Zdrowie

  Kolejnym produktem, na którego prozdrowotne właściwości zwróciła uwagę prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska jest pyłek pszczeli. W Dzień Dobry TVN powiedziała, kto może korzystać z jego dobrodziejstw, w jakich miesiącach po niego sięgać, jak go stosować i z czym go nie łączyć.

  Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy w pobliżu osoby, której trzeba będzie ratować życie. Dlatego warto znać zasady pierwszej pomocy. Na pewno potwierdzą to dzieci, które wzięły udział w programie fundacji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Zwieńczeniem tego programu było bicie rekordu Guinnessa w ratowaniu życia. Jak się spisały dzieci? Rekord został pobity?

  Internet pełen jest porad na temat wybielania zębów domowymi sposobami, z których wynika, że da się to zrobić za pomocą wszystkiego co ma się pod ręką. A co o skuteczności tych metod sądzi gość Dzień Dobry TVN stomatolog Katarzyna Moreno-Szypowska? Czy pasty i paski wybielające są skuteczne? Czy martwe zęby, korony i implanty wybielą się dzięki zabiegowi w gabinecie stomatologicznym?

  MedBus z logo Dzień Dobry TVN będzie stał w piątek i sobotę między 9:00 a 17:00 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie przy wejściu do stacji Metro Centrum naprzeciwko Domów Centrum. Zapraszamy wszystkie Panie!

  Są różne sposoby na odchudzenie i zmianę nawyków żywieniowych - dieta, aktywność fizyczna i podobno... hipnoza. Czy ta ostatnia metoda jest rzeczywiście skuteczna? Jak wygląda seans? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholożkę i hopnoterapeutkę Magdalenę Dorau. Czy ktoś weryfikuje pracę naszego gościa?

  Miłosz Bronisz urodził się z wadą kończyn tak jak jego idol, coach życiowy Nick Vujicic. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko rozmawiała z dwunastolatkiem i jego rodziną o licznych pasjach tego niezwykle aktywnego i pogodnego chłopca. Kiedy wystartuje na paraolimpiadzie?

  Wiemy, że śmierć jest nieunikniona, a mimo to rzadko jesteśmy gotowi na odejście bliskich. Jak zatem poradzić sobie ze stratą najbliższej osoby? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychologiem Anną Sokołowską i studentem Szkoły Filmowej w Łodzi Jędrzejem Michalakiem, który musiał zmierzyć się ze śmiercią swojej mamy. W jaki sposób to zrobił?

  Spirulina, znana wielu osobom jako alga zawiera bardzo dużo cennych minerałów. O jej korzystnym wpływie na zdrowie powiedziała w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Pokazała nam również, jak robi się maseczkę z alg. Gdzie znaleźć zdrową spirulinę?

  W internecie krąży video, na którym widać, jak na jednym z targowisk w Warszawie doszło do szarpaniny, podczas której jeden z jej uczestników odgryzł ucho drugiemu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psycholog Ewelinę Bazyluk ze Stowarzyszenia Niebieska Linia, aby spytać, dlaczego na pozór spokojni ludzie tracą panowanie nad sobą i jak reagować na agresję.

  W 2011 roku Pani Monika musiała urodzić siłami natury sześciokilogramowego noworodka. Według specjalistów, na których powołuje się kobieta, na skutek skomplikowanego porodu dziecko jest niepełnosprawne. Rodzina stara się obecnie o odszkodowanie i rentę. O swojej historii Pani Monika powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak wyglądał poród?

  Witamina D ze względu na swoje wielokierunkowe działanie ma istotny wpływ na zdrowie i kondycję małego dziecka. O jej zaletach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN pediatrą i immunologiem dr. hab. Wojciechem Feleszko. Jakie są objawy niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych? Jaką dawkę należy podawać dziecku?

  Agata Roczniak od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Nie przeszkadza jej to jednak w aktywnym życiu. Ma szczęśliwą rodzinę, jeździ na rowerze, a nawet skoczyła ze spadochronem. Od pewnego czasu uczestniczy w eksperymentalnej terapii, która ma uratować jej życie. Na czym polega przeszczep komórek macierzystych? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział lekarz medycyny Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

  Już 12 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku, w walce o mistrzowski pas federacji UFC zmierzą się dwie Polki! O przygotowaniach do walki opowiedziała nam Karolina Kowalkiewicz: "Ona ma bardzo ładny, błyszczący pas. Ja chcę ten pas!". Jak wyglądają jej prywatne relacje z Joanną? Czy poza ringiem panie się lubią?

  Głuchoniewidomość w polskim systemie prawnym nie jest zarejestrowana jako niepełnosprawność, co oznacza, że takie osoby mają status wyłącznie niewidomych lub głuchoniemych, a co za tym idzie - nie otrzymują od państwa właściwej im pomocy. Pomimo trudności, które napotykają na co dzień, ciągle chcą żyć aktywnie i czuć się częścią społeczeństwa. Jak nowe technologie ułatwiają im funkcjonowanie? Goście Zielonych Drzwi, Monika Nowak i Michał Kondrat opowiedzieli Annie Maruszeczko o życiu codziennym takich osób jak pan Marek Kozłowski, kierujący Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym.

  Wiele dzieci uwielbia keczup. Maluchy dodają go do jajecznicy, smarują nim kanapki i parówki. Prowadząca cykl "(Ro)zważmy to" Katarzyna Bosacka postanowiła sprawdzić, co znajduje się w keczupach, które można nabyć w sklepach i jak zrobić ketchup domowy. Jej ekspertami byli: dietetyk Anna Jelonek i szef kuchni Andrzej Polan.

  Niektórzy uważają, że poranny prysznic jest lepszy od wieczornego. Mają rację? O rozstrzygnięcie tej kwestii poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dr Łukasza Preibisza. Dowiedzieliśmy się również, jakich kosmetyków do mycia ciała używać rano i wieczorem. Zobaczcie, jaki obrazek towarzyszył tej rozmowie ;)

  W tej chwili w Polsce z niewydolnością serca zmaga się około 700-800 tysięcy pacjentów. Szacuje się, że w przyszłości choroba ta dotknie 1/5 populacji po 40. roku życia. Jakie są główne przyczyny niewydolności mięśnia sercowego? Nasz gość, dr n. med. Robert Zymliński, uczestniczył w pionierskiej operacji ablacji nerwu trzewnego, która ma na celu poprawę komfortu życia pacjentów z chorym sercem. Czy to skomplikowany zabieg i kto kwalifikuje się do tego typu operacji?

  "To jest jak taka zaraza... pomaganie. Dlatego, że jak raz to zrobisz, to jesteś już tym zarażony i robisz to do końca życia". O swojej misji opowiedziała nam Anna Dymna, jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek, założycielka fundacji "Mimo wszystko". pomagającej osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Naszym gościem była także podopieczna Fundacji Anny Dymnej - Katarzyna Wolińska.

  Leczenie pijawkami stosowane jest na świecie od niepamiętnych czasów. Skoro ta tradycja jest tak długa, dlaczego podchodzimy do nich z taką nieufnością? Jakie są wymogi, które stawia się przed osobami chcącymi prowadzić gabinet hirudoterapii? Jakie korzyści płyną z leczenia pijawkami? Co znajduje się w ślinie pijawek? Kto nie może korzystać z tego leczenia? Czy należy ją odrywać od ciała czy jednak sama powinna odpaść? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z alergolog i dermatolog dr n. med. Danutą Myłek.

  Za oknem szaro i ponuro. W takie dni łatwo o złe samopoczucie. Jak zatem poradzić sobie z jesienną chandrą i zmęczeniem? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psychiatrę dr Maję Polikowską-Herman, dietetyczkę Justynę Mizerę i trenerkę personalną Joannę Brzezińską. Dowiedzieliśmy się również, czym charakteryzuje się obniżenie nastroju a czym depresja?

  Wraz z jesienią rozpoczął się sezon przeziębień u dzieci. W Dzień Dobry TVN lekarz Łukasz Durajski z Centrum Zdrowia Dziecka powiedział, czy należy posyłać zakatarzone dziecko do przedszkola, czy dziecko zaraża na każdym etapie infekcji i jak zapobiec rozwojowi przeziębienie.

  Tym razem prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka wzięła na warsztat syropy na przeziębienie. Co zawierają te, które można kupić bez recepty? Czy są skuteczne? Jak przygotować syrop domowy z cebuli? Jakie warzywa mają w sobie naturalne antybiotyki?

  Cezary Kopiczko od urodzenia nie ma dłoni, ale to nie przeszkadzało mu w zdobyciu prawa jazdy na niemal wszystkie pojazdy. Obecnie pracuje w rodzinnej firmie transportowej i od czasu do czasu jeździ w trasy. Anna Maruszeczko zaprosiła Cezarego do Zielonych Drzwi, aby powiedział jej o swoich marzeniach i życiu z niepełnosprawnością. Jesteśmy pod wrażeniem sprawności naszego gościa.

  Jesienna aura nie sprzyja wczesnemu wstawaniu. Anna Nowak-Ibisz postanowiła nam to ułatwić. Zobaczcie gadżety, które nie pozwolą Wam zaspać do pracy. :)

  Naszym gościem był dziś dr Frank Kinslow twórca naturalnej metody uzdrawiania, nazywanej synchronizacją kwantową lub dwupunktem. Jak działa ta technika i w jakich schorzeniach można ją, zdaniem naszego gościa, stosować?

  Są osoby, które w wyniku błędów lekarskich poniosły uszczerbek na zdrowiu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Dorotę Karkowską z Instytutu Praw Człowieka i Edukacji Zdrowotnej, aby zapytać, co może zrobić rodzina poszkodowanego lub sam poszkodowany, aby dochodzić sprawiedliwości w przypadku błędów medycznych, czy polscy lekarze są ubezpieczeni.

  Badacze snu twierdzą, że krótki sen ma negatywny wpływ na zdrowie. O zdanie poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dra n. med. Tadeusza Piotrowskiego z Pracowni Badań nad Snem. Ile powinien trwać sen wyrównawczy? Czy drzemanie w ciągu dnia ma sens? Co robić, żeby dobrze spać?

  Pani Elżbieta z powodu nowotworu piersi straciła lewą pierś. Operację rekonstrukcji wykonał chirurg prof. Paweł Szychta z Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP w Łodzi. Wykorzystał do tego zdrową, prawą pierś. To pierwsza taka operacja w Polsce. Lekarza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o szczegóły zabiegu.

  Czy można uniknąć, lub zniwelować dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego? Naszym gościem była Marta Mieloszyk-Pawelec - magister farmacji, kosmetolog i prekursorka kompleksowej medycyny przyszłości. Jak, jej zdaniem, należy przygotowywać się na PMS i co mogą zdziałać 2 kostki czekolady o godzinie 17.00?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się z Kamilem Wilczkiem, który zadebiutował na murawie, jako zawodnik reprezentacji Polski, w wygranym meczu z Armenią. Na co dzień Kamil gra w duńskim Brøndby IF. Czy rodzina jest dumna z debiutu Kamila?