Początek roku często wiąże się ze stresem i różnymi napięciami. Te z kolei wywołują rozmaite kontuje. Da się ich jednak uniknąć. W jaki sposób? Kilka odpowiednich ćwiczeń w Dzień Dobry TVN zaprezentowała instruktorka jogi i psycholog Basia Tworek.
Niska temperatura sprawia, że wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że treningi w taką pogodę pozwalają spalić więcej tkanki tłuszczowej.
Mikołaj Rey od lat tropi niezwykłe smaki. Tym razem za cel obrał sobie przysmak indiański, czyli topinambur. Udał się więc do wioski z tipi, z której skierowano go prosto do… Józefowa.
Nowy rok to doskonała okazja do tego, aby coś zmienić w swoim życiu. Zamiast obiecanek o przejściu na dietę czy zakupie karnetu na siłownię, walkę o swoje zdrowie najlepiej zacząć od zakupów. Jak – naprawdę – zostać świadomym konsumentem?
Nowy Rok, nowe inspiracje. Dla tych, którzy postanowili sobie, że będą mniej się stresować lub dla tych, którzy szukają dróg rozwoju duchowego, polecamy Sonorę. Jak działa ten wyjątkowy instrument do terapii dźwiękiem i jakie korzyści nam przynosi? O tym opowiedziała nam Joanna Przybyła, terapeutka holistyczna.
Nowy Rok wielu z nas zaczyna od postanowień. Obietnice, które najczęściej sobie składamy, dotyczą diety i ćwiczeń. W 2021 r. pragniemy zrzucić nadprogramowe kilogramy, szczególnie po kwarantannie, która dała się we znaki. O tym, jak zmobilizować się do działania i wytrwać w postanowieniach opowiedział nam Daniel Qczaj. Zdradził nam również swoje plany na nowy rok.
Noworoczne postanowienia to już tradycja. Katarzyna Bosacka postanowiła więc zwrócić uwagę na istotne kwestie dotyczące jedzenia, jego magazynowania, wtórnego wykorzystania oraz diet, od których zazwyczaj rozpoczynamy swoje obietnice. Co zrobić, by nie zwariować i podołać wyzwaniu?
Marta Jaskulska jest jedną z najbardziej utalentowanych kolarek w naszym kraju. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Polski, a kilka miesięcy temu zdobyła brązowy medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Sukcesy otworzyły jej drzwi do jazdy w profesjonalnej międzynarodowej grupie kolarskiej. Poznajcie jej historię!
Aby uniknąć dolegliwości związanych z syndromem dnia poprzedniego, znanego też jako kac, najlepiej po prostu zachować umiar w spożywaniu alkoholu. Jeśli jednak jest już za późno, można spróbować złagodzić dolegliwości za pomocą odpowiednich produktów.
Niektórzy ludzie są wyjątkowo wrażliwi na sytuację odtrącenia przez bliskie osoby. Jak poradzić sobie z odrzuceniem? Psychologowie uważają, że konieczne jest przepracowanie negatywnych uczuć i odpowiednia odporność na ból.
Bikejoring i skijoring to sporty, w których łączą się siły człowieka i psa. W Dzień Dobry TVN gościła mistrzyni świata i Europy psich zaprzęgów, Agnieszka Jarecka, która opowiedziała o naszym widzom o zasadach tych dyscyplin.
W centrum Sosnowca stanęła niezwykła instalacja, która ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza. Duże płuca, które pokazują siłę zanieczyszczeń mocno działają na wyobraźnię.
Co roku na świecie rozpoznaje się ponad półtora miliona nowych przypadków raka piersi. Niestety, czasami w stadium zaawansowanym. Profilaktyka może uratować życie.
Po wielu miesiącach oczekiwań, szczepionka przeciw koronawirusowi jest już dostępna. Jak wygląda proces jej podawania? Sprawdzał to Filip Chajzer w Szpitalu Narodowym na warszawskim stadionie.
Eksperci od lat biją na alarm, że Polacy coraz chętniej sięgają po alkohol. Jedni, by się odstresować, drudzy – bo jest ku temu okazja. A większość z nas nie wyobraża sobie sylwestra bez bąbelków. I tu pojawia się problem. Co zrobić, gdy partner nie potrafi poprzestać na jednym lub dwóch kieliszkach? Jak ma postąpić rodzina?
Józef Ślusarek to żywa legenda skoków na trampolinie. Nie tylko zakochał się w tej dyscyplinie sportu, ale też swoją pasją zaraził syna Andrzeja oraz wnuków: 15-letniego Jana i 13-letniego Macieja. Poznajcie tę wyskokową rodzinę!
Czas po Bożym Narodzeniu to moment, kiedy chcemy zadbać o figurę po świątecznym obżarstwie. Niestety, według aktualnych rozporządzeń, tym razem nie udamy się na siłownie, ani do klubów fitness. Jak więc zadbać o formę i zrzucić zbędne kilogramy?
3-letni Maciuś Cieślik choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nie chodzi i nie siedzi, dodatkowo zmaga się z padaczką. Szansą na wyzdrowienie jest przyjęcie najdroższego leku świata - terapia genowa, do której został zakwalifikowany, kosztuje ponad 9 mln złotych. Aby ją przyjąć, chłopiec nie może jednak ważyć więcej niż 13,5 kg. Do tej granicy brakuje mu zaledwie 300 gramów. Dramatyczną walkę z czasem ukazują reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Twórcy platformy służącej dobieraniu specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego zorganizowali #AKCJAMEDYK. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia i obejmuje darmowe porady psychiatrów, psychologów oraz psychoterapeutów. O genezie akcji oraz atmosferze panującej w środowisku medycznym opowiedzieli nam organizator Łukasz Pstrong, oraz chirurg, onkolog, dr n. med. Paweł Kabata.
Wiele osób przebyło już koronawirusa, ale wciąż zmaga się z jego skutkami lub powikłaniami. U niektórych utrzymują się one nawet miesiącami. Brytyjscy medycy zauważyli, że wielu pacjentów zaczyna skarżyć się na parosmię. Co to jest?
Coraz częściej słyszymy o smogu i jego szkodliwym wpływie na nasze życie i zdrowie. Jednym z bardzo istotnych bodźców do zmian jest edukacja i kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat. Jakie działania skierowane do młodzieży podejmowane są w ramach ESA projekcie realizowanym przez NASK?
Wybór odpowiedniej drogi życiowej oraz znalezienie celu i sensu swojego życia to bardzo trudne zadanie. Zwykle im więcej różnych możliwości i kierunków, tym większe zamieszanie i trudność w podjęciu odpowiedniej decyzji. Cel w życiu jest tym, co nadaje sens ludzkiej egzystencji.
Czy można zrobić coś do jedzenia z niczego? Okazuje się, że jak najbardziej. Wykorzystując zaledwie kilka składników i resztki z lodówki po całym tygodniu, możesz zrobić naprawdę kilka ciekawych dań. Czasem wystarczy tylko odrobina kreatywności i kilka minut pracy, żeby zjeść pożywny posiłek.
Otylia Jędrzejczak, pomimo uprawiania sportu i zdrowego stylu życia, musiała ostatnio zmagać się z bólami kręgosłupa, które wymagały natychmiastowej operacji. Jak dzisiaj czuje się mistrzyni pływania?
Przez ostatnie lata badania poziomu subiektywnej oceny jakości życia pokazywały, że jesteśmy optymistycznie nastawieni. Niestety sytuacja w tym roku uległa drastycznej zmianie. 43 proc. Polaków czuje pogorszenie nastroju. Jak wejść w kolejny rok bez obaw i pesymizmu? O tym opowiedział nam Jakub B. Bączek, trener mentalny.
Koronawirus to obecne zmartwienie wszystkich krajów na świecie. W poszczególnych państwach może się jednak różnić sposób jego leczenia. Wyjeżdżając zagranicę należy zdawać sobie sprawę, że ewentualna hospitalizacja z powodu COVID-19 może być kosztowna. Jak tego uniknąć?
Sebastian w lutym tego roku stracił najbliższą rodzinę, rodziców oraz półroczną siostrę. Sam cudem uszedł z życiem. Dziś pod opieką dziadków na nowo stawia swoje pierwsze kroki. Jak wygląda żmudny proces powrotu do zdrowia? O tym opowiedział nam Andrzej Baryluk, ordynator ortopedii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.
Wiele osób uważa, że badaniom powinni poddawać się jedynie ludzie w podeszłym wieku, którzy szczególnie muszą dbać o swoje zdrowie i regularnie kontrolować jego stan. Nie jest to prawdą – w każdym wieku trzeba się regularnie badać. Jakie badania profilaktyczne po trzydziestce wykonywać?
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy chcemy spotkać się z najbliższymi i dobrze zjeść. Smaczne dania powinny być przygotowywane z najwyższej jakości produktów. Jak je wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas robienia świątecznych zakupów?
Wielu osobom, nie tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia, spędza sen z powiek kwestia, co robić, by się nie przejadać. Okazuje się, że można to osiągnąć nie tylko siłą woli i samozaparciem, ale także... złudzeniem optycznym. Niezastąpiona jest odpowiednia zastawa stołowa. O tym, jakie talerze najlepiej wybierać, opowiedziała dietetyk i psycholog Agata Ziemnicka.