Lena i Jakub chorują na dziecięce porażenie mózgowe. Mimo że choroba jest nieuleczalna, to dzięki farmakologii i odpowiedniej rehabilitacji można poprawić sprawność dziecka. Od pewnego czasu mali pacjenci ćwiczą na urządzeniach, które powstały dzięki technologii wykorzystywanej w... przemyśle filmowym. Jak to możliwe?
Dieta bezglutenowa i bezmleczna może wydawać się trudna w utrzymaniu. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi taka być, a wiele produktów da się zastąpić odpowiednimi zamiennikami.
Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas niedawnych halowych mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski wywalczyła też brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów. Niestety z powodu kontuzji najbardziej utytułowana polska biegaczka nie wzięła w niej udziału. Zastąpiła ją sprinterka Aleksandra Gaworska. Jak słynne Aniołki Matusińskiego wspominają zawody w Toruniu?
Miliony widzów na całym świecie oglądały wywiad Harry’ego i Meghan u Oprah Winfrey. Księżna Sussex opowiedziała m.in. o swoich myślach samobójczych. Po emisji pojawiły się głosy sugerujące, że kłamała. Dlaczego to mogła być jedna z najgorszych reakcji w takiej sytuacji? To w rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN wyjaśniła psycholog Joanna Chmura.
Diana Kautz wybrała się do miejscowości Kórnik, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody postanowiła zrobić mały trening. Do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nasza pogodynka zachęciła także wszystkich widzów, bo jak przyznała, nie ma złej pogody na sport, są tylko nieodpowiednie ubrania. Zatem wstajemy i ruszamy na trening!
Śmierć bliskiej osoby to ból, smutek i cierpienie. Mimo że każdy kiedyś będzie musiał się zmierzyć z takim emocjami, to poradzenie sobie z nimi nie jest proste. W przejściu przez żałobę i zaakceptowaniu faktu, że ktoś bardzo dla nas ważny już nie wróci, może pomóc towarzyszka żałoby. Kim jest ta osoba? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy o tym z Anją Franczak, która jest jedną z nich.
O tej pasji Małgorzaty Kożuchowskiej nie wszyscy wiedzieli. Okazuje się, że popularna aktorka lubi grać w tenisa. Po jednym z treningów postanowiła wyzwać na pojedynek znanych polskich mistrzów kortu, m.in. Igę Świątek. Zobacz, kto już podjął rękawicę i chce rozegrać mecz z gwiazdą.
Patryk Brożyński od ośmiu lat tańczy jumpstyle. Niedawno pokonał międzynarodowych rywali i zwyciężył World Jumpstyle League 2020. Jak zaczęła się jego niezwykła pasja? O tym "Lukier" opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Ania Lewandowska to dziś jedna z ważniejszych postaci w polskim świecie fitnessu. Przez lata udało jej się zaktywizować swoje rodaczki zachęcając je nie tylko do codziennego wysiłku, ale i dbania o swoją dietę. Ponoć każdy z nas jest tym, co je. W takim razie jak powinna wyglądać nasza kolacja, byśmy czuli się silni i energiczni? Trenerka ma na to prosty sposób, którym podzieliła się z internautami. Sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm.
W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem. Ciągle pojawiają się wątpliwości w związku ze szczepionkami i ryzykiem zakażenia, już po przyjęciu leku. Na co należy zwrócić uwagę? To w naszym programie wyjaśniał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Dieta Intermittent Fasting, zwana także dietą postu przerywanego, to model odżywiania znany od kilku lat. Polega na spożyciu pokarmów o określonych porach, z zachowaniem krótkookresowych głodówek. Intermittent Fasting ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy dieta postu przerywanego może być skuteczna?
Długie godziny spędzone przed komputerem wcale nie muszą kończyć się bólem pleców i stawów. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN trener personalny Bartosz Paluch przygotował zestaw ćwiczeń rozluźniających barki i nie tylko. Zobacz, jak poradziły sobie z nimi Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak.
Pułap tlenowy jest wartością, która zmienia się wraz z wiekiem. Największą organizm osiąga w okolicy 20. roku życia, potem ulega ona stopniowemu obniżeniu. Wskaźnik, jakim jest maksymalny pułap tlenowy, wpływa na wydolność organizmu, dlatego jest tak ważny dla sportowców. Mięśnie najlepiej pracują wtedy, gdy organizm jest dobrze zaopatrzony w tlen.
Dietetycy od lat powtarzają, że owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych. Jednak jedzenie niektórych z nich może przynieść więcej szkód niż pożytku. Najnowszy raport Enviromental Working Group pokazuje, które produkty zawierają najwięcej pestycydów.
Nastolatek od kilku lat zmagał się z niedrożnością nosa. Kiedy w czasie jego wydmuchiwania zaczął wydzielać się ostry, nieprzyjemny zapach, zgłosił się do laryngologa. Po wnikliwych badaniach okazało się, że za brzydką woń odpowiada kulka od pistoletu.
Agresywna jazda na rolkach cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych. Skomplikowane triki na rampach i poręczach są bardzo trudne, ale oczywiście trening czyni mistrza. Dobrze wie o tym drużyna rolkarzy z Tarnowskich Gór.
U starszego mężczyzny zdiagnozowano priapizm, stan charakteryzujący się długotrwałym i bolesnym wzwodem. Lekarze uważają, że erekcja była niezwykle rzadkim powikłaniem związanym z COVID-19. Sprawę opisał The American Journal of American Medicine.
Gwyneth Paltrow od wielu lat zajmuje się promocją zdrowego stylu życia. Niestety z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 aktorka porzuciła zdrowy styl życia i z infekcji wyszła z dodatkowymi kilogramami. Ile przytyła i jak wróciła do wagi sprzed choroby?
Silna kobieta to pojęcie względne. W większości przypadków sprowadzane do fizyczności bądź stanu, w którym to postrzegane jesteśmy jako osoby odporne na wszelkie życiowe zawirowania. Czy kobieta silna nie może być wrażliwa, empatyczna i czuła? Czy nie ma prawa prosić innych o pomoc? Jak tak naprawdę powinniśmy interpretować tę definicję? O tym Nastazja Bloch rozmawiała z Katarzyną Kucewicz, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką.
Czy skuteczność szczepionki może zależeć od wieku osoby, której jest podawana? Okazuje się, że tak. Badacze z Niemiec są zdania, że antidotum opracowane przez firmę Pfizer i BioNTech może być mniej skuteczna u seniorów, szczególnie u osiemdziesięciolatków. Zatem, jak chronić osoby starsze przed zakażeniem?
Polacy kochają suplementy zdrowia. Dla odporności, pięknych włosów i paznokci coraz chętniej sięgamy po kolagen, cynk oraz selen. Czy faktycznie musimy je łykać w formie syntetycznej? Kiedy zażywanie "tabletek dla urody" naprawdę na sens? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr. Wandą Baltazą, dietetykiem klinicznym.
Drugi podróbek to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Skąd się bierze? Co można zrobić, aby się go pozbyć i wysmuklić szyję? Pomogą w tym ćwiczenia, które w Dzień Dobry TVN pokazała Justyna Bolek, trenerka fitness.
Choroba afektywna dwubiegunowa to schorzenie, które najczęściej dotyka osoby młode. Charakteryzuje się naprzemiennym występowaniem stanów depresyjnych oraz maniakalnych. Jak wygląda życie z tą chorobą? Rozmawialiśmy o tym z dr. Sławomirem Murawcem, psychiatrą oraz Miką Urbaniak, artystką, która zmaga się z chorobą dwubiegunową.
Skoczkowie narciarscy, by zajmować wysokie miejsca w zawodach, korzystają z rozmaitych programów treningowych. Jeden z nich jest wyjątkowo oryginalny i polega na ćwiczeniach z osiołkami. Jak wyglądają treningi z tymi upartymi zwierzakami? O szczegółach twórca programu Austriak Harald Pernitsch opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Woman shaming to zjawisko, z którym choć raz zetknęła się każda kobieta. Polega ono na krytykowaniu, ocenianiu lub wręcz hejtowaniu kobiet przez inne kobiety. Skąd bierze się ta wzajemna niechęć? Czy można się jej oduczyć i spojrzeć na koleżankę, przyjaciółkę bardziej przychylnym okiem? Rozmawiamy o tym z Zuzanną Butryn, psychologiem.
Stanie na rękach na pierwszy rzut oka wydaje się trudną sztuką, jednak w rzeczywistości większość osób jest w stanie się tego nauczyć. Najważniejsze tym przypadku jest odpowiednie przygotowanie ciała.
Co na zajady pomaga najbardziej? Lekarze zalecają przede wszystkim maści z witaminami z grupy B, witaminą C i pantenolem. Według niektórych sprawdza się także maść cynkowa. Czasami jednak trzeba sięgnąć po antybiotyk. Nie wszystko, co jest dobre na zajady u jednej osoby, sprawdzi się u drugiej.
Biegacz długodystansowy Roman Ficek 25 lutego 2021 roku zrealizował postawione sobie wyzwanie – chciał sprawdzić, ile razy w ciągu jednej doby zdoła zdobyć najwyższy szczyt w Polsce. Finalnie na Rysy udało mu się wbiec 9 razy. Teraz o swojej wyprawie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Poza właściwie zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną trzeba pamiętać o regularnych badaniach. To najlepszy sposób na wczesne wykrycie zmian i uniknięcie poważniejszych problemów ze zdrowie. O jakich badaniach powinna pamiętać każda kobieta?
Krzysztof wrócił do sprawności fizycznej po przebytym udarze. Teraz wraz ze swoim przyjacielem Mateuszem Janickim zaprasza na charytatywne zawody narciarskie. Podczas konkursu będą zbierane pieniądze na rzecz Łukasza Daty. Mężczyzna jest w trakcie rehabilitacji po udarze mózgu.