Starożytni Chińczycy ze zwykłej czynności parzenia herbaty uczynili godną podziwu sztukę. Ich sekretne metody przyrządzania tego aromatycznego naparu były doskonalone przez wieki. Współcześni amatorzy herbaty chętnie wykorzystują tradycyjne chińskie metody, dzięki którym napój ma wyjątkowy, głęboki smak. Jedną z nich jest użycie gaiwanu – niewielkiego czajniczka do parzenia i picia herbaty. To niepozorne naczynie sprawia, że picie herbaty w jednej chwili staje się magicznym rytuałem.
Pacjenci różnie przechodzą COVID-19: jedni bezobjawowo, inni wymagają specjalistycznej pomocy. Naukowcy z Tufts University w Medford ustalili, że hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizacji najczęściej potrzebują pacjenci, którzy cierpią na co najmniej jedną z czterech chorób przewlekłych.
Słynna dieta dr Dąbrowskiej - to właśnie dzięki niej celebryci, światowe gwiazdy i zwykli śmiertelnicy zrzucają szybko nadprogramowe kilogramy. Owocowo-warzywny post przynosi natychmiastowe efekty, a także poprawia nasze zdrowie i samopoczucie. To o czym trzeba jednak pamiętać to rozsądek, a także konsekwencja. Doktor Ewa Dąbrowska dała nam kilka złotych rad.
Firma Mabion dostanie 40 milionów złotych od Polskiego Funduszu Rozwoju na produkcję szczepionki przeciwko COVID-19. Tym samym Polska dołączy do krajów, które wytwarzają preparat przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Która szczepionka będzie produkowana w naszym kraju?
Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez rząd, do zasłaniania nosa i ust musimy używać jedynie maseczek. Ale tych na rynku jest bardzo dużo. Która zapewni nam najlepszą ochronę? Których można używać wielokrotnie i jak prawidłowo je zdezynfekować? Czym się różnią maseczki FFP1, FFP2 i FFP3? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Magdą Dudzin, specjalistką BHP.
Nicole Sochacki-Wójcicka (znana także jako Mama Ginekolog) stara się szerzyć w mediach społecznościowych wiedzę na temat zdrowia seksualnego kobiet. Porusza różne tematy - ostatnio odniosła się do kwestii nagości, której - jej zdaniem - Polki wstydzą się, zwłaszcza u ginekologa. Dlaczego boimy się rozebrać i czy naprawdę jesteśmy tak pruderyjne?
Nareszcie, po długim okresie zimy mamy szansę urozmaicić swoją dietę o produkty, które łatwo kupimy lokalnie. Jak więc jeść sezonowo? I jakie owoce i warzywa wybierać w marcu?
Bez niego historia polskiej piłki nożnej nie byłaby taka sama. Kazimierz Górski przez lata udowadniał, że jest jednym najwybitniejszych piłkarzy oraz trenerów. 2 marca sportowiec skończyłby 100 lat. W naszym studiu gościliśmy jego syna Dariusza oraz Mirosława Wlekłego - reporter i autora książki o Górskim.
Problemy pani Alicji z zębami zaczęły się po porodzie. Kobieta w krótkim czasie straciła niemal całe uzębienie i mimo licznych wizyt u specjalistów nikt nie zaproponował jej żadnego leczenia. Dopiero po latach trafiła do specjalistów z Malo Clinic, którzy przeprowadzili metamorfozę uśmiechu. Jak wyglądał ten proces?
W dobie pandemii uzależnienie od gier komputerowych u dzieci wyraźnie się nasila. Ponadto część uczniów w takcie nauki online potrafi wyłączyć kamerki i oddać się ulubionej aktywności. O tym problemie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z prof. Mariuszem Jędrzejko.
Pandemia koronawirusa i praca zdalna sprawiają, że siedzimy coraz więcej. Konsekwencje takiego trybu życia są przerażające. Co zrobić, żeby ich uniknąć? To prostsze niż myślisz.
Ola Żebrowska jest mamą trójki dzieci. Żona Michała Żebrowskiego nie ukrywa, że po antybiotyki sięga w ostateczności i jest zwolenniczką naturalnych sposobów na poprawę odporności. Do takich należy między innymi picie syropu z cebuli. Jak sobie radzi z krojeniem tego warzywa? Na Instagramie zdradziła swój niezawodny sposób.
Przeklinanie, tiki, brak kontroli nad swoimi ruchami to tylko niektóre objawy zespołu Tourette'a. Co to za zaburzenie? Skąd się bierze i czy można je skutecznie leczyć? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Piotrem Janikiem, neurologiem oraz Dawidem Woskaninem, modelem, który zmaga się z zespołem Tourette'a.
Problem zatkanego ucha to jeden z częstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do otolaryngologa. Przyczyn zatkanych uszu jest wiele, a do najczęstszych należy zatkanie przewodu słuchowego zewnętrznego zalegającym czopem z woskowiny.
1 marca obchodzimy Światowy Dzień Tenisa. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN Joanna Sakowicz-Kostecka, tenisistka, komentatorka sportowa i ekspertka Canal + Sport, opowiedziała o stylu gry i wielkim sukcesie Igi Świątek. Młoda tenisistka wygrała bowiem w sobotnim finale turnieju WTA 500.
28 lutego obchodzimy Dzień Spania w Miejscu Publicznym. Czy warto drzemać w ciągu dnia? Jak to robić skutecznie? O tym rozmawialiśmy w naszym programie z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą.
Leon ma 10 lat i cierpi na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. To uwarunkowane genetycznie schorzenie, które sprawia, że chorzy podczas snu zupełnie przestają oddychać. Jak wygląda życie z tą rzadką chorobą? Czy można ją wyleczyć? Rozmawialiśmy o tym z dr Jolantą Kołodziejczyk, anestezjologiem.
Matylda Damięcka po raz kolejny uraczyła internatów okolicznościową grafikową. Tym razem zainspirowała się sukcesem Piotra Żyły. Efekt końcowy zachwyca.
To największy sukces w karierze Piotra Żyły. Polak został mistrzem świata. Obrońca tytułu - Dawid Kubacki - zajął piąte miejsce.
Dzieci, które uczą się zdalnie, spędzają coraz więcej czas przed komputerem. To może poważnie odbić się na ich zdrowiu. O wpływie pandemii na najmłodszych Agata Młynarska rozmawiała z psycholożką kliniczną Ewą Narkiewicz-Nejno.
Pływanie jest polecane praktycznie każdemu. To bezpieczna forma aktywności sportowej, która nie obciąża stawów tak jak np. bieganie. Wzmacnia mięśnie, pomaga pozbyć się cellulitu, rzeźbi sylwetkę. Jak się przygotować na basen?
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o ptaki w mieście jest wieszanie budek lęgowych. Można je kupić lub wykonać samodzielnie. Ważne jednak, aby zrobić to teraz. Okres lęgowy ptaków zaczyna się bowiem już w połowie marca.
Ćwiczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. One pokazują, jak robić to lepiej: trenerki personalne Ola Żelazo i Sylwia Szostak opowiedziały o zdalnym dbaniu o formę. Jak się okazuje, to prostsze, niż myślimy.
Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Rzetelny test psychologiczny może nam pozwolić lepiej poznać samych siebie - zarówno nasze mocne, jak i słabsze strony. Trzeba jednak odróżnić psychozabawy od profesjonalnych narzędzi, stworzonych przez naukowców. Chcesz poznać siebie lepiej, a przy okazji zyskać voucher na player.pl? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym badaniu.
W XXI wieku dużo mówi się o fat-shamingu, czyli zawstydzaniu osób z nadwagą i otyłością. Natomiast dietetyczka Anna Reguła przedstawiła w mediach społecznościowych drugą stronę medalu i poruszyła problem stygmatyzacji osób szczupłych. - Im tym bardziej ciężko jest komunikować problem, bo zaraz spotykają się z karcącymi słowami osób, które "chciałyby wyglądać tak, jak Ty" – pisze.
Kiedy dopada nas katar, sięgamy po krople do nosa. Mimo że świetnie rozwiązują problem, to stosowane zbyt długo mogą przysporzyć nam sporych kłopotów i doprowadzić do uzależnienia. Jak to możliwe? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Agatą Gerwel, laryngologiem.
25 lutego cała redakcja Dzień Dobry TVN trzymała kciuki za Wojciecha Sobierajskiego, który bił rekord Polski w przeciąganiu samochodu na rękach tyłem. Udało się! W ciągu 3 godzin i 16 minut pokonał kilometr. Obolały, ale szczęśliwy przyszedł do naszego studia, aby powiedzieć o kolejnym celu, jaki sobie wyznaczył.
Czasem trudno się oprzeć i nie sięgnąć po kolejny kawałek, prawda? Nieprzypadkowo. Okazuje się, że niektóre typy żywności mogą być dla naszego organizmu zwyczajnie uzależniające. Sprawdź, czy przypadkiem nie znajdziesz ich w swojej kuchni.
Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!