rehabilitacja

  rehabilitacja

  "Poinformowano rodzinę, żeby przyjechała się ze mną pożegnać".

  Sprawdź, które rasy sprawdzają się najlepiej.

  Klinika Budzik powstała z myślą o niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Lekarze i terapeuci z warszawskiej placówki dokładają wszelkich starań, by trafiający pod ich opiekę pacjenci wybudzili się ze śpiączki. Praca specjalistów niejednokrotnie zakończyła się sukcesem. Udowadnia to historia piętnastoletniej Jagody.

  W drugiej połowie kwietnia br. doszło do wybuchu metanu w Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek w Pawłowicach. Górnicy, którzy odnieśli obrażenia w katastrofie, trafili do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Jak wygląda ich hospitalizacja?

  "Bardzo często wykorzystywane są w rehabilitacji".

  "Porywanie dzieci to nie jest to, o co nam chodzi".

  Koszt rehabilitacji to 250 tysięcy złotych.

  Tymek był na granicy życia i śmierci. Wszystko przez chwile nieuwagi, kiedy dziecko połknęło granulat do udrożniania rur. Czy chłopcu udało się odzyskać sprawność? Czego potrzebuje, aby w pełni funkcjonować? Rodzinę Tymka odwiedzili dziennikarze "Uwagi!".

  Profesjonalne produkty medyczne są przydatne w wielu codziennych sytuacjach, zarówno wśród młodych osób aktywnych fizycznie, jak i seniorów zmagających się z przewlekłymi chorobami. Muszą więc się one wykazywać najwyższą jakością, ale i praktycznością, dlatego też ważne jest miejsce ich zakupu. Najbezpieczniejszym wyborem jest profesjonalny sklep medyczny, taki jak Mega Medic. Dlaczego warto zrobić w nim zakupy? Co oferuje sklep medyczny Kraśnik w swojej ofercie? O tym poniżej.

  Część osób, które przechorowały COVID-19 potrzebują rehabilitacji. Jednym z jej elementów są ćwiczenia oddechowe. Jak powinien wyglądać taki trening oddechowy? Jak często należy go wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Karolina Goławska, fizjoterapeutka.

  "Zostawiłbym żonę, syna i małą córeczkę w brzuchu".

  Radziszów pod Krakowem. Właśnie tu na oddział rehabilitacji trafiają rodzice szukający pomocy dla dzieci, które przeszły COVID-19. Lekarze alarmują, że po bezobjawowym przebyciu choroby pojawiają się problemy. Brak koncentracji i pogorszenie wyników w nauce można zaliczyć do łagodnych skutków COVID-19, choć nie należy ich bagatelizować. Jednak dla dr n. med. Grażyny Spychałowicz-Brol największym zaskoczeniem były niedowłady połowicze u najmłodszych pacjentów, którzy z pozoru wyglądali na okazy zdrowia. Na co szczególną uwagę powinni zwrócić rodzice w czasie pandemii?

  "W życiu wszystko jest możliwe".

  "Błagałam Boga, żeby ona żyła"

  Ryba o imieniu Janusz ma 15 lat i kilka miesięcy temu przestała pływać. Zwierzę porusza się obecnie na wodnym wózku inwalidzkim na szelkach. Stworzyła go Iza Kaczmarek, właścicielka rybki. W rehabilitacji pomaga również lekarka weterynarii Paula Dziubińska. O walce o zdrowie Janusza opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Michał Piróg po dwóch dniach opuścił szpital. Tancerz, którego stan zdrowia wzbudził niepokój wśród fanów, zdradził, jak się czuje. Podzielił się również wrażeniami z pobytu w państwowej placówce.

  Ula Jurzysta i jej mąż Sebastian są idealnym przykładem na to, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Gdy była w ciąży dowiedziała się, że ma guza mózgu. Poważna operacja na szczęście się udała. Teraz kobieta powoli wraca do zdrowia, ale potrzebuje finansowego wsparcia, ponieważ miesięczny koszt opieki i rehabilitacji to 20 tysięcy złotych.

  Ministerstwo Finansów zajęło stanowisko w sprawie rzekomej likwidacji ulgi rehabilitacyjnej, którą ma przynieść ze sobą wprowadzenie Polskiego Ładu. Choć udogodnienie pozostanie, w praktyce jego wykorzystanie może być znacząco utrudnione. Co to oznacza dla emerytów i rencistów?

  Nathalia to jedna z najbardziej przebojowych uczestniczek "Hotel Paradise". W jej życiu nie zawsze było jednak różowo. Kobieta ma za sobą poważny wypadek i widmo kalectwa.

  Rehabilitacja postcovidowa to projekt ważny dla osób, które przeszły chorobę. Jej celem jest powrót do zdrowia, ma być powszechnie dostępna i będzie się odbywać w uzdrowiskach. Szczegóły programu przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z rehabilitacji?

  Rodzinę Oczkowskich mocno doświadczył los. Troje dzieci Tomasza i Agnieszki wymaga ciągłej opieki medycznej i rehabilitacji. Ich ogromnym wsparciem są wpłaty od darczyńców oraz 1 proc. przekazywany do fundacji. Zmiany w przepisach postawiły ich w bardzo trudnej sytuacji. Sprawą zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.

  Wciąż żywe jest przekonanie, że udar to choroba, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Tymczasem statystyki mówią co innego. Schorzenie coraz częściej diagnozowane jest u osób młodych, pozornie zdrowe osoby. Jedną z takich osób jest pani Krystyna.

  Alina Abramczyk była aktywną seniorką, która nie skarżyła się na problemy ze zdrowiem. Niestety, zachorowała na COVID-19 i trafiła pod respirator. Teraz walczy o to, aby znowu jeździć na rolkach.

  Krzysztof wrócił do sprawności fizycznej po przebytym udarze. Teraz wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem Janickim zaprasza na charytatywne zawody narciarskie. Podczas konkursu będą zbierane pieniądze na rzecz Łukasza Daty. Mężczyzna jest w trakcie rehabilitacji po udarze mózgu.

  Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa to kolarki, które w czerwcu minionego roku zostały potrącone przez samochód. Kobiety długo walczyły o życie, teraz z pomocą specjalistów robią wszystko, aby odzyskać sprawność. Jak czują się dzisiaj? Czy mają szansę na powrót do formy sprzed wypadku?

  Mikołaj Muchowski to dzielny, mały człowiek, który każdego dnia pokonuje swoje słabości. Chłopiec cierpi bowiem na rzadką chorobę - zespół kociego krzyku. Poznajcie jego poruszającą historię i siłę walki.

  Pan Grzegorz został napadnięty. Obrażenia, których doznał, były na tyle poważne, że mężczyzna zapadł w śmierć w kliniczną. Na szczęście lekarze zdołali go uratować. Jak czuje się dzisiaj? Czy dzięki rehabilitacji ma szansę wrócić do zdrowia? Dowiecie się tego z reportażu Aleksandry Rogowskiej-Lichnerowicz.

  Od finału programu "Mam Talent!" i zapierającego dech w piersiach występu Patryka Niekłania minęły dwa lata. Wkrótce po programie sportowiec uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w którym doznał wielu obrażeń. Na szczęście lekarzom udało się uratować życie sportowca. Po wybudzeniu ze śpiączki rozpoczęto czasochłonną rehabilitację. - Mieliśmy piękne życie, pełne pasji, przyjaźni, sportu. Bardzo bolesny był ten wypadek dla nas - zwierzyła się żona Patryka w Dzień Dobry TVN.

  Andrzej Püdel Bieniasz założyciel, lider i gitarzysta legendarnego zespołu "Pudelsi", choruje na rzadką odmianę chłoniaka. Muzyk potrzebuje wsparcia finansowego, które umożliwi mu dalsze leczenie. Rodzina apeluje o pomoc.

  Marta Malak-Branicka dobę po porodzie doznała rozległego udaru krwotocznego. Okazało się, że od urodzenia żyła z tętniakiem w głowie. Kobietę udało się uratować, ale czekała ją długa, intensywna rehabilitacja. Do domu, męża i córeczek wróciła po dwóch latach. Teraz rodzina chce zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i poczuć atmosferę świąt.