tancerz

  tancerz

  Jan Kliment jest obecnie jednym z najpopularniejszych tancerzy i choreografów w Polsce, ale jego droga do sławy nie była prosta. Miał zostać hutnikiem, jednak po obejrzeniu filmu "Dirty Dancing", zapragnął być jak Patrick Swyaze i prowadzić kobiety w tańcu. Początkowo jego rodzina nie akceptowała tego. Dopiero, gdy Janek odniósł pierwsze sukcesy, bliscy zaczęli być dumni. Opowiedział o tym w "Kulisach Sławy".

  Michał Malitowski to wielokrotnie nagradzany tancerz i choreograf. Na koncie ma między innymi podwójne mistrzostwo świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich. Mężczyzna, który od 15 lat mieszka w Londynie, niedawno wziął ślub z pochodzącą z Australii Yuliyą. O ukochanej, rodzinie i problemach zdrowotnych opowiedział podczas rozmowy z naszą reporterką Anią Senkarą.

  Łukasz Zięba skradł serca polskiej publiczności jako uczestnik 4. edycji "You Can Dance". Zajął drugie miejsce, ale program był dla niego wstępem do wielkiej kariery. Ta rozwinęła się po wyjeździe za ocean. Udało się nam z nim spotkać w trakcie jego pobytu w Krakowie, do którego przyleciał, by poprowadzić warsztaty taneczne.

  Po sukcesie w "Tańcu z gwiazdami", w 2010 roku, wyjechał z Polski. Dlaczego Robert Rowiński zdecydował się na taki ruch? Czy wszystko ułożyło się tak, jak sobie zaplanował i kiedy wreszcie znajdzie czas na doktorat z socjologii? Zobaczcie.

  Pat Bogusławski to były tancerz i model. Obecnie zajmuje się kreowaniem ruchu podczas sesji zdjęciowych. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Stella McCartney, Victoria Beckham, Tilda Swinton. Kiedy Pat przyjechał do Londynu? Na czym konkretnie polega jego praca? I jakie ma plany na przyszłość? W Londynie z Patem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Młody tancerz i choreograf Aleksander Paliński, uczestnik programu "You Can Dance", ma na swoim koncie współpracę nie tylko z polskimi artystami, ale także z zagranicznymi gwiazdami m.in.: Céline Dion, Jessie J i Ditą von Teese, dla której nawet tworzy choreografię. Czy po przeprowadzce do USA miewał momenty zwątpienia? Która amerykańska gwiazda zaprosiła go na Wigilię? Gdzie tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z tańcem? Z tancerzem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Jarosław Kruczek jest tancerzem w Scapino Ballet Rotterdam. Pasją do tańca zaraziła do mama. Jarek tańczy od kilkunastu lat. Obecnie studiuje teatr tańca na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Amsterdamie. Drugą pasją tancerza jest gotowanie. Jarek pracuje na kuchni. Jak mówi to jego plan b. O swojej pasji do tańca Jarosław opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Czy zawód tancerza wiąże się z wieloma wyrzeczeniami? Jak wyglądają castingi do najlepszych teatrów? Co jest dla niego najtrudniejsze w zawodzie tancerza?

  Tancerz Refat Abdullayev i akrobata (a w zasadzie "fruwający człowiek", jak nazwał go Piotr Kraśko) Łukasz Świrk to ostatni zwycięzcy ostatniego półfinału X edycji "Mam Talent!". Jakie są ich marzenia i plany na przyszłość? Czy udział w programie już wpłynął na ich życie? I dlaczego postanowili spróbować swoich sił w talent show? Finał "Mam Talent!" już w sobotę 2 grudnia!

  Michał Piróg na podstawie swoich życiowych doświadczeń stworzył katalog trzynastu zasad, które pomogły mu stać się tym, kim jest i osiągać sukcesy. Jakie to są zasady? Powiedział o nich w Dzień Dobry TVN. W jakich momentach Michał był zmuszony do zmiany swoich planów życiowych?

  Choć za sceną jest związany od wielu lat, to dopiero dzięki udziałowi w Azja Express poznała go cała Polska. O kim mowa? O wokaliście, tancerzu, aktorze i właścicielu restauracji Leszku Stanku. Zapytaliśmy go w Dzień Dobry TVN, w jaki sposób ma zamiar wykorzystać popularność zdobytą w Azja Express i kto z uczestników programu zaskoczył go najbardziej.

  W niedzielę w Dzień Dobry Wakacje emocje rozgrzeją tancerze Justina Biebera, Staszek Karpiel-Bułecka zabierze nas w ekstremalną podróż kajakiem, Robert Gonera, Magdalena Kumorek i Berenika Nienadowska zdradzą swoje sposoby na relaks, nasi kucharze będą robić słodkie sztabki złota, a Filip Chajzer zmieni pracę. Bądźcie z nami o 8.30. Zapraszają: Anna Kalczyńska i Marcin Meller.

  Błażej Klepczarek od ponad 10 lat zdobywa brytyjskie sceny - gra w musicalach, teledyskach i filmach. Zrobiło się o nim głośno kilka tygodni temu, gdy z grupą taneczną Bollywest Fusion dotarli do półfinału brytyjskiej edycji programu Mam talent. W Dzień Dobry TVN tancerz powiedział o swoim życiu w Londynie, ciężkiej pracy i ulubionym stylu tańca. Jakie ma plany związane z zawodem tancerza?

  We wczorajszym odcinku "You Can Danc"e z programu odpali Maja Bratus i Nader Hasnaouri. Czy są zadowoleni ze swoich występów? Co poszło nie tak? Jak ich występy ocenia Maciej "Gleba" Florek? Nad czym ta dwójka tancerzy powinna jeszcze popracować?

  Kariery taneczne wielu uczestników You Can Dance udowodniły, że udział w tym programie jest przepustką do wielkiego świata. Jedną z osób, które z powodzeniem rozwijają swój talent jest gość Dzień Dobry TVN Michał Przybyła, który zajął czwarte miejsce w 8. edycji You Can Dance. Powiedział nam o prowadzonych przez siebie warsztatach i spektaklach, w których występuje. Obok niego usiadł choreograf i tancerz Michał Piróg, który miał okazję współpracować z Michałem Przybyłą po zakończeniu 8. edycji YCD. Zapytaliśmy go, jak on widzi dalszą karierę młodego tancerza i jaki jest przepis na sukces. Marcin Prokop miał pewną radę dla Michała Przybyły, ale nie dotyczyła ona tańca. Czego więc? Zobaczcie.

  Marta Fiedler jest pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego. Kiedy zaczęła tańczyć? Jak wygląda jej dzień pracy? W życiu każdego tancerza przychodzi czas, kiedy musi zejść ze sceny. Co wtedy czuje? Jakie Marta ma plany po zakończeniu kariery na scenie?

  Mateusz Sobecko wygrał 8. edycję programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!". W nagrodę otrzymał 3-miesięczne stypendium na Broadway'u. O plany zawodowe, wyjazd do Stanów Zjednoczonych, studia zapytał tancerza dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Marcin Mroziński 7 lat temu wziął udział w polskiej edycji programu "You Can Dance". Od tamtego czasu wiele się w jego życiu wydarzyło. Kariera tancerza nabrała tempa. Marcin jako trzeci w historii Polak trafił do składu Cirque du Soleil. O tym, jak wygląda praca w najsłynniejszym cyrku na świecie, tancerz opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mateusz Sobecko zrobił duże wrażenie na jurorach podczas 7. edycji You Can Dance. Niestety z powodu kontuzji musiał opuścić program. Ale nie poddał się i wrócił w kolejnej edycji. Dzięki ciężkiej pracy i wielkiemu talentowi wygrał w finale. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN kilka miesięcy po tym sukcesie, by zapytać, jak obecnie wygląda jego życie. Czy zmienił styl tańca? Co będzie robił w Stanach Zjednoczonych, do których wybiera się w styczniu? Powiedział nam również, co studiuje...

  Za pasją, jaką jest taniec, kryją się wyrzeczenia, ciężka praca, dieta i kontuzje, jakim ulega tancerz. A te są bardzo częste. Zobaczcie w naszym reportażu, dlaczego polscy naukowcy zainteresowali się tancerzami i tańcem? O komentarz w studiu poprosiliśmy Agustina Egurrolę, tancerza i choreografa.

  Gość Dzień Dobry TVN choreograf Blake McGrath pracował m.in. z Madonną, Beyonce i Britney Spears. Przyjechał do naszego kraju, aby wziąć udział polskiej edycji You Can Dance. Czy podczas współpracy z gwiazdami narzuca im swoje pomysły na choreografię? Czy któraś z nich nie potrafi tańczyć? Jak ocenia polskich tancerzy?

  Juror, choreograf i choć wiele osób nie widziało jak tańczy, Michał Piróg to także tancerz. Przez wiele lat pracował na deskach teatru. Jego taneczną karierę przerwała kontuzja. Jaka? Co wówczas czuł? Czy srogi sędzia "You Can Dance" powróci do swej pasji? Przedsmakiem powrotu do zawodu będzie występ Michała na scenie YCD. Jak zareaguje publiczność i jego przyjaciele? Podczas prób tancerzowi towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Program You Can Dance odkrywał kolejne talenty. Jedną z osób, które nie roztrwoniły tego, co dał im program jest Łukasz Zięba. Tancerz robi obecnie karierę w Nowym Jorku. Odwiedziła go prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Jak trafił do Stanów Zjednoczonych? Co trzeba w sobie mieć, aby rozwijać swoje umiejętności? Jak wygląda jego mieszkanie w Nowym Jorku? Kim jest Leal? I jakie ma plany na przyszłość?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: sponsorowane wesela, czyli nowy pomysł na tani ślub. Następnie tancerz, który podbija nowojorskie sceny - czym Łukasza Ziębę zaskoczyła Kinga Rusin? A także niebezpieczna odra w Niemczech - czy fala zachorowań dotrze do Polski? A na naszym czacie Katarzyna Cichopek! Oglądajcie nas jutro punktualnie o 8:00!