Jeśli cierpisz na migrenę i masz dość sięgania po leki przeciwbólowe, warto skierować się do kuchni. To właśnie na spiżarnianych półkach skrywają się metody, które przynosiły ulgę naszym babciom. Po które produkty warto sięgnąć, aby ukoić ból bez tabletek?
Po zaaplikowaniu wydzieliny amazońskiej żaby, podczas rytuału kambo, zmarła 30-letnia kobieta. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy krajowego konsultanta w dziedzinie toksykologii dra Piotra Burdę i socjologa prof. Mariusza Jędrzejko, aby zapytać, dlaczego Polacy decydują się na tego typu zabiegi. Czy są badania, które potwierdzałyby ich skuteczność?
W Polsce istnieje obowiązek szczepienia dzieci przeciwko odrze, różyczce i śwince. Tymczasem coraz więcej z rodziców uchyla się od tej powinności. UNICEF alarmuje, że przez takie zachowanie już straciliśmy odporność zbiorową na odrę, dlatego trzeba zachęcać do szczepień i informować o ich zaletach wszystkimi możliwymi sposobami.
Szczepienia to najlepsza forma ochrony przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Antidotum powinny przyjąć także te osoby, które już przechorowały COVID-19. Po jakim czasie od pokonania choroby ozdrowieniec może zostać zaszczepiony? Odpowiedzi na to pytanie w Dzień Dobry TVN udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Złość to zupełnie naturalna emocja, którą doskonale zna każdy z nas. Czy zawsze trzeba nad nią panować? Co zrobić, kiedy jest w nas jej za dużo? Sposoby na złość znalazły licealistki ze Szczecinka, które prowadzą fanpage "Plan na złość".
Lekarze coraz częściej mówią, że COVID-19 to choroba wielonarządowa, która może uszkodzić praktycznie każdy organ w ludzkim ciele. Najnowsze badania opublikowane w prestiżowym magazynie "Lancet" sugerują, że infekcja SARS-CoV-2 prowadzi do zmian neurologicznych. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr hab. n. med. Mariuszem Gujskim z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Daria Ładocha w swoich mediach społecznościowych dzieli się z internautami nie tylko wspaniałymi przepisami kulinarnymi. Publikuje także motywacyjne wpisy, które dla wielu osób są prawdziwą inspiracją. Teraz podpowiedziała, jak w prosty sposób można polepszyć swoje samopoczucie.
Dzisiejszy kanon piękna zakłada, że kobieta musi być bardzo szczupła. Osiągnięcie tego ideału wiąże się z ciągłymi ograniczeniami i restrykcjami żywieniowymi. W ocenie psychodietetyczki Małgorzaty Akkuş z takiego podejścia do jedzenia nie wychodzi nic dobrego. Remedium na wszystkie diety może być jedzenie intuicyjne. Na czym to polega?
Alicja Bachleda-Curuś zwykle nie komentuje doniesień na temat jej prywatnego życia. Tym razem pojawiające się na portalach plotkarskich wiadomości były wyjątkowo szkodliwe i uderzały bezpośrednio w jej tatę. Aktorka nie mogła pozostawić ich bez odpowiedzi.
Podczas pandemii szukamy sposobów, które poprawią nasze zdrowie i samopoczucie. Jak się okazuje, jednym z nich jest refleksologia rąk. Ekspertka Beata Sekuła opowiedziała, jak możemy przeprowadzić ją w domowych warunkach.
Każdy z nas inaczej przechodzi infekcję. Dlaczego niektórzy nie mają praktycznie żadnych objawów, a inni nie są w stanie przez kilka dni podnieść się z łóżka? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy. Swoje wnioski opublikowali w periodyku "Viruses". Zatem, co wpływa na przebieg infekcji?
Zupa krem to świetny pomysł na pyszny, zdrowy, najczęściej szybki i lekkostrawny posiłek. Można ją zrobić z większości warzyw i łączyć z dowolnymi dodatkami - wegetariańskimi i wszystkimi innymi. Jeśli nie masz pomysłu na konkretną zupę krem, sprawdź 10 różnych przepisów.
Czujesz przemęczenie i rezygnację? Nie masz siły na zabawę z dziećmi? To mogą być oznaki wypalenia rodzicielskiego. Psycholog Joanna Węglarz opowiedziała, jakie objawy mogą na to wskazywać i co zrobić, kiedy zauważymy, że problem dotknął i nas.
Motywuje, edukuje, dopinguje - Anna Lewandowska to chyba jedna z najbardziej "fit" polskich gwiazd. Od jakiegoś czasu trenerka prowadzi w mediach społecznościowych akcję, w której zachęca do podejmowania małych kroków w drodze ku dużej zmianie i zdrowszemu stylowi życia. Wiele osób z chęcią stosuje się do jej rad i widzi efekty - czy podobnie będzie w przypadku jedzenia jajek na śniadanie?
Agencja Badań Medycznych na zlecenie Ministra Zdrowia przeprowadza badania kliniczne dotyczące amantadyny w leczeniu COVID-19. Doniesienia o skuteczności terapii tym lekiem elektryzują społeczeństwo dając nadzieję, że cudowne remedium pomoże pokonać chorobę. Czy rzeczywiście tak jest? O tym rozmawialiśmy z dr. Pawłem Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Patrycja Adamkiewicz, świeżo upieczona zdobywczyni Pucharu Świata w taekwondo, to 22-letnia studentka AWF w Warszawie. Już teraz mówi się, że to nasza nadzieja na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. O swoich osiągnięciach i dyscyplinie sportu, którą uprawia, opowiadała w Dzień Dobry TVN.
SMA to rzadka choroba genetyczna, która prowadzi do stopniowego zaniku mięśni. Zmaga się z nią dziewięciomiesięczna Ania. Szansą dla dziewczynki na odzyskanie zdrowia i normalne życie może być terapia genowa. Koszt leczenia przekracza jednak możliwości rodziców, dlatego potrzebna jest nasza pomoc.
Mika Takishima, znana jako Takimika pochodzi z Japonii i jest jedną z najstarszych instruktorek fitness na świecie. Tym, co robi dzieli się nie tylko na sali treningowej, ale również w Internecie. Jak udało jej się osiągnąć taką formę?
Pandemia COVID-19 ma wpływ na nasze zachowania żywieniowe. Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Minnesota wykazało, że sprzyja ona zaburzeniom odżywiania oraz rozwojowi niezdrowych nawyków żywieniowych.
Trening z gryfem łamanym coraz częściej doceniany jest przez osoby, które szukają urozmaicenia dla standardowego treningu i chcą dodatkowo podnieść jego wartość. Łamanie gryfu nie tylko pozytywnie wpływa na stawy, ale też pozwala skupić się na konkretnej partii mięśni i ją rozbudować. Do ćwiczeń z gryfem łamanym mogą podejść nawet początkujący. Sprawdź, do czego służy gryf łamany.
Zosia Zborowska i Andrzej Wrona spodziewają się dziecka - od kiedy podzielili się z fanami tą radosną nowiną, temat ciąży Zosi nie przestaje elektryzować rodzinę, znajomych i fanów aktorki. Ostatnio odwiedziły ją znane koleżanki. Maja Bohosiewicz opublikowała nawet pamiątkowe zdjęcie.
Po wielu godzinach spędzonych przed komputerem warto pomyśleć o naszym kręgosłupie i nieco się porozciągać. Jak to zrobić? Instruktorka stretchingu Monika Stasiak zagościła w naszym studiu z partnerem i pokazała najlepsze ćwiczenia dla par. Do dzieła!
Całkowita utrata węchu jest uznawana przez lekarzy za jeden z charakterystycznych i podstawowych objawów pierwotnej wersji koronawirusa. W wyniku czego dochodzi do tego rodzaju zaburzeń? Co zrobić, kiedy nie znikną w ciągu kilku tygodni?
Tężyczka utajona to tajemnicza choroba, na którą cierpią głównie kobiety między 20. a 50. rokiem życia. Mimo dobrych wyników badań organizm odmawia posłuszeństwa, a one nazywane są hipochondryczkami. Czym dokładnie jest ta przypadłość, jak ją rozpoznać i leczyć? Na te pytania odpowiadały nam Katarzyna Toruńska, neurolog oraz Aleksandra Jaroń, która zmaga się z tężyczką utajoną.
Chrapanie to przypadłość, która pojawia się także u dzieci i tak samo, jak u dorosłych może być niebezpieczna. Badania przeprowadzone przez naukowców z Wydziału Medycyny na Uniwersytecie Marylandu w College Park wykazały, że chrapiące dzieci znacznie częściej mają problemy behawioralne. Co to oznacza w praktyce?
Już niebawem na dobre rozpocznie się wiosna, a wraz z nią wzmożona aktywność fizyczna. Kobiety, które postawią na ruch, będą musiały zwrócić uwagę na dwie najistotniejsze sprawy, a mianowicie odpowiednio dobrane buty, a także funkcjonalny stanik sportowy. Jak kupić ten odpowiedni? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym brafitterka, Karolina Spasiuk.
Choć Pamela Anderson w tym roku skończy 54 lata, przez wielu nadal uważana jest za prawdziwą seksbombę. Aktorka zachwyca wyglądem, co jest zasługą nie tylko operacji plastycznych, ale również specjalnej diety.
Rynowirusy to wirusy, które najczęściej wywołują u nas przeziębienie. Badania pokazują, że osoby, które już mają infekcję są bardziej odporne na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Jak to możliwe? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Tomaszem Karaudą.
Sukcesy Roberta Lewandowskiego czy Igi Świątek sprawiły, że młodzi ludzie chętniej uprawiają sport. Część z nich ma szansę na wielką karierę. Jednak, aby młodzież mogła się rozwijać, poza talentem, potrzebne są też pieniądze. Ile kosztuje wychowanie mistrza? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marcinem Urbasiem, halowym mistrzem Europy na 200 m i trenerem młodzieży oraz Dariuszem Motałą, trenerem.
Szczepionkę przeciwko COVID-19 powinien przyjąć każdy z nas. Dotyczy to także tych osób, które już przeszły infekcję wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Kiedy mogą zaszczepić się ozdrowieńcy? Na to pytanie w Dzień dobry TVN odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskie ds. COVID-19.