Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Szymona Hołowni: "Żebyście nie tracili nerwów na politykę"

Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Szymon Hołownia wygłosił swoje pierwsze orędzie. O czym mówił nowy marszałek Sejmu? Co jest dla niego ważne? O tym w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" opowiedziała Joanna Kryńska z TVN24.

Orędzie Szymona Hołowni. Marszałek Sejmu chce zmian

Nowy marszałek Sejmu w czwartek, 16 listopada wygłosił orędzie:

- Chcę, by jakość debaty i jakość prawa stanowionego przez Sejm radykalnie wzrosła. I żebyście państwo za dwa lata patrzyli na polski Sejm jak na wzór kultury wzajemnych relacji, a nie jak na jej zaprzeczenie. Żebyście nie tracili nerwów na politykę, żeby ona zaczęła wreszcie dawać nam wszystkim nadzieję, że może być normalnie - powiedział Szymon Hołownia. Jak zaznaczył, Sejm ma przede wszystkim służyć tym Polakom, którzy na co dzień w nim nie bywają i znów jest otwarty na media.

Zdaniem Joanny Kryńskiej słowa marszałka to nowe otwarcie i powiew świeżości. - Demokracja to rząd większości, ale z poszanowaniem, o której również wspomniał marszałek w tym orędziu, czyli jest miejsce dla wicemarszałka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - podkreśliła dziennikarka TVN24.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku

W cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" Joanna Kryńska przypomniała również, że od dziś (piątek, 17 listopada) można zastrzec swój PESEL (więcej na ten temat w artykule: Tak ochronisz się przed oszustami. Sprawdź, jak zastrzec swój numer PESEL), a także opowiedziała o nowej szczepionce na COVID-19.

- Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce od 6 grudnia. Każdy może się zgłosić, kto się nie zgłosił do tej pory. Każdy w takiej kolejce może się ustawić. Po pierwsze, oczywiście służba zdrowia. Jest przydzielona pula, ale gdyby brakowało tych szczepionek, to one i tak na bieżąco mają być dokupowane - tłumaczyła dziennikarka.

Co jeszcze się wydarzyło? Hubert Hurkacz dostał szansę na zaprezentowanie się podczas ATP Finals. Niestety polski tenisista przegrał z liderem światowego rankingu Novakiem Djokoviciem. Z kolei na jednym z placów zabaw we Wrocławiu powieszono tabliczkę z komunikatem: "Podczas zabawy na placu zabaw zachowaj ciszę". - Temat, wokół którego powinno być cicho, zrobiło się bardzo głośno. Bo ludzie są fajni i doskonale wiedzą, że tu dzieciaki muszą być głośno. Właśnie to jest miejsce, w którym mają się wyżyć i bawić - oceniła Joanna Kryńska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości