Wytrawni fani sportu doskonale wiedzą, że istnieją takie typy treningów, które przynoszą podwójne efekty, modelując nie jedną, a dwie części ciała naraz. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu mogą także działać na mięśnie brzucha, i odwrotnie. Jak to możliwe? Sprawdźcie.
Koronawirus jest już w Polsce. Pierwszy przypadek został oficjalnie potwierdzony. Czy są powody do niepokoju? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiadał dr Michał Sutkowski.
Codziennie nasze uszy narażone są na hałasy o różnym natężeniu. Zadbaj o swój słuch w Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu. Zwrócić uwagę na to, jakie słuchawki wybrać, żeby nie uszkodzić cennego zmysłu.
Ultrasonografia jest badaniem obrazowym, dzięki któremu lekarz je wykonujący może ocenić budowę narządów wewnętrznych. - Możemy badać serce, gałkę oczną, tarczycę, piersi, stawy, brzuch, nerwy, płuca i kości - powiedział w naszym studiu doktor Piotr Sołtysiak. Jak przygotować się do badania? Czy są przeciwwskazania do wykonania USG?
Stare zdjęcia motywują cię do dalszej pracy nad swoim ciałem? Nic nie działa na naszą dietę tak, jak widoczne efekty. O skuteczności diety selfie porozmawialiśmy z dietetyczką Katarzyna Biłous i trenerem przygotowania motorycznego Pawłem Raczyńskim.
Poprawia ogólną formę fizyczną, wpływa na układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn. Gimnastyka słowiańska jest skierowana do wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną - zapewniała w naszym studiu instruktorka Kornelia Kwajzer. Zachęcony do ćwiczeń poczuł się też prowadzący program. Zobaczcie słowiański przykuc Marcina Prokopa!
Jakub Kamiński był świetnie zapowiadającym się piłkarzem nożnym. Niestety jego słabościami okazały się hazard i alkohol, przez które sięgnął dna. Ratunkiem dla niego okazała się wiara. Dziś sam ewangelizuje i inspiruje ludzi swoją przemianą.
Rada "myjcie ręce" dotyczy każdego typu zakażeń wirusowych, szczególnie w sezonie grypowym. Nie ma wyjątków. Czy jest koronawirus czy nie – przekonuje wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Jak się chronić przed zakażeniem? O tym rozmawialiśmy w naszym studiu.
Śmiać się - takie było największe marzenie Edyty Aranin. Od kilku dni może się cieszyć pełnym, pięknym, zniewalającym uśmiechem. Zobaczcie, jakie efekty przyniosła metamorfoza przeprowadzona przez specjalistów z Malo Clinic.
W Kościele Katolickim trwa okres Wielkiego Postu, a poszczenie stało się bardzo modnym tematem. W Stanach Zjednoczonych popularny jest tak zwany „fasting”, czyli jedzenie przez 6 godzin w ciągu dnia, a pozostałą część głodowanie. W studiu gośćmi byli Margit Kossobudzka – biolożka i dziennikarka działów nauka i zdrowie Gazety Wyborczej oraz dr Daniel Śliż – prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Rozmawiali o tym, jak mądrze pościć.
Płacz może być przejawem silnych emocji. Niektórzy uważają, że jest zarezerwowany wyłącznie dla kobiet i dzieci. Mężczyznom przez stulecia odmawiano prawa do okazywania swoich uczuć. Czy prawdziwy facet może sobie pozwolić na łzy?
Nadchodzi druga fala postanowień noworocznych. Najczęściej chcemy zrzucić zbędne kilogramy z brzucha. Nudzą Was tradycyjne ćwiczenia? Goszczący w naszym studiu trenerzy fitness zaproponowali ciekawą alternatywę, czyli hula-hoop. Pomysł od razu podchwycili Kinga Rusin i Piotr Kraśko. Zobacz, jak sobie poradzili!
Z wiekiem zmienia się nasz styl życia. Często wiążą się z tym problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jakie czynniki wpływają na tycie z wiekiem?
Czy rozmówca jest szczery czy też ma coś do ukrycia? Uważny obserwator może to wyłapać, wystarczy, że umie odczytywać mowę ciała. Mimo że kłamstwo to powszechna ludzka przypadłość, mało kto umie się nim posługiwać „bez mrugnięcia okiem”. O tym, jak dostrzec niewerbalne sygnały, opowiedział nam Łukasz Kaca, trener odczytu kłamstwa.
Michał Baryza większości z nas zapadł w pamięci jako uczestnik programu „Top Model”. Niewiele osób wie, że model od 7 lat zajmuje się fizjoterapią i pracuje z pacjentami. Dużą część swojej działalności skupia na stretchingu. Po co to robić? O dobroczynnym wpływie rozciągania opowiedział nam sam fizjoterapeuta.
Dieta, ruch, sen i relaks. To cztery filary zdrowego życia, które promuje brytyjski lekarz i prezenter telewizyjny dr Rangan Chatterjee. O jego książce, która ukazała się właśnie w Polsce, rozmawiała Anna Senkara.
Justyna Kubach ma za sobą ciężką chorobę immunologiczną. Przez rok nie mogła wstać z łóżka. Wyzdrowiała dzięki terapii oddechowej i teraz, stosując tę metodę, pomaga innym. Na czym polega moc oddechu? Z Justyną rozmawiała Anna Senkara.
Sen jest naturalnym elementem naszego rytmu biologicznego. To czas, w którym organizm może się zregenerować i odpocząć. Zdarza się jednak, że rytm ten zostaje zaburzony. Z niektórych badań wynika, że problem dotyka nawet 30-40 proc. ludzi. Dlaczego czasami nie pomaga nawet liczenie owiec? O tym rozmawialiśmy z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą, specjalistą od zaburzeń snu.
Maja Dąbska od kilku miesięcy zmaga się z łysieniem plackowatym, w wyniku którego straciła swoje piękne i długie pukle. Od kilku dni cieszy się z wymarzonej peruki. Jej wykonanie było możliwe dzięki pomocy wielu ludzi, którzy przekazali dziewczynce swoje włosy. O tym, jak zmieniło się życie Mai, dziewczynka i jej mama opowiedziały w naszym studiu.
Nikt nie lubi, kiedy jest mu za gorąco. Ani latem, ani zimą nie chcemy się pocić. I słusznie, bo przegrzanie organizmu bywa bardzo niebezpieczne. Mimo to zakładamy na siebie i swoje pociechy wiele warstw ubrań. Dlaczego nie powinniśmy się przegrzewać? Dlaczego zimno korzystnie wpływa na nasz organizm? O to pytaliśmy dr. Michała Sutkowskiego.
Tymek Sobczyk ma zaledwie 12 lat, a na swoim koncie nie tylko mistrza Polski, ale także Europy i świata w tańcu jazzowym w kategorii jazz dance juniors. Utalentowany chłopiec jazz trenuje od trzech lat. Jak zaczęła się jego przygoda z tańcem? O tym rozmawialiśmy z Tymoteuszem i jego trenerką, Martą Lesiewicz.
Na podstawie miesiąca urodzenia można wskazać, do jakich chorób mamy predyspozycje oraz, czy obciążenie ryzykiem chorób jest duże czy nie - tak twierdzą naukowcy. O komentarz do badań poprosiliśmy dziennikarza naukowego, Jana Stradowskiego.
Odczuwalna temperatura powietrza: minus 2 stopnie Celsjusza, a wody plus 3. To optymalne warunki do uprawniania pływania zimowego. Czterokrotną mistrzynią świata w tej dyscyplinie jest Aleksandra Bednarek. O jej sukcesach oraz sposobach na przełamanie strachu przed lodowatą wodą rozmawiał Robert Stockinger.
1,5 miliona osób cierpi w Polsce na depresję. Coraz częściej są to ludzie aktywni zawodowo i odnoszący sukcesy. Według ekspertów, powodem jest m.in. szybkie tempo życia i zaburzenie proporcji między pracą a wypoczynkiem. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że choruje. O przyczynach, objawach i leczeniu depresji rozmawialiśmy z psychiatrą Dariuszem Wasilewski.
Pogoda nas nie rozpieszcza, a poranne wstawanie to nie lada wyzwanie. Jak dodać sobie rano energii i zdrowo się rozbudzić? Dowiedz się, jakie naturalne zamienniki kawy umilą Ci początek dnia.
Drużyna All Basket Olsztyn powstała z inicjatywy rodziców, którzy sami kiedyś grali w koszykówkę i zaszczepili swój entuzjazm dzieciom. Dzięki ich determinacji, dziewczynki mają możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem profesjonalnego trenera w przyjaznej atmosferze.
Z Polską służbą zdrowia nasz tylko złe skojarzenia? A może na myśl o lekarzach i szpitalu zalewa cię fala ciepłych uczuć? Bez względu na swoje doświadczenia dołącz do akcji #HistoriaNaZadrowie i pomóż innym!
W gliwickim Centrum Onkologii przeprowadzono drugi w Polsce zabieg leczenia chłoniaka za pomocą metody CAR-T cells. Kuracja ta nazywana jest terapią ostatniej szansy. Z jego pomocą Pani Jadwidze Szotek udało się pokonać nowotwór własnymi komórkami. Na czym polega innowacyjna metoda?
Patrycja Gajdamakin jest doskonałym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Bytomianka rzuciła pracę w korporacji i po przekroczeniu czterdziestki została zawodniczką bikini fitness, mimo że wcześniej sport nie należał do jej pasji. O swojej metamorfozie opowiedziała w naszym studiu.
Białe warzywa są niedoceniane, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – przyznała dietetyk Katarzyna Biłous. A szkoda, bo są nie tylko naturalnymi antybiotykami, ale też doskonałym antyoksydantami. O tym, dlaczego jeszcze warto je jeść porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.