plac zabaw

  Mieszkańcy poznańskiego osiedla Wilda przeżyli prawdziwe chwile grozy, a wszystko to za sprawą węża, który pojawił się na jednym z publicznych placów zabaw.

  Jak przygotować malucha do wizyty na basenie?

  Sprawa zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic wstrząsnęła całą Polską. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M. Mężczyzna odpowie m.in. za uprowadzenie i zabicie chłopca.

  Do groźnych wypadków z udziałem maluchów dochodzi regularnie w Łodzi.

  W Łazienkach Królewskich powstała nowa atrakcja, którą z pewnością pokochają maluchy. Mowa o edukacyjnym placu zabaw. Na miejsce z kamerami udał się Bartek Jędrzejak. Jak prezentuje się strefa zabawy?

  "Kiedyś nie było dużo zabawek i trzeba było samemu wymyślać"

  Kartuska policja odebrała zgłoszenie, że ktoś użył na placu zabaw broni pneumatycznej. Ranne zostało dziecko. Podejrzanym o pociągnięcie za spust jest 14-letni chłopiec. Świadek zdarzenia opisał, co wydarzyło się na miejscu.

  W czterech kątach można stworzyć dziecku niezwykłą krainę gier i rozrywki. Wystarczy odrobina wyobraźni i zapału rodziców.

  Pokój dziecięcy to nie tylko biurko, łóżko i komoda. Architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski, pokazał, jak można go urozmaicić, by nasza pociecha mogła się w nim zwyczajnie wyszaleć.

  Place zabaw to jedne z ulubionych miejsc wszystkich dzieci. Teraz gdy na dworze robi się coraz cieplej, piaskownice i drabinki z pewnością przyciągną tłumy najmłodszych. Po zimie warto jednak sprawdzić stan techniczny przyrządów. Kto za to odpowiada i w jaki sposób przeprowadzane są kontrole? O tym opowiedział nam Dariusz Napiórkowski, specjalista w dziedzinie inspekcji ogólnodostępnych obiektów rekreacyjnych.

  Nieszczęśliwy wypadek na placu zabaw jednego ze szczecińskich przedszkoli. Poszkodowanymi są dwie dziewczynki, które bawiły się skakanką. U jednej z nich doszło do zatrzymania krążenia. Siedmiolatki zostały przewiezione do szpitala.

  Zbliżające się wakacje będą inne niż dotychczas. Więcej czasu będziemy spędzać na działkach i w ogrodach. Żeby zająć dzieci, a przede wszystkim dostarczyć im rozrywki, warto zrobić piaskownicę. A jak ją wykonać? Doradza Darek „Stolarz” Wardziak.

  Jest takie miejsce, gdzie dzieci mogą stworzyć własny świat - to Rezerwat Dzikich Dzieci. Gdzie się znajduje? Jak wygląda? Jakie zasady panują w rezerwacie? Dlaczego maluchy lubią to miejsce?

  Lidia i Maciej Żukowscy mieszkają w domu o powierzchni 113 m kw. Zrobili w nim wszystko sami. Efekt jest niezwykły. Jak wyglądał dom przed remontem, a jak po? Małżeństwo odwiedziła prowadząca cykl Odpicowanie mieszkanie Katarzyna Jaroszyńska.

  Jak złożyć plac zabaw, który będzie bezpieczny dla dzieci? Wiesiek "Złota Rączka" Skiba zmontował plac zabaw i powiedział, dlaczego tak ważne jest czytanie instrukcji.

  Bartosz Węglarczyk: "U nas na podwórku dzieci zawodowych kryminalistów mieszały się z dziećmi profesorów, którzy zajmowali się fizyką jądrową (...) Podwórka były egalitarne nadzwyczaj". Elżbieta Romanowska: "Teraz (dzieci) siedzą w domu i albo trenują kciuki, albo oddają się całkowicie światu wirtualnemu". Wujek Samo Zło: "To było takie fajne miejsce gdzie można było się nauczyć wielu rzeczy np. działania w grupie". W Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, czym różnią się dzisiejsze podwórka od tych, które pamiętają z dzieciństwa.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się na wycieczkę po warszawskich placach zabaw aby sprawdzić jak bawią się współczesne dzieciaki. Czy gra w klasy i ciuciubabka są dalej na topie? Zobaczcie jak prezenter szaleje z najmłodszymi!

  Wydawałoby się, że to jednorodna ciecz bez smaku i zapachu, a jednak w Dąbrowie Górniczej zamiast wina smakują wodę. Okazuje się, że aby zostać organoleptycznym testerem wody trzeba przejść szereg testów. Nawet preferencji żywieniowych. Bo woda ma i smak i zapach. Jaki? Postanowiliśmy to sprawdzić.

  Coraz mniej dzieci spędza wolny czas na podwórku. Dla wielu z nas podwórko było drugim domem, teraz czasy się zmieniły. Rodzice z obawy o bezpieczeństwo swoich dzieci, wolą je mieć na oku, w domu. Jak spędzają wolny czas? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: psycholog Aleksandra Piotrowska i Anna Kaplińska, mama 7-letniej Zosi i 5-letniego Stefana.

  Katarzyna Olubińska spotkała Weronikę Marczuk na placu zabaw wraz z grupą chrześniaków. Z jakimi obowiązkami wiąże się bycie chrzestną? Jak godzi obowiązki matki chrzestnej z obowiązkami w "Tańcu z gwiazdami"? Czy dzieciaki kibicują Weronice? Kiedy Weronika spodziewa się własnych dzieci?