covid-19

  Kiedy musimy je zakładać?

  Fiona Williams swego czasu narzekała na bolesne miesiączki, które okazały się serią poronień. Ich powodem była poważna choroba. Lekarze uznali, że kobieta nigdy nie zostanie mamą. Mimo tej diagnozy urodziła troje dzieci.

  Wielu przedsiębiorców pandemia zastała w czasie rozkwitu ich biznesu. Niestety, obostrzenia i dynamiczna sytuacja dla jednych oznaczało w najlepszym przypadku zatrzymanie rozwoju i wielomiesięczną stagnację, dla innych – konieczność zamknięcia działalności i znalezienie nowej ścieżki zawodowej.

  Od zdiagnozowania pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce mija właśnie dwa i pół roku. Nie da się ukryć, że dla większości z nas był to wymagający czas. Zmiany w pracy, w stylu życia – to wszystko często bardzo negatywnie odbijało się na naszej psychice. W szczególnie trudnej sytuacji zawodowej znaleźli się przedsiębiorcy, którzy często z dnia na dzień musieli zrewidować swoje podejście do biznesu i plany rozwoju firmy. Ci, którym się to udało dziś ze spokojem mogą patrzeć w przyszłość.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat.

  Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi? 

  Carol Schumacher przeżyła rodzinną tragedię.

  W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, które przedłuża obowiązujące aktualnie obostrzenia epidemiczne związane z COVID-19. Przypominamy, jak brzmią i do kiedy potrwają.

  Pierwsza dama USA uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19. Biały Dom poinformował, że Jill Biden jest w pełni zaszczepiona i odczuwa łagodne symptomy choroby. W związku z zakażeniem koronawirusem, pozostanie w izolacji przez co najmniej pięć dni.

  Trwa właśnie czwarta fala zakażeń koronawirusem. Wiele osób zastanawia się też, czy na jesieni powrócą obostrzenia covidowe. Rząd już zapowiedział, że kolejną, czwartą już, dawkę szczepionki będzie mogła przyjąć kolejna grupa osób. Kiedy i kto będzie mógł się zaszczepić?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zbliża się termin składania wniosku o świadczenie postojowe. Komu przysługuje taki rodzaj wsparcia i na jakich zasadach? Co powinien zawierać wniosek?

  Dr Paweł Grzesiowski ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 wyjaśnia niedawne rewelacje.

  Jego żona bardzo szybko znalazła godne zastępstwo.

  "Zarażają się osoby, które już chorowały, nawet w pełni zaszczepione"

  Sprawdź, na czym polega.

  Kiedy będą wysyłane e-skierowania?

  Mimo że rząd zdecydował się znieść praktycznie wszystkie obostrzenia wprowadzone wraz z wybuchem pandemii COVID-19, to zagrożenie nie minęło. Z danych prezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia wyraźnie widać, że nowych zakażeń przybywa. Co gorsza, badacze informują, że wykryto kolejny podwariant Omicrona. Czy jest się czego obawiać? Czy jesienią czeka nas "powtórka z rozrywki"? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Joanną Zajkowską, z Kliniki Chorób Zakaźnych UMB.

  Centaurus, nowy subwariant koronawirusa, dotarł już do Europy. Poinformował o tym Massimo Ciccozzi, szef departamentu badań statystyki medycznej i epidemiologii molekularnej. Jest tak samo zaraźliwy jak omikron.

  Wirusolodzy ostrzegają przed rosnącym ryzykiem reinfekcji u pacjentów, którzy przeszli zakażenie wcześniejszym podwariantem Omikronu.

  Wirus nadal stanowi ogromne zagrożenie.

  W niektórych regionach liczba zakażeń znowu rośnie.

  Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, we wtorek 12 lipca potwierdzonych zostało 2035 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. To największa liczba od początku kwietnia. Tydzień temu, 5 lipca, poinformowano o 1075 zakażeniach COVID-19.

  Ujawnił, z jakimi objawami mierzył się w ostatnich dniach. Jak się teraz czuje?

  W polskich szpitalach ze względu na koronawirusa przebywa około 450 chorych.

  Dr Tomasz Karauda w czasie pandemii podjął się pracy na oddziale COVID i, jak wspomina w cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" w dziendobry.tvn.pl, to jeden z najcięższych etapów jego życia.

  Wielu myślało, że maseczki to pieśń przeszłości. Tymczasem koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a obostrzenia mogą powrócić.

  "Za okres od 30 czerwca do 6 lipca mamy 4 163 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 556 ponownych" - poinformowało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza? Czy czeka nas kolejna fala pandemii?

  Dziennikarka zdradziła, jak się czuje.

  Latem lekarze mają sporo pracy.

  Tajlandia w dobie pandemii koronawirusa miała jedne z najbardziej restrykcyjnych sposobów rejestracji turystów i osób wjeżdżających do kraju. Spotkało się to z ogromną krytyką i wkrótce ma zostać zniesione. Kiedy zmienią się zasady wjazdu do Tajlandii?