W ramach akcji 5 porcji zdrowia Andrzej Polan w kuchni Dzień Dobry TVN przygotował pyszne dania, w których główną rolę odgrywały warzywa i owoce: sałatkę ze szczawiem i fetą, sałatkę z rukolą i szynką, szaszłyki z mięsa mielonego ze śliwkami, sałatkę ziemniaczaną oraz buraka czerwonego z wiśniami, truskawkami i rzodkiewką.
Poczucie własnej wartości, samoakceptacja i szacunek do własnej osoby to jedne z podstawowych elementów wpływających na komfort życia, odczuwanie szczęścia i pozytywne relacje z innymi ludźmi. Każda najmniejsza nawet zmiana w życiu powinna być realizowana w zgodzie z własnym sumieniem, gdyż w ten sposób osiągnie się samozadowolenie i wzmocni wiarę w swoją osobę. Jak pokochać samego siebie i nauczyć się spełniać własne potrzeby?
Wśród potraw świątecznych powinny znajdować się także warzywa i owoce. W kuchni Dzień Dobry TVN Andrzej Polan w towarzystwie Joanny Koroniewskiej przygotował: pieczone jabłka z bakaliami w Earl Grey'u , warzywa z patelni, schab oraz sałatkę z buraków pieczonych, żurawiny, czerwonej cebuli i jabłek. Kto pachnie jak pieczone ciasteczko?
Sztuki walki dla dzieci to tylko jedna z propozycji ćwiczeń fizycznych dla większych i mniejszych. Propozycja jednak bardzo cenna, także dla tych najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Dlaczego? Sztuki walki dla dzieci to bowiem nie tylko szansa na rozwój fizyczny, gibkie i sprawne ciało, lecz także droga do kształtowania szlachetnego charakteru. Z kamerą DDTVN spotkaliśmy się z Wiktorem Tajdusiem, młodym mistrz Europy w karate kyokushin, a w studiu o tym, jak treningi sztuk walki wpływają na dzieci rozmawialiśmy z trenerką judo - Małgorzata Skierczyńską.
Statystycznie 80% przypadków wykrycia męskich nowotworów zawdzięcza się kobietom. Trwająca akcja Movember zwraca uwagę na problem badań profilaktycznych u mężczyzn oraz popularyzuje wiedzę na temat ich zdrowia intymnego. W studiu Dzień Dobry TVN gościli dziś Kasia Piasecka, dr Stefan Czarniecki i Joanna Zientarska, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak ważne są regularne wizyty u lekarza oraz jak wspierać mężczyzn w walce z chorobami.
Kłopoty z oddychaniem mogą zwiastować choroby układu oddechowego, zapalenie oskrzeli lub płuc. Nie są to jedyne schorzenia, których objawami są duszności. Kłopoty z nabraniem powietrza towarzyszą także chorobom układu krążenia, schorzeniom kręgosłupa, astmie, a także nerwicy. Duszności mogą pojawić się nagle lub towarzyszyć pacjentowi już od dłuższego czasu, narastając stopniowo. Przypadłość wymaga konsultacji z lekarzem, ponieważ może być jednym z symptomów poważniejszych schorzeń.
Jak mieć więcej energii na co dzień, jeśli każdego ranka budzisz się z niechęcią, masz problemy ze wstawaniem, a kolejna kawa wcale nie pomaga się obudzić? Warto przyjrzeć się codziennym nawykom i rutynie. Zmiana diety, zmodyfikowanie planu dnia i aktywność fizyczna mogą szybko przynieść pożądany skutek. Jeśli prowadząc zdrowy tryb życia, nadal nie masz energii do wykonywania codziennych czynności, warto zgłosić się do lekarza.
Uzależnienie od słodyczy ma podłoże psychiczne, w wielu przypadkach jest efektem lęków i stresu. Objawem uzależnienia od słodyczy jest rosnąca chęć spożywania produktów bogatych w cukier. Leczenie tego nałogu nie u wszystkich wygląda tak samo.
Bluza na rower powinna być wygodna i funkcjonalna. Pomaga utrzymać komfort termiczny, chroni przed niską temperaturą i wiatrem. Wykonana z oddychającego materiału, pomaga odprowadzać pot od ciała, ogrzewa w chłodne dni. Lżejsze bluzy przeznaczone są do noszenia w okresie wiosennym i jesiennym. Mocno ocieplane bluzy sprawdzą się zimą.
Kulturystyka to dyscyplina sportu chętnie uprawiana zarówno przez zawodowców, jak i amatorów. Polega ona na wywoływaniu hipertrofii mięśni, czyli po prostu ich powiększania, w taki sposób, aby wypracować jak najlepszą sylwetkę. Gościem Dzień Dobry TVN był Szymon Łada, który w listopadzie tego roku wywalczył złoto w Mistrzostwach Świata IFBB Elite Pro.
Atrybucja to jeden ze sposobów, w jaki postrzegamy zachowania innych. Psychologia społeczna tłumaczy ją jako doszukiwanie się, definiowanie przyczyn działań innych ludzi. Znalezienie logicznego wytłumaczenia określonych zjawisk i zachowań to jedna z ważniejszych potrzeb człowieka, zapewniająca mu poczucie bezpieczeństwa.
Co to jest dysortografia? Osoby z dysortografią zazwyczaj mają ciągłe trudności w przestrzeganiu zasad ortografii, pomimo że dobrze znają jej zasady. Bezpośrednie przyczyny dysortografii to zakłócenia percepcji wzrokowej i słuchowej. Powstają one najprawdopodobniej na skutek mikrouszkodzeń układu nerwowego.
Dysortografia to zaburzenie, które pojawia się u małych dzieci w trakcie nauki czytania i pisania. Dysortografia związana jest z popełnianiem błędów ortograficznych pomimo znajomości zasad pisowni. Zaburzenie to nigdy całkowicie nie ustępuje, jednak może być korygowane poprzez specjalne ćwiczenia.
Problem dysleksji dotyczy około 10 proc. uczniów, z czego u 3–4 proc. stwierdzana jest dysleksja głęboka. Zdecydowaną większość dzieci z tym zaburzeniem stanowią chłopcy. Co to dysleksja i jakie są jej przyczyny? Gościem Dzień Dobry TVN była psycholog Joanna Giżyńska.
Budują zaufanie do lekarzy, bywają pewnym źródłem wiedzy medycznej i skracają dystans do pacjenta, pokazując siebie z różnych stron. Instalekarze to nowe działania jednego z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Jak działają? Co dla nich jest ważne?
Badania pokazują, że co dziewiąty Polak chodzi do wróżki. Niektórzy traktują to, jako hobby, inni rozrywkę, a inni jako konieczność. Co zrobić, gdy wizyty u wróżki stają się zbyt częste? O tym, czym jest astroholizm i co go powoduje, opowiedzieli w studiu psycholog Piotr Mosak i astrolog Merkurją.
Federalna Administracja Leków wydała zalecenie zgodnie z którym produkty medyczne mają być opatrywane najostrzejszym rodzajem ostrzeżenia. Jest to rezultat petycji, pod którą podpisało się 70 tysięcy Amerykanek, które uważają, że nie otrzymały wystarczających informacji na temat ryzyka i skutków operacji. O jakich skutkach mowa opowiedziały w Dzień Dobry TVN dr Aldona Stachura i Karolina Woźniak – fotomodelka i partnerka Przemysława Salety, która zdecydowała się na wyjęcie implantów piersi.
Hashimoto, to choroba kojarzona głównie z kobietami, ale mężczyźni też na nią chorują. Dziś w programie Dzień Dobry TVN Marek Zaremba, autor książki Hashi Detoks, opowiedział swoją historię. Jak choroba wpłynęła na jego życie?
Hipermobilność konstytucjonalna zaliczana jest do chorób wrodzonych. Związana jest z dziedzicznymi zaburzeniami tkanki łącznej. Badacze przypuszczają, że hipermobilność to skutek nieprawidłowości genetycznej kolagenu tej tkanki. Nie udało się jednak odnaleźć genu odpowiedzialnego za to zaburzenie.
Odchudzanie to czasochłonny proces, który w efekcie ma przybliżyć daną osobę do zdobycia upragnionej sylwetki i wagi. Kluczową rolę w całym okresie odgrywa motywacja, która w efekcie przesądza o sukcesie w realizacji postanowienia. Jej brak lub niewystarczający poziom może spowodować, że po kilku dniach diety czy ćwiczeń osoba odchudzająca się porzuci starania i wróci do dawnego stylu życia. Skąd bierze się motywacja w odchudzaniu?
Agorafobia to lęk przed otwartymi przestrzeniami. Ujawnia się także w określonych sytuacjach, takich jak samotna podróż komunikacją publiczną, udział w większym zgromadzeniu. Robbie Williams cierpiał na agorafobię. Odrzucił przez to kontrakt warty 15 mln funtów. Ludziom cierpiącym na lęk przed przestrzenią trudność sprawiają tak prozaiczne czynności, jak wyjście z domu lub wejście do sklepu.
Jakie właściwości mają różne gatunki herbaty? Jak prawidłowo zaparzyć herbatę? W naszej kawiarence Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Irminą Wałęgą, która jest znawczynią herbat. Które gatunki są odpowiednie dla dzieci, które nadają się na chłodne, jesienne wieczory, a które mają działanie pobudzające
Określenie „strefa komfortu”, to jedno z najbardziej ulubionych i eksploatowanych sformułowań wszelkiego rodzaju „coachów”, mówców motywacyjnych, ekspertów od samorozwoju, których głównym celem jest zachęcenie nas do zmiany. Jednak czy zmiana zawsze i dla każdego jest dobra? Co można dzięki niej zyskać?
Zatoki są przestrzeniami w okolicach nosa i czoła wewnątrz kości czaszki. Człowiek ma cztery pary zatok. Zdrowe wypełniają się powietrzem, które wdychamy, a następnie je ogrzewają, oczyszczają i nawilżają. Co dziesiątemu Polakowi rokrocznie dokuczają objawy zapalenia zatok. O tym, jak uniknąć kataru zatokowego opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN, dr Michał Wątróbski.
Mowa ciała według wielu badaczy decyduje o tym, jak skuteczny i spójny jest komunikat kierowany do nas przez rozmówców i odwrotnie. Mimika, gesty, postawa ciała i kontakt wzrokowy mają wpływ na to, czy informacje, które przekazujemy, a także cele, jakie sobie stawiamy w rozmowie, będą prawidłowo odczytane przez naszego rozmówcę, a także czy nasza komunikacja zostanie odebrana jako spójna i przekonująca.
Sauna fińska, nazywana inaczej sauną suchą, jest świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu oraz idealnym pomysłem nie tylko na relaks dla ciała, ale także i ducha.
Poranny trening to sprawdzony sposób na zgrabną sylwetkę oraz zastrzyk energii na cały dzień. Przykładem może być tu trening FAT KILLER, który skutecznie nas rozbudzi i wprawi w dobry nastrój. Jak go wykonać? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN trener Qczaj zaprezentował dziś przykładowy zestaw ćwiczeń.
Podczas pierwszych dni miesiączki powinnaś zrezygnować z intensywnych ćwiczeń. Powinnaś zamienić je na te mniej angażujące i bardziej rozluźniające. Jakie ćwiczenia są wskazane? A których powinnaś zdecydowanie unikać?
Odstępstwo od przyjętej diety? Jak się okazuje, jest to dopuszczalne. Cheat meal, czyli celowo zaplanowany posiłek niewpisujący się w zasady rygorystycznej diety, może nieraz uratować przed wielką frustracją. Należy jednak pamiętać, że słodsze i bardziej kaloryczne posiłki należy wprowadzać do diety z wielką rozwagą.
Pani Iwona napisała w swoim liście: "pięknego uśmiechu i zdrowych cudnych zębów brakuje mi do szczęścia". Postanowiliśmy spełnić jej marzenie. Zobaczcie jakie efekty przyniosła metamorfoza jej uśmiechu przeprowadzona przez specjalistów z Malo Clinic.