Martyna Wojciechowska zaszczepiła się przeciw COVID-19. "Mój tata nie zdążył zanim zachorował i przez wiele dni drżeliśmy o jego życie"

Aktualizacja:
Martyna Wojciechowska

Od kilku tygodni gwiazdy na całym świecie zachęcają ludzi do szczepienia się przeciw COVID-19. Teraz do tych osób dołączyła Martyna Wojciechowska. Podróżniczka i dziennikarka opublikowała wymowne zdjęcie i zaapelowała do internautów.

Martyna Wojciechowska o szczepieniach

Dyskusja na temat konieczności szczepienia się przeciw COVID-19 toczy się od dłuższego czasu. Choć większość ludzi uważa, że jest to niezbędne, by zlikwidować pandemię, inni powielają różne teorie spiskowe. Naprzeciw tym opiniom wyszła teraz Martyna Wojciechowska. Podróżniczka opublikowała w mediach społecznościowych fotografię, na której widać, jak specjalista wkłuwa się strzykawką w jej ramię. Zdjęcie opatrzyła długim wpisem, w którym podkreśliła, jak szczepionki zmieniły życie ludzi na całym świecie.
- Zanim noworodek opuści szpital ma wykonane dwa szczepienia: 1. Szczepienie przeciwko WZW B, czyli wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. (Choć ja sobie nie wyobrażam, że można nie zrobić dziecku i sobie na własne życzenie także szczepionki przeciwko WZW A) oraz 2. Szczepienie BCG noworodka przeciwko gruźlicy. W późniejszych latach przyjmujemy kolejne szczepienia m.in. przeciwko śwince, różyczce, krztuścowi, odrze, polio . Dzięki tej ostatniej, udało się niemalże całkowicie wyeliminować chorobę Heinego-Medina na całym świecie. W Polsce już od prawie 40 lat nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania! A w przeszłości choroba ta była przecież źródłem epidemii na całym świecie (co ciekawe, pierwsza wersja szczepionki na polio opracowana została przez polskiego uczonego, Hilarego Koprowskiego). Amerykanie masowo zaczęli się szczepić przeciwko polio po tym, jak w 1958 roku Elvis Presley przyjął dawkę szczepionki w programie na żywo, a następnie dał koncert (czyli dawanie przykładu innym ma sens!) . Poza tym szczepimy się przed wyjazdami przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu, tężcowi. Oczywiście o ile chcemy podróżować w bardziej egzotyczne kierunki - napisała Martyna Wojciechowska na Instagramie.

Martyna Wojciechowska zaszczepiła się przeciwko COVID-19

W dalszej części postu podróżniczka nawiązała do szczepień przeciwko COVID-19. Zdradziła, że zarówno ona, jak i jej córka, są już po przyjęciu preparatu. Martyna Wojciechowska zapewniła, że ufa lekarzom i ma na względzie dobro swoich bliskich, bowiem niedawno jej tata cudem wygrał walkę z koronawirusem.
- Wierzę w medycynę i jej rozwój. Wierzę w to, że przynosi nam większe bezpieczeństwo. DLATEGO JESTEM PO SZCZEPIENIU PRZECIWKO COVID-19. Moje dziecko również. I wiem, że zaraz rozpęta się burza w komentarzach, bo mamy skłonności do bycia ekspertami w każdym temacie. Ja jednak ufam przede wszystkim lekarzom . A COVID-19 to poważna, często śmiertelna choroba. Mój tata nie zdążył się zaszczepić zanim zachorował i przez wiele dni drżeliśmy o jego życie. Zdrowie i bezpieczeństwo moich bliskich to dla mnie najważniejszy argument - wyznała Martyna Wojciechowska.
Wpis szybko wywołał mnóstwo komentarzy. Większość fanów chwali postawę podróżniczki i cieszy się, że daje innym dobry przykład.
- "Brawo", "Szczepienia są jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości i świadome rezygnowanie z nich jest głupotą", "Dziękuję za ten post Pani Martyno" - czytamy pod zdjęciem.
Martyna Wojciechowska i jej nowa pasja. Za namową córki założyła kanał na YouTube. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości