Pirola rozprzestrzeniła się na 15 krajów. Jakie są objawy zakażenia? Nasz ekspert o nowych sposobach na włamania. Jak będą działać doustne szczepionki na COVID-19 i kiedy możemy się ich spodziewać na rynku?
Przechorowanie COVID-19 nie oznacza końca problemów ze zdrowiem, ponieważ infekcja może zaburzać działanie całego organizmu. Najnowsze ustalenia ekspertów pokazują, że choroba wpływa na jakość nasienia. Jak duże są to zmiany i czy można je cofnąć?
Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz wirusem grypy systematycznie spada. Dlatego resort zdrowia przymierza się do zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski na ostatniej konferencji podał konkretną datę. Kiedy na dobre pożegnamy się pandemią?
Wysoka gorączka, kaszel i zapalenie spojówek - to zaledwie część objawów, jakie stwierdzono u pacjentów zarażonych nowym podwariantem omikrona. Arcturus, oficjalnie nazywany XBB.1.16, występuje już w 22 państwach świata.
Wymóg noszenia maseczki w placówkach medycznych miał obowiązywać do końca marca 2023 roku. Ponieważ jednak liczba nowych zakażeń na COVID-19 i inne wirusy obecnie jest wysoka, rząd postanowił przedłużyć to obostrzenie.
Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może prowadzić do wielu poważnych powikłań, w tym także do prozopagnozji, czyli utraty zdolności rozpoznawania twarzy osób z bliskiego otoczenia. Udowadniają to wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Darthmouth College w USA.
Mijają trzy lata, od kiedy cały świat na chwilę wstrzymał oddech. Na początku 2020 r. nie wiedzieliśmy, jakie konsekwencje będzie miała pandemia COVID-19. Do dziś wiele z nich pozostaje przedmiotem badań i obserwacji, jak chociażby wpływ lockdownu na dzieci.
Choć wszelkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zostały zniesione, to wirus nie zniknął i wciąż jest bardzo niebezpieczny. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia rozważa możliwość podawania piątej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Kto miałby ją otrzymać w pierwszej kolejności?
Lagevrio - lek opracowany przez firmę Merck - miał pomagać pacjentom chorym na COVID-19. Niestety najnowsze badania pokazują, że farmaceutyk może sprawić, że koronawirus SARS-CoV-2 zacznie mutować w nieznany dotąd sposób. Czy grozi nam wybuch kolejnej pandemii? Jak groźne mogą być nowe warianty wirusa?
Kraken to kolejny, ultra zakaźny podwariant koronawirusa SARS-CoV-2 Omikron. Najszybciej rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęściej odnotowywane objawy COVID-19 XBB.1.5 Kraken?
W Stanach Zjednoczonych dominującym szczepem koronawirusa jest jego nowy wariant, XBB.1.5 Jak donosi dziennik "Washington Post" odpowiada on za ponad 70 procent przypadków zakażenia COVID-19 w północno-wschodniej części kraju.
W weekend Tajlandia ogłosiła nowe ograniczenia dotyczące szczepienia przeciwko COVID-19. Jednak w poniedziałek (9 stycznia) tamtejszy minister zdrowia poinformował, że kraj wycofuje się z wymogu przedstawienia zaświadczenia o pełnej ochronie przez międzynarodowych turystów.
W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusowych dróg oddechowych eksperci Naczelnej Rady Lekarskiej wydali dziewięć zaleceń. - Potrzebna jest szybka reakcja i elastyczne dostosowanie systemu do rosnących potrzeb - podkreślają. Co znalazło się na liście?
W okresie świąt będziemy się częściej spotykać, ściskać, całować, życzyć sobie zdrowia. Wirusy i bakterie przenoszone drogą kropelkową będą miały idealne warunki do przenoszenia. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć, np. szczepieniem? Nasi eksperci odpowiedzieli na pytania widzów Dzień Dobry TVN.
Czy szczepionka przeciwko COVID-19 może wspomóc leczenie raka? Okazuje się tak. Badacze z Chin oraz Niemiec wykazali, że pacjenci z nowotworem nosogardzieli, którzy otrzymali chińską szczepionkę znacznie lepiej reagowali na leczenie. W jaki sposób?