koronawirus

    koronawirus

    Niemal wszystkie kraje luzują obostrzenia covidowe. W wielu miejscach nie ma już obowiązku noszenia maseczek. Już wkrótce zaczną się wakacje. Gdzie można wjechać bez paszportu covidowego? Gdzie można wjechać bez testów? Sprawdzamy aktualne obostrzenia w najpopularniejszych destynacjach podróżniczych.

    Cypr wprowadził nowe zasady wjazdu do kraju. Nie wymaga się już od podróżujących wypełniania formularza lokalizacyjnego. Co jeszcze się zmieniło? Czy regulacje dotyczą osób niezaszczepionych?

    Nie będzie przesadą powiedzenie, że Jadwiga Caban-Korbas wprowadziła koronawirusa do polskich mediów. Dziś, gdy po dwóch latach pandemii odchodzi się od noszenia maseczek, rozmawiamy z najsłynniejszą - byłą już - dyrektorką Sanepidu w Polsce. Jak po tym czasie ocenia decyzje związane z walką z COVID-19 i co zmieniło się w jej życiu, po wystąpieniu na spotkaniu z Zespołem Zarządzania Kryzysowego, które nieoczekiwanie stało się ogólnopolskim hitem?

    Już na początku pandemii lekarze zauważyli niepokojące zjawisko. Coraz częściej zgłaszali się do nich pacjenci z obrzękiem i pieczeniem palców, które przybierały czerwony, fioletowy, a w skrajnych przypadkach czarny kolor. Zarówno wygląd, jak i objawy kliniczne wskazywały na odmrożenia, choć trwał sezon wiosenno-letni. Ostatnie badania nadal nie wykazały związku z koronawirusem.