W Polsce nie istnieje ani jeden bank mleka kobiecego, podczas gdy w Europie jest ich 160. W niektórych sytuacjach, kiedy matka nie może karmić, a dla niemowlaka kobiece mleko jest niezastąpione, banki mleka są niezbędne. Jeśli ich nie ma, rośnie czarny rynek, w Polsce nie wiadomo jak duży.

  Pomóżmy wspólnie małej Mai Bratoń i jej rodzinie. Ta 2–letnia dziewczynka ponad rok temu w wyniku sepsy straciła nóżki i rączki. Dziś potrzebuje rehabilitacji, odpowiedniego wózka i fotelika, który pozwoli jej się poruszać. W przyszłości będzie potrzebować protez. Dzień Dobry TVN gościliśmy Maję i jej rodziców.

  Przedwczesny poród, niska waga urodzeniowa, wady wrodzone - to tylko niektóre skutki picia alkoholu lub palenia tytoniu przez kobiety w ciąży. Mimo to 11 proc. Polek przyznaje, że paliło w ciąży, a 14 proc. piło alkohol. Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny przedstawili wyniki ogólnopolskiego badania na ten temat. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: ginekolog dr Grzegorz Południewski i aktorka Elżbieta Jędrzejewska.

  Kobiety nie wiedzą, że zaburzenia pracy gruczołu tarczycy mogą utrudniać zajście w ciążę, a także powodować problemy z donoszeniem ciąży. Czy kobieta chorująca na tarczycę może urodzić zdrowe dziecko? Jak leczy zaburzenia pracy gruczołu tarczycy, gdy kobieta jest już w ciąży? Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN endokrynolog Lucyna Bednarek- Papierska.

  Michał Stanowski jest pomysłodawcą, inicjatorem oraz koordynatorem Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku – ruchu osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy. Anna Maruszeczko gościła go w "Zielonych drzwiach".

  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja o tym, czy szczepić dzieci. Mimo tego, że naukowo obalono mit, że szczepionka na świnkę, odrę i różyczkę miałaby powodować u dzieci autyzm, rodzice wciąż boją się szczepić dzieci. Takie zachowania w Europie doprowadziły do największej od lat epidemii odry.

  Niedopasowane do potrzeb stanowisko pracy oraz nasze złe nawyki mogą powodować problemy ze zdrowiem. Może nas zawodzić wzrok, boleć kręgosłup, możemy mieć kłopoty z układem krążenia. W studiu dzień Dobry TVN lekarka medycyny pracy Ewa Trzepla zdradziła, jak radzić sobie w niesprzyjających warunkach biurowych.

  Pan Sylwester Nowak od 6 lat jest zaangażowany w działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Obecnie jest jednym z wychowawców w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym na warszawskiej Pradze. Przez 6 lat był wolontariuszem tej organizacji. Dziś był gościem Anny Maruszeczko w cyklu "Zielone drzwi".

  Jak odnaleźć prawdziwą przyczynę dolegliwości gastrycznych? Jakie produkty mogą powodować wzdęcia i niestrawność? O tym w Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas.

  Czy problemy z uzębieniem przekładają się na funkcjonowanie całego, naszego organizmu? Jaki wpływ mają na serce i poziom insuliny we krwi? Reporter Dzień Dobry TVN zapytał o to specjalistę periodontolog dr n. med. Małgorzatę Nędzi-Górę.

  W lipcu Polacy kupili 800 tys. opakowań tabletek, które wspomagają odchudzanie. W sumie wydaliśmy na nie 18 mln zł. Eksperci uważają jednak, że strata pieniędzy, bo tabletki nie gwarantują spadku wagi. Co tabletkach odchudzających sądzi dietetyk Magdalena Makarowska? O komentarz poprosiliśmy także piosenkarkę Katarzynę Klich.

  To ona sprawia, że niektórzy z nas nie mogą się oprzeć tłustym potrawom i tuczącemu alkoholowi. Czy to przez nią podjadamy wieczorami? Czy przyczynia się do problemów w sypialni, depresji, a nawet choroby Alzheimera. W studiu Dzień Dobry TVN o tajemniczej substancji rozmawialiśmy z dietetyczką Alicją Kalińską.

  W kawiarence TVN Cafe Bartek Jędrzejak rozmawiał z dr Lidią Majewską na temat skuteczności programów edukacyjnych takich jak: "Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość” Jakie zabiegi profilaktyczne powinny być stosowane u dzieci?

  Zdrowy pełnowartościowy posiłek, celebrowany w gronie najbliższych to dla większości z nas weekendowy luksus. Najczęściej zabiegani, między jednym a drugim spotkaniem znajdujemy tylko krótką chwilę, by przegryźć coś na mieście. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą liczne bary i restauracje, które oferują z jednej strony niedrogi i szybki, z drugiej zaś zazwyczaj bezwartościowy i jedynie chwilowy zastrzyk energii.

  Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nią sezon grypowy. Do gabinetów lekarskich zgłasza się coraz więcej pacjentów z objawami grypy. Rocznie na świecie na tę chorobę zapada około 100 mln ludzi. Jak uniknąć uciążliwego wirusa i, kiedy warto się szczepić przeciwko grypie? O tym internista Konrad Pszczołowski.

  Czym różni się trądzik młodzieńczy od tego, który pojawia się w wieku dojrzałym? Jak i dlaczego powstaje? Czy nasza dieta wpływa na problemy z cerą? Jak pielęgnować i leczyć skórę trądzikową? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dermatologa dr Marcina Ambroziaka oraz Magdalenę Groszewską, prowadząca program SOS Uroda w TVN Style.

  Fundacja ONIMARI organizuję kampanię społeczno-edukacyjną mająca na celu uświadomienia rodzicom, jak ważne są okresowe badania u dzieci. Tegoroczna kampania podkreśla istotność wykonywania badań USG jamy brzusznej u dzieci. Ambasadorka akcji jest Martyna Wojciechowska, mama 2,5 letniej Marysi, które gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN. Martyna wyjaśniła nam czemu warto pamiętać o profilaktyce, szczególnie u dzieci.

  W Polsce chorobę zakrzepowo-zatorową diagnozuje się ją u 150 tysięcy osób rocznie. Zakrzepica jest więc poważnym problemem medycznym, choć wiadomo, dlaczego jest bagatelizowana.

  Minął już miesiąc odkąd 6-letni Tomek trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w po tym jak zatruł się muchomorem sromotnikowym. Chłopiec przeszedł szereg operacji w tym przeszczep wątroby ratujący mu życie - o tym, jak w tej chwili czuje się chłopiec porozmawiamy z Pawłem Trzcińskim - rzecznikiem CZD, Dr Manowską - lekarzem prowadzącym oraz Martą Krzysztof - mamą chłopca.

  Lekarze apelują o to, aby nie podawać grzybów dzieciom, ponieważ toksyny w nich zawarte nieodwracalnie uszkadzają wątrobę i kolejne narządy. Jeśli po zjedzeniu grzybów zauważymy objawy zatrucia, powinniśmy natychmiast udać się do szpitala.

  Pacjenci chorzy na raka jelita grubego mają coraz gorszy dostęp do leczenia. Dlatego Stowarzyszenie Europacolon Polska w dniach 6-8 września organizuje wystawę edukacyjną "Ocal Chore Miasto" oraz zbiórkę podpisów pod petycją o stworzenie programu terapeutycznego dla chorych na raka jelita grubego.

  - Trudno określić jednoznaczną przyczynę tak wysokiego poziomu błędów badań. Powodów może być wiele. Począwszy od złego przygotowania do badania pacjentki poprzez zły sposób wykonania badania, aż po błędny odczyt w ośrodku oceniającym wynik. Każdy przypadek należy badać indywidualnie - wyjaśnia dr Joanna Pabich -Worożbit - specjalista ginekolog.

  L-karnityna, błonnik w tabletkach, poliglukozamina, czyli niektóre z popularnych suplementów diety, nie pomagają bardziej w odchudzaniu od placebo. Rynek jest bogaty we wszelkiego rodzaju „wspomagacze”, które jak się okazuje, nie wiele dają. Czynnikiem decydującym w walce ze zbędnymi kilogramami z pewnością jest motywacja, czyli to co mamy w głowie. O tym jak korzystać z suplementów diety rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z dietetykiem Dorotą Osóbką oraz Supernianią – Dorotą Zawadzką.

  Do stołecznych przychodni lawinowo zgłaszają się pacjenci z ostrym bólem gardła, gorączką i katarem - donosi "Życie Warszawy". Odpowiada za ten stan rzeczy zanieczyszczona klimatyzacja. Do czego doprowadzić może przebywanie w źle wentylowanych pomieszczeniach?

  Każdego roku, w pierwszy piątek czerwca, na całym świecie odbywa się impreza zwana Wieczorem Marzeń w Zoo. Od 2005 roku przyłączyły się niej także polskie ogrody zoologiczne i dzięki temu niepełnosprawne dzieci mają szansę na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. W "Zielonych drzwiach" poznajemy także historię Anety Boczar – Herbut, chorej na raka kobiety, która pomimo przeciwności losu postanowiła urodzić dziecko.

  Przed podróżą do egzotycznego kraju warto najpierw sprawdzić, z jakimi chorobami tropikalnymi możemy mieć kontakt na miejscu. Powinniśmy także pamiętać o szczepieniach ochronnych. O tym, jak można uchronić się przed chorobami tropikalnymi rozmawiamy z Janem Stradowskim, szefem działu nauki miesięcznika "Focus".

  Młody oficer Gromu, odbywający służbę w Iraku, zasłużył na miano bohatera. Wyjął ładunek wybuchowy z rąk swojego niedoświadczonego kolegi tym samym ratując mu życie. Niestety ładunek wybuch, a żołnierz stracił obie dłonie. W nocy z 4 na 5 czerwca 2010 roku zespół chirurgów Szpitala Powiatowego w Trzebnicy dokonał pierwszego w Polsce jednoczesnego przeszczepu obu rąk.

  Masz już dość tradycyjnych zabiegów pielęgnacyjnych? Potrzebujesz odmiany i kontaktu z naturą? Mamy dla ciebie propozycję - o twoje dłonie, stopy, a nawet całe ciało zadbają malutkie rybki Garra Rufa! Potocznie mówi się o nich nawet "rybi doktorzy". Czy jest to zabieg w pełni bezpieczny i naprawdę skuteczny? Czy Polki są gotowe na tego typu doznania?

  Większość wakacyjnych infekcji wynika z przechłodzenia organizmu - wyjaśnia dr Piotr Gryglas. Różnica temperatur, klimatyzacja, a zwłaszcza zimne napoje często prowadzą do zachorowań na anginę. Kąpiele w zimnej wodzie i związane z tym wychłodzenie organizmu powodują zapalenie pęcherza, zwłaszcza u kobiet. Dzieci są narażone na zapalenie ucha.