Choć mogłoby się wydawać, że koronawirus nie stanowi już takiego zagrożenia, jak na początku pandemii, statystyki pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Tylko do końca września w Polsce odnotowano 205 tys. przypadków zachorowań. O tym, od kiedy oraz gdzie można się zapisać na szczepienia przeciwko COVID-19, mówiła w Dzień Dobry TVN Joanna Kryńska.
Mimo że większość z nas zapomniała już koronawirusie SARS-CoV-2 i pandemii, to wirus nie zniknął i wciąż stanowi zagrożenie. Dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny przyznał, że mamy do czynienia z kolejnym uderzeniem choroby. Specjalista wskazał również jakie objawy wywołuje u zakażonych obecnie dominujący wariant wirusa.
Damian Kowalik trafił do zabrzańskiego szpitala nieprzytomny. Jego los mógł odmienić tylko pilny przeszczep płuc, jednak w tamtym czasie nikt wcześniej nie przeszedł tego typu operacji, będąc w tak złym stanie.
Pani Marta jest przekonana, że jej mama została zarażona COVID-19 w czasie pobytu w szpitalu, w którym miała przejść operację. Zabieg odwołano, a pacjentkę odesłano do domu. Pani Teresa zmarła kilkanaście dni później.
Jesień i zima to czas, kiedy częściej łapiemy infekcje. Niestety ten sezon jest szczególnie groźny, ponieważ atakują nas aż choroby COVID-19, grypa oraz RSV. Wciąż rosnąca liczba chorych to problem nie tylko Polski, ale i wielu krajów Europy Zachodniej.
Bezsenność to problemem, z którym zmaga się aż 34 proc. z nas. Badacze są zdania, że zaburzenia snu u wielu osób, to pokłosie wybuchu pandemii COVID-19. W jaki sposób pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na jakość naszego snu?
Radosław Mróz przekazał najświeższe informacje z kraju i ze świata. Dziennikarz TVN24 powiedział o brakujących szczepionkach przeciwko COVID-19, programie 800 plus, który ma ruszyć od 2024 roku, a także podwyżkach dla nauczycieli. Co jeszcze się działo?
Lech Wałęsa trafił do szpitala, o czym poinformował za pośrednictwem Facebooka. Były prezydent Polski od kilku dni przebywał nad morzem, w Ustce. Sekretarz Lecha Wałęsy twierdzi, iż polityk chorobę "przechodzi ciężko".
Najnowsze badania pokazują, że picie kawy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na COVID-19. W jaki sposób ten popularny trunek rozprawia się z groźnym dla nas wirusem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z COVID-19.
Przełom jesień i zimy to czas częstych przeziębień. Nic więc dziwnego, że obserwowany jest wzrost zachorowań na covid-19. Dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow przybliżyła ten temat podczas przeglądu newsów w Dzień Dobry TVN. O czym jeszcze wspominała dziennikarka?
Pirola rozprzestrzeniła się na 15 krajów. Jakie są objawy zakażenia? Nasz ekspert o nowych sposobach na włamania. Jak będą działać doustne szczepionki na COVID-19 i kiedy możemy się ich spodziewać na rynku?
Przechorowanie COVID-19 nie oznacza końca problemów ze zdrowiem, ponieważ infekcja może zaburzać działanie całego organizmu. Najnowsze ustalenia ekspertów pokazują, że choroba wpływa na jakość nasienia. Jak duże są to zmiany i czy można je cofnąć?
Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz wirusem grypy systematycznie spada. Dlatego resort zdrowia przymierza się do zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski na ostatniej konferencji podał konkretną datę. Kiedy na dobre pożegnamy się pandemią?
Wysoka gorączka, kaszel i zapalenie spojówek - to zaledwie część objawów, jakie stwierdzono u pacjentów zarażonych nowym podwariantem omikrona. Arcturus, oficjalnie nazywany XBB.1.16, występuje już w 22 państwach świata.