Polak wygrał międzynarodowy konkurs jumpstyle. Co to za taniec? "Świetny sposób na wyrażenie emocji i super widok"

Patryk Brożyński z Pabianic mistrzem jumpstyle
Patryk Brożyński od ośmiu lat tańczy jumpstyle. Niedawno pokonał międzynarodowych rywali i zwyciężył World Jumpstyle League 2020. Jak zaczęła się jego niezwykła pasja? O tym "Lukier" opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Patryk Brożyński o początkach swojej pasji

Ma 22 lata i pochodzi z Pabianic. Od dziecka mówią na niego "Lukier". Pasją do tańca w 2012 roku zaraził go kolega.

- Nigdy nie spodziewałem się, że będę cokolwiek tańczył. Miałem 12, 13 lat, kiedy mój kolega pokazał mi, że uczy się jumpstyle'u. Na początku się z niego śmiałem, ale po jakimś czasie pokazał mi podstawowe kroki i (...) codziennie, kiedy była chwila, tańczyłem - wspominał w Dzień Dobry TVN Patryk Brożyński.

Ten niezwykły taniec składa się z serii energetycznych podskoków w rytm muzyki hardstyle z tempem od 150 do 165 uderzeń na sekundę. To świetny sposób na wyrażenie emocji i super widok dla oka.

- Sam jumpstyle wywodzi się tak naprawdę z lat 90, ale w Polsce to zaistniało, kiedy wyszedł teledysk Jeckyll & Hyde pt. "Freefall". Wtedy popularność w Polsce poszła do góry, został rozpoznawalny, wszyscy zaczęli to tańczyć, a nikt nawet nie wiedział, że to jumpstyle - tłumaczył tancerz.

World Jumpstyle League 2020

Od tamtej pory Patrykowi udało się wejść kilka razy na podium na różnych turniejach zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2016 roku, mając 17 lat, otrzymał zaproszenie do Paryża na przesłuchania do grupy tanecznej "Jumpstyle", która podróżuje z występami po całym świecie. Choć dostał się do pierwszej trójki musiał zrezygnować, bowiem doznał kontuzji. Aktualnie jest w grupie "Atomic Destination Team" , która składa się z 13 tancerzy z całej Polski.

- Nie mam szczególnych treningów pod kondycję. Tańczę już 8 lat, więc myślę, że samo z czasem wszystko przychodzi - mówił sportowiec w naszym programie.

W 2016 roku zajął trzecie miejsce w konkursie World Jumpstyle League. Teraz go wygrał. Do tegorocznej edycji przygotował sześć materiałów filmowych i cztery układy taneczne.

- Te mistrzostwa odbywały się przez Internet. (...) Trzeba było nagrywać, montować i wrzucać wideo na YouTube, sędziowie to oceniali później . Liga powstała w tamtym roku w okolicach czerwca, lipca i trwała pół roku. I przez ten czas trzeba było przesłać film - opowiadał nasz gość.

Patryk Brożyński i jego jumpstyle na scenie Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes