Epidemia zmusiła wielu młodych dorosłych do ponownego zamieszkania z rodzicami. Stracili pracę, studiują online, a wynajęcie mieszkania kosztuje, wrócili więc do rodzinnych domów. Nie są jednak zachwyceni wizją spędzenia w nich kolejnych tygodni czy nawet miesięcy. Jak radzić sobie z emocjami pod jednym dachem? Kilku porad udzieliła psychoterapeutka Tatiana Mindewicz-Puacz.
Jacy są nasi widzowie? Pogodni! Od kilku tygodni dostarczają nam sporo energii i uśmiechu, oznaczając swoje filmiki #PogodniTVN. Dzięki temu możemy podejrzeć, co się dzieje w ich w domach i zobaczyć, jak spędzają czas izolacji. Sprawdźcie, jak ćwiczą Marta Poznysz, trenerka akrobatyki, jej partner Piotr oraz dzieci Igor, Maja i Zuzia.
Maja Kapłon potrzebowała aż 5 mln zł na operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ludziom dobrej woli pieniądze udało się zebrać. Dziewczyna jest już po zabiegu i niedawno wróciła do domu. - Muszę przyznać, że przypadek Mai był najbardziej skomplikowany wśród tych, jakie przyszło mi leczyć - powiedział amerykański specjalista, prof. Lawrence G. Lenke.
Gdzie znaleźć dobry przepis na słodkie co nieco? Jak udoskonalić recepturę, gdy wciąż wydaje nam się, że czegoś brakuje? Takie pytania zadawały sobie bohaterki naszego reportażu. Postanowiły na nie odpowiedzieć, zakładając bloga i... studio, w którym już niedługo szkolić się będzie mogła każda miłośniczka wypieków.
Biodynamiczny kalendarz - określenie to brzmi dość tajemniczo, jednak jego znajomość może okazać się niezwykle przydatna. Życie w zgodzie z kalendarzem biodynamicznym jest korzystne nie tylko dla zdrowia i urody, ale także dla ogrodu. Dobrze dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej.
Hulajnogi, obok rowerów, są jednym z bardziej ekologicznych środków przemieszczania się. Już dawno przestały być kojarzone jedynie z dziećmi i na ulicach miast widzimy coraz więcej dorosłych podróżujących tym jednośladem. W Dzień Dobry TVN doradzamy, na jaki model warto się zdecydować.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniu oprócz gatunków typowo ozdobnych, ma również rośliny o właściwościach leczniczych. Warto wykorzystać je jako naturalne środki wspomagające walkę z chorobami. Zobacz, jakie rośliny doniczkowe lecznicze mogą być uprawiane w domu.
Pytań dotyczących koronawirusa wciąż przybywa. To, że pranie maseczek i prasowanie jest niezbędne, chyba wszyscy już wiemy. Pojawiają się jednak nowe informacje dotyczące zabijania wirusa falami wytwarzanymi przez mikrofalówkę. Czy są one prawdziwe? Na pytanie odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, immunolog, ekspert ds. zakażeń.
Z powodu pandemii większość z nas pracuje i uczy się zdalnie, co jest niezwykle szkodliwe dla naszych pleców. Dowiedz się, jak zadbać o kręgosłup w czasie domowej izolacji.
Długie ślęczenie przed telewizorem czy komputerem nie jest zdrowe dla naszych pleców. Ból i wady postawy to jedne z nieprzyjemnych efektów siedzącego trybu życia. Jeśli i tobie kręgosłup daje się we znaki, na ratunek przychodzi fizjoterapeuta Michał Baryza. Sprawdź, jakie ćwiczenia proponuje.
Coraz więcej osób przyznaje się do tego, że je zbyt dużo, ponieważ nic innego nie ma do roboty. Nadprogramowe kalorie niestety przekładają się na nadprogramowe kilogramy. Jak się chronić przed podjadaniem z nudów?
Do naszych ekspertów przychodzi wiele zapytań dotyczących ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Jedno z nich brzmi: Czy lepiej, aby jedna osoba poszła dwa razy do sklepu, czy dwie z tego samego gospodarstwa domowego raz? Oto co powiedział immunolog i ekspert ds. zakażeń, dr Paweł Grzesiowski.
Wiosna daje o sobie znać, a temperatury sprawiają, że coraz częściej trenujemy na świeżym powietrzu. Jak w czasach pandemii bezpiecznie wykonywać ćwiczenia? Gdzie możemy biegać i jeździć bez maseczek, a w których miejscach zasłanianie twarzy jest koniecznością? O tym powiedziała nam kardiolog Dominika Szalewska.
W dobie koronawirusa borykamy się z wieloma niedogodnościami i uciążliwościami. Obecna sytuacja zmusza nas do pozostania w domu, gdzie niemal non stop przesiadujemy przed telewizorem lub komputerem. Dowiedz się, jak w tym trudnym czasie zadbać o swoje oczy i wzrok.
Świetnie udrażnia nos, nawilża górne drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Inhalacja to popularna metoda leczenia, która z powodzeniem jest stosowana od wielu lat. Szczególnie dobrze sprawdza się u najmłodszych. Jak poprawnie inhalować dziecko i jakich błędów unikać - wyjaśniała dr Monika Działowska.
Wszystkie modne "fitnessy" mogą się schować, bo wraca klasyczny, oldschoolowy aerobik - przekonuje trener Wojciech Gorzelanny, dla którego aktywność fizyczna jest życiową pasją. Pamiętacie obcisłe, błyszczące legginsy i założone na nie kostiumy kąpielowe? To były czasy… Gotowi do treningu?
W programie "Kanapowcy" pięciu młodych mężczyzn z południa Polski, którym nadwaga utrudniała życie, walczy o powrót do formy. Wśród nich jest 33-letni Rafał Śledź z Dąbrowy Górniczej, któremu dzięki udziałowi w show TTV udało się zrzucić zbędne kilogramy. – 23 kilo w parę miesięcy to jest kawał dobrej roboty – powiedział z zadowoleniem. Podczas metamorfozy kibicowała mu żona, która w tym czasie schudła 21 kg.
Zielarska Wieś Blanki to wyjątkowe miejsce na Warmii i Mazurach. Odwiedziła je nasza reporterka, która poznała tam niezwykłe właściwości pokrzywy. Wiedzieliście, że ta roślina nie musi parzyć?
Denis Urubko to himalaista i instruktor wspinaczki oraz zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, czyli wszystkich 14 ośmiotysięczników świata. Niedawno zapowiedział koniec sportowej kariery. Co zamierza teraz robić? Jak znosi izolację wywołaną pandemią?
Odprężenie, relaks, większa sprawność fizyczna, poprawa równowagi, poprawa koncentracji i funkcjonowania mózgu - to tylko niektóre zalety Tai Chi. O korzyściach płynących z tych ćwiczeń opowiadała nam Zofia Lelek – mistrzyni Tai Chi, a trening wykonywał Hai Bui Ngoc Nam – znawca ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki.
W zeszłym tygodniu wirtualnie gościliśmy Mariusza Kwietniewskiego, nauczyciela WF-u, który zapoczątkował akcję #WFwDOMUchallenge. Polega ona na zaprezentowaniu swojego zestawu ćwiczeń i nominowaniu kolejnych osób, aby zachęcić do uprawiania sportu w domu. Zobacz, które gwiazdy wzięły udział w zabawie.
W czasie, gdy wszyscy siedzimy w domu i nie mamy możliwości korzystać z pierwszych wiosennych promieni słonecznych pojawiających się za oknem, warto pomyśleć o uzupełnieniu niedoborów witaminy D. Kiedy ją suplementować, czy podawać dziecku i jak sprawdzić, czy faktycznie nam jej brakuje? Na wszystkie pytania widzów odpowiedziała Magdalena Krajewska, lekarz medycyny rodzinnej.
Konieczność siedzenia w domu wiążę się z ograniczoną aktywnością fizyczną. Nasze mięśnie zaś tego potrzebują. Tak jak i odpowiedniego rozciągania, o czym zresztą same nam przypominają poprzez bolesne dolegliwości. Warto więc jak najczęściej robić sobie przerwy od siedzenia na krześle i postawić na ekspresowy stretching. Jaki? Podpowiada Paulina Holtz.
W trosce o pacjentów, wszystkie terapie i procedury związane z leczeniem niepłodności zostały wstrzymane i odłożone na bezpieczniejszy czas. Wiele par przeżywa z tego względu frustrację i czeka na moment, w którym będą mogli podjąć starania o dziecko. O tym, jak wygląda aktualnie leczenie niepłodności oraz kiedy procedury zostaną uruchomione, porozmawialiśmy z dr n. med. Piotrem Marianowskim.
Od poniedziałku ponownie możemy wchodzić do lasów i parków, my jednak cały czas zachęcamy do aktywności fizycznej w domowym zaciszu. Kolejny zestaw ćwiczeń, który zrelaksuje ciało i pozytywnie wpłynie na samopoczucie, przedstawiła w naszym programie Mariola Bojarska-Ferenc. To co, zaczynamy?
W czasach izolacji wiele osób uskarża się na negatywny wpływ niskiej aktywności fizycznej na ich psychikę. Tymczasem doskonałą formą ćwiczeń w domu jest joga - ale nie tradycyjna, tylko metoda treningowa opracowana przez Karolinę Erdmann. Sprawdź, na czym ona polega.
Każdego roku około 600 osób zapada w śpiączkę, z czego 150 to dzieci. Dzięki Ewie Błaszczyk i klinice Budzik wielu najmłodszym udało się już pomóc. Prezes Fundacji "Akogo?" w planach ma otworzenie kolejnej kliniki, tym razem przeznaczonej dla dorosłych. Niestety plany pokrzyżowała rozprzestrzeniająca się pandemia. Jak Ewa Błaszczyk i jej córka radzą sobie w tym trudnym czasie?
Dbanie o formę w czasach pandemii to spore wyzwanie. Lato zbliża się wielkimi krokami, a siłownie zamknięte. Wiele osób zmieniło swoje salony w sale treningowe, jednak kluczem do pięknej sylwetki jest odpowiednia dieta. Zobacz, jakie diety możemy bezpiecznie stosować podczas izolacji.
Stres, długie godziny w korkach za kierownicą i stołowanie się w przydrożnych barach z pewnością nie sprzyjają zdrowiu i formie truckersów. Są jednak pozytywne wyjątki, jak np. Adrian Poździej czy Filip Mężyński, którzy dbają o siebie mimo ciągłego życia w trasie. Jak im się to udaje?
Jak spalać nadprogramowe kilogramy wykonując porządki? Na to pytanie odpowiedział trener Patryk Puczyłowski, który przygotował zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.