poprzednich sezonów w bardzo korzystnych cenach.

jak przygotować się do jazdy na nartach?

mat. prasowe

 • Buty narciarskie

Obuwie narciarskie to kolejny niezbędny element wyposażenia, każdego szanującego się narciarza. Mając swoje buty narciarskie wiemy, co zakładamy. Każdy but narciarski z biegiem czasu traci swoje właściwości – obniża się flex, but wewnętrzny się odkształca, przez co numeracja jest zmieniona, nie wspominając o kwestiach higieny.

Często rozpoczynając zakupy w sklepie narciarskim zaczynamy właśnie od doboru właściwych butów narciarskich.

Najczęstszym błędem, szczególnie u początkujących narciarzy, jest dobór zbyt dużego rozmiaru, co sprawia to, że but jest nieodpowiednio dopasowany do stopy, a przekłada się to na brak kontroli nad nartą.

Wybierając buty narciarskie zwracamy uwagę na jego rodzaj, rozmiar, flex, oraz szerokość wkładki.

Kupując buty narciarskie warto odwiedzić stronę internetową Rossignol-Outlet, znajdziesz tam szeroki wybór obuwia narciarskiego, a na blogu przeczytasz artykuł, z którego dowiesz się jak prawidłowo dobrać buty narciarskie, zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych zwrotów.

 • Kask narciarski i gogle 

Bez wątpienia bezpieczeństwo na stoku jest sprawą kluczową, dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o zakup kasku narciarskiego, który zapewni nam odpowiednią ochronę głowy.

Mamy dwie możliwości zakupu kasku narciarskiego, tj. z szybką i bez szybki, w drugim przypadku należy dokupić do kasku gogle narciarskie. Zarówno szybka jak i gogle zapewniają odpowiednią ochronę oczu oraz widoczność na stoku.

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, oto kilka z nich:

Kask narciarski z szybką:

 1. istnieje możliwość założenia okularów korekcyjnych
 2. większe pole widzenia
 3. jeden element sprzętu (2w1)
 4. lepsze dopasowanie do twarzy

Kask narciarski z goglami:

 1. większy wybór gogli narciarskich na rynku
 2. niższy koszt zakupu kasku
 3. niższy koszt zakupu nowych gogli w razie uszkodzenia.
 • Kurtka narciarska i spodnie

Do zabezpieczenia głowy i oczu służy kask i gogle narciarskie, natomiast odzież narciarska ma na celu zapewnić odpowiednią oddychalność, chronić przed zimnem oraz odprowadzać wilgoć. Bez wątpienia kluczowymi produktami w tej kategorii są kurtki oraz spodnie narciarskie i decydując się na zakup tych produktów w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na:

Oddychalność - im wyższa wartość tego parametru, tym więcej wilgoci materiał odprowadza na zewnątrz, a ciało oraz odzież pozostają suche.

Wodoszczelność – po raz kolejny im wyższa wartość tego parametru tym lepiej, w tym przypadku wskaźnik pokazuje stopień ochrony przed deszczem i śniegiem.

Poza wodoszczelnością, jak i oddychalnością istotna jest też wygoda, dlatego zanim dokonasz zakupu, sprawdź czy kurtka narciarska bądź spodnie nie krępują ruchów oraz z jakiego rodzaju materiału zostały wykonane. Nie bez znaczenia będzie też rodzaj zastosowanych technologii, czy też użyta ocieplina.

Bardzo wysoką jakość wykonania mają spodnie i kurtki narciarskie wyprodukowane przez wiodącego francuskiego producenta odzieży i sprzętu narciarskiego - firma Rossignol – w tych produktach znajdziemy membrany na poziomie nawet 20 000 mm H2O!

 • Rękawice narciarskie 

Kolejnym produktem, który ma nas chronić przed zimnem są rękawice narciarskie. Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje rękawic: jednopalczaste i pięciopalczaste. Te pierwsze zapewniają lepszą termoregulacje, czyli są cieplejsze. Drugie natomiast są bardziej uniwersalne i zapewniają większą swobodę ruchu. Decydując się na zakup rękawic, należy zwrócić uwagę również na fason, materiał oraz rodzaj ociepliny, która została wykorzystana w danym produkcie. Niezwykle istotnymi parametrami po raz kolejny są wodoodporność i oddychalność. Należy pamiętać o tym, że nawet najlepszy rodzaj ociepliny i materiału nie zapewni ochrony przed chłodem, jeżeli rękawice zamokną. Dlatego zwracamy uwagę na stopień wodoszczelności.

Dodatkowo niektóre rękawice posiadają ochronę na kciuk i pozostałe paliczki.

Masz już sprzęt i chcesz wyjechać na narty?  

Często klienci planując wyjazd narciarski cenią sobie kompleksowość. Jeżeli zakupiłeś już sprzęt, ale nie masz jeszcze zaplanowanego wyjazdu lub szukasz dobrej szkółki narciarskiej to doskonałym przykładem może być oferta wyjazdów w Alpy firmy Winterevent.

Firma posiada certyfikowaną szkołę narciarską Rossignol- Academy, w której każde dziecko jeździ za darmo na nowych nartach Rossignol Hero. Dodatkowo sprzęt narciarski niezbędny podczas wyjazdu można kupić w ich sklepach.

Doświadczenie zebrane przez firmę Winterevent podczas organizacji wyjazdów, szkolenia narciarzy i doradztwie podczas zakupów gwarantuje, że narciarstwo nie ma dla nich tajemnic, a sama praca jest ich pasją.

jak przygotować się do jazdy na nartach?

mat. prasowe

Zobacz także:

Narciarskie porady – jak dobrać buty do nart?

Pierwsze szusy przedszkolaków. Kiedy zacząć przygodę z narciarstwem?

Góralski tor przeszkód, czyli trening w wykonaniu Andrzeja Bargiela i Staszka Karpiela-Bułecki


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
89
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0