Pływanie jest polecane praktycznie każdemu. To bezpieczna forma aktywności sportowej, która nie obciąża stawów tak jak np. bieganie. Wzmacnia mięśnie, pomaga pozbyć się cellulitu, rzeźbi sylwetkę. Jak się przygotować na basen?
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o ptaki w mieście jest wieszanie budek lęgowych. Można je kupić lub wykonać samodzielnie. Ważne jednak, aby zrobić to teraz. Okres lęgowy ptaków zaczyna się bowiem już w połowie marca.
Ćwiczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. One pokazują, jak robić to lepiej: trenerki personalne Ola Żelazo i Sylwia Szostak opowiedziały o zdalnym dbaniu o formę. Jak się okazuje, to prostsze, niż myślimy.
Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.
Rzetelny test psychologiczny może nam pozwolić lepiej poznać samych siebie - zarówno nasze mocne, jak i słabsze strony. Trzeba jednak odróżnić psychozabawy od profesjonalnych narzędzi, stworzonych przez naukowców. Chcesz poznać siebie lepiej, a przy okazji zyskać voucher na player.pl? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym badaniu.
W XXI wieku dużo mówi się o fat-shamingu, czyli zawstydzaniu osób z nadwagą i otyłością. Natomiast dietetyczka Anna Reguła przedstawiła w mediach społecznościowych drugą stronę medalu i poruszyła problem stygmatyzacji osób szczupłych. - Im tym bardziej ciężko jest komunikować problem, bo zaraz spotykają się z karcącymi słowami osób, które "chciałyby wyglądać tak, jak Ty" – pisze.
Kiedy dopada nas katar, sięgamy po krople do nosa. Mimo że świetnie rozwiązują problem, to stosowane zbyt długo mogą przysporzyć nam sporych kłopotów i doprowadzić do uzależnienia. Jak to możliwe? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Agatą Gerwel, laryngologiem.
25 lutego cała redakcja Dzień Dobry TVN trzymała kciuki za Wojciecha Sobierajskiego, który bił rekord Polski w przeciąganiu samochodu na rękach tyłem. Udało się! W ciągu 3 godzin i 16 minut pokonał kilometr. Obolały, ale szczęśliwy przyszedł do naszego studia, aby powiedzieć o kolejnym celu, jaki sobie wyznaczył.
Czasem trudno się oprzeć i nie sięgnąć po kolejny kawałek, prawda? Nieprzypadkowo. Okazuje się, że niektóre typy żywności mogą być dla naszego organizmu zwyczajnie uzależniające. Sprawdź, czy przypadkiem nie znajdziesz ich w swojej kuchni.
Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!
Gwyneth Paltrow od dłuższego czasu interesuje się zdrowiem. Aktorka wypuściła linię suplementów diety, a także promuje naturalne metody leczenia. W ocenie artystki niektóre z nich mogą być pomocne w leczeniu COVID-19. Wypowiedź aktorki spotkał się z ostrym komentarzem NHS, czyli brytyjskim odpowiednikiem Ministerstwa Zdrowia.
Rak jajnika to jeden z najgroźniejszych nowotwór. Wczesne wykrycie daje jednak szansę na wyleczenie. Niestety, jak pokazuje historia opisana przez lekarzy z Krosna wiele kobiet wciąż ignoruje objawy i nie zgłasza się do lekarza w obawie... przed diagnozą.
Silne bóle brzucha, głowy, rozdrażnienie, złość i płaczliwość to typowe objawy występujące u kobiet tydzień przed menstruacją. Jak się okazuje, na zespół napięcia przedmiesiączkowego cierpi aż 95 proc. kobiet. W tym czasie kluczową rolę odgrywa dieta. To właśnie dzięki odpowiednim produktom możemy poprawić lub pogorszyć nasze samopoczucie. Co więc jeść, aby przeżyć PMS?
Julia Płowy i Klaudia Promny właśnie zakończyły sezon w saneczkarstwie naturalnym. W tym roku zdobyły mistrzostwo Polski w dwójce, pokonując sześć męskich par. Nam opowiedziały, jak się poznały i skąd wzięła się u nich pasja do zimowego sportu.
Powikłania mogą się pojawić po każdym szczepieniu. Do najczęściej występujących należą obrzęk czy ból w miejscu wkłucia. Jak długo dolegliwości mogą się utrzymywać? Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem? Wątpliwości rozwiewa dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Socjopata zmaga się z zaburzeniem osobowości. Manipuluje otoczeniem, aby osiągnąć własne cele i korzyści. Doskonale o tym wie Beata, która dopiero po czasie uświadomiła sobie, że cały świat kręci się wokół jej partnera. O to, jak rozpoznać socjopatę zapytaliśmy dr Mary Stout, psycholog oraz Łukasza Wrońskiego, profilera.
Do tej pory szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymało 5 proc. Polaków. Dla porównania Izrael wykonał ten zabieg już u połowy swoich mieszkańców. Jak udało się osiągnąć takie tempo szczepień? Na jakie benefity mogą liczyć osoby, które przyjęły antidotum na COVID-19? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Karoliną Mints, Polką mieszkającą w Izraelu.
Mamie wychowującej małe dzieci nie jest łatwo wygospodarować czas na zajęcia fitness czy wizytę na siłowni. Pozostaje zatem spacer z wózkiem. A gdyby tak dołożyć do niego ćwiczenia? Czemu nie! Właśnie tak narodził się buggy gym, który pomału staje się najgorętszym rodzicielskim trendem. Jak wyglądają zajęcia dla mam (i tatusiów)?
Każda osoba dbająca o własne zdrowie powinna zastanowić się, jak obniżyć poziom cukru, o ile jest on za wysoki. Jest to ważne nie tylko dla cukrzyków i osób odchudzających się, ale dla każdego człowieka troszczącego się o własne ciało i zdrowie. Większość produktów spożywczych, które spożywamy każdego dnia, doprowadzają do szkodliwego i gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi.
Dane demograficzne wyraźnie pokazują, że Polaków jest coraz mniej. Miniony rok pod względem zgonów był rekordowy, do tego znacząco skróciła się średnia długość życia Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem?
Skitury to lekkie narty, które umożliwiają podchodzenie pod górę i zjazd. Splitboard to połączenie nart i deski snowboardowej. Jazda na nich w tym sezonie narciarskim cieszy się ogromną popularnością. Co trzeba o nich wiedzieć i jak się przygotować do wyjścia w góry?
Zjedzenie posiłku w restauracji nie jest możliwe, dlatego wiele osób zamawia jedzenie na wynos. Czy jest szansa, że "złapiemy" wirusa jeśli nasz posiłek przygotowała osoba zakażona? Wszelkie wątpliwości w Dzień Dobry TVN rozwiał dr Paweł Grzesiowski.
Można pomyśleć, że niepełnosprawność odbiera szansę na normalne funkcjonowanie. Szczególnie w świecie sportu wyczynowego. Jednak członkowie Polskiej Kadry Narodowej Paraolimpijczyków w narciarstwie alpejskim udowadniają, że tak nie jest. Poznajcie Zuzannę Karpiel, Andrzeja Szczęsnego i Igora Sikorskiego.
Programowanie neurolingwistyczne (NLP) początkowo miało być nową formą psychoterapii. Ostatecznie jednak NLP nie uzyskało aprobaty środowiska naukowego, a współtwórcy technik programowania neurolingwistycznego rozpoczęli masową działalność wydawniczą i szkoleniową. Czym jest NLP?
Staroindyjska metoda leczenia Ajurweda zaleca, abyśmy zimą spożywali jak najwięcej ciepłych, gotowanych posiłków. Napoje powinniśmy zaś pić przynajmniej w temperaturze pokojowej. Mówi się, że temperatura posiłku wpływa znacząco na jego smak. To obróbka termiczna wydobywa z dania aromat i sprawia, że żołądek wydziela soki trawienne. Jaka jest najlepsza temperatura dań i napojów na zimę? Z odpowiedziami spieszy Agnieszka Cegielska.
23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia, choroba ta jest jedną z najczęstszych, z jakimi się borykamy. Zalicza się do głównych przyczyn samobójstw. Upowszechnianie wiedzy na jej temat poszerza społeczną świadomość oraz obala stereotypy i uprzedzenia. W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się Joanna Poremba, prezeska Fundacji Melancholia, razem z mężem Jackiem oraz psychiatra, Sławomir Murawiec.
Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 to najlepszy sposób na zatrzymanie pandemii. Czy kobiety, które karmią piersią mogą się zaszczepić? Czy szczepionka będzie miała wpływ na dziecko? W Dzień Dobry TVN wszelkie wątpliwości rozwiał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Zawierają wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, zdrowe tłuszcze, aminokwasy i witaminy. Ryby – bo o nich mowa – coraz częściej pojawiają się na naszych talerzach. Dlaczego warto je jeść? Jakie wybrać? Czy te pochodzące z Bałtyku to faktycznie taki przysmak, jak twierdzą nasi rybacy? O tym mówił nam dr inż. Wojciech Sawicki, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności.
Polacy coraz częściej rezygnują z jedzenia mięsa. Badania przeprowadzone przez GfK Polonia pokazują, że roślinne produkty, które "udają" te pochodzenia odzwierzęcego cieszą się ogromną popularnością i kupuje je już co trzecie gospodarstwo. Co wpłynęło na zmianę nawyków żywieniowych Polaków?
Otylia Jędrzejczak ma dwójkę małych dzieci i jak każda mama zmaga się z nawracającymi infekcjami u swoich maluchów. Jak była pływaczka walczy z chorobą u swoich pociech? Swoimi patentami na "chorowanie" podzieliła się z fanami na Instagramie!