Tomasz Petryczko został mistrzem świata Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu. Sportowiec na co dzień pracuje jako strażak. O sukcesie i kobiecie, dzięki której może pielęgnować swoją pasję, opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Obowiązkowe szczepienia dzieci to podstawa. Jednak o ochronie zdrowia powinni pamiętać także dorośli. Jak się okazuje, niektóre choroby zakaźne u pełnoletnich pacjentów wywołują znacznie większe powikłania niż u maluchów. Ile razy powinniśmy szczepić się na pneumokoki? Na to pytanie odpowiedziała nam prof. dr hab. n. med. Aneta Nitch-Osuch, epidemiolog Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert kampanii "Pneumokoki nie liczą lat. Zaszczepieni – zabezpieczeni".
Mięso to produkt, który budzi spore kontrowersje. Mimo że stanowi cenne źródło białka i substancji odżywczych, to może też prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jaka jest prawda o mięsie?
Mały Grześ urodził się z przełykiem zarośniętym na odcinku 7 cm. Jest to wada wrodzona, która występuje u jednego na cztery tysiące pacjentów. Na szczęście trafił do prof. Dariusza Patkowskiego, który specjalizuje się w leczeniu chorych pionierską i komfortową dla pacjenta metodą zwaną torakoskopią. Na czym polega ten zabieg?
Bartłomiej Przedwojewski jest strażakiem, choć na świecie znany jest z biegów górskich. Jest pierwszy w RPA, Francji, Azorach... Poznajcie historię sportowca, któremu zdobycie Kasprowego Wierchu zajmuje 39 minut i 42 sekundy.
Izabela Włosek udowadnia, że świat speleologii nie należy wyłącznie do mężczyzn. Nie tylko przeszła szkolenia taternickie, ale osiąga ogromne sukcesy w technikach jaskiniowych. Kto ją zaraził pasją do tego sportu?
Aktywność ruchowa to obowiązkowy element w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie dzięki niej najmłodsi poznają otaczający świat, wzmacniają swój organizm, a także rozwijają uwagę i samodzielność. Idealnym wprowadzeniem do sportu może być rower, który spełnia określone wymagania.
Elena Lewczenko - białoruska koszykarka, była zawodniczka Wisły Kraków, była mistrzyni Polski, Rosji i Litwy 30 września br. została aresztowana za udział w marszach opozycji. W więzieniu spędziła ponad dwa tygodnie. Ewie Drzyzdze opowiedziała, jak była traktowana przez państwowe służby.
W sobotę na antenie TVN o godzinie 17:25 premierę będzie miał najnowszy odcinek programu "MądrzeJEMY". Tym razem poświęcony będzie w całości mięsie. Ile powinniśmy jeść i jakie jest dla nas najzdrowsze?
Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Właściwą odpowiedzią na to pytanie nie jest dieta cud, obiecująca nawet szybszy spadek wagi. Grozi ona jednak utratą zdrowia i odzyskaniem zbędnych kilogramów z nawiązką. By skutecznie zrzucić 5 kg w miesiąc, trzeba zmienić nawyki żywieniowe.
Zakażenie koronawirusem może mieć różny przebieg. Niektórzy fatalnie się czują, mają problemy oddechowe, bolą ich mięśnie. Inni są jedynie nosicielami wirusa i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Jak więc sprawdzić, czy już przeszliśmy chorobę? Wyjaśniał to w naszym programie dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Mimo pandemii koronawirusa, wielu z nas nie mogło albo nie chciało zrezygnować z dotychczasowych aktywności czy chodzenia do pracy. Codziennie mijamy przez to masę osób, nie wiedząc, czy przypadkowo nie zarazimy się COVID-19. Jak wygląda sytuacja w małych pomieszczeniach? Sprawę wyjaśniał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Eksperci w sprawach koronawirusa wielokrotnie w wywiadach i komunikatach prasowych zapewniali, że na Covid-19 można zachorować tylko raz. Coraz więcej słyszy się jednak o przypadkach zakażeń wielokrotnych. Jedną z osób, która tego doświadczyła jest dr Beata Poprawa. Lekarka właśnie przeszła drugie starcie z patogenem.
W dobie pandemii koronawirusa wiele osób stara się gromadzić leki i urządzenia, które - w przypadku braku miejsc w szpitalach czy deficytu wolnych karetek - pomogą przejść chorobę w domowym zaciszu. Jednym z istotnych przyrządów jest pulsoksymetr. Co robić jeżeli wskazuje niedotlenienie organizmu?
Sebastian Karpiel-Bułecka pokazał na Instagramie zdjęcie swojego torsu i rozpalił do czerwoności wszystkie fanki. Fotografię męża skomentowała również Paulina Krupińska-Karpiel.
Studio Dzień Dobry TVN na chwilę zamieniło się w parkiet, na którym wirowało małżeństwo Anna i Tomasz Wojasowie, mistrzowie Polski i wicemistrzostwie świata w kategorii 50+. Zostali nagrodzeni gromki brawami, a następnie tanecznym krokiem powędrowali na kanapy, by opowiedzieć o swojej pasji.
"Raport o dołowaniu" powinien otworzyć rodzicom oczy. Wykazano w nim, że używając nieodpowiednich słów, zaburzamy w dziecku jego poczucie własnej wartości. W naszym programie Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Akademii Przyszłości i Maria Natalia Tymańska, mama 7-letniego Teo i 5-letniej Luny opowiedziały o tym, jak wspierać dzieci.
Wiele osób nie myśli na co dzień o konieczności wykonywania podstawowych badań profilaktycznych. Trzeba jednak wiedzieć i o tym pamiętać, że tylko dzięki nim możliwe jest szybkie rozpoznanie schorzeń, które nieleczone mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.
Joanna Górska trzy lata temu zachorowała na raka. Razem z partnerem, Robertem Szulcem postanowiła napisać książkę, ona swoją część, on swoją, bez konsultacji. Całość "Dziad. On silny, my silniejsi" przeczytali dopiero po wydaniu. Nam opowiedzieli, jak przez te lata wyglądała codzienność i wspólna walka o zdrowie.
Od kilku miesięcy coraz więcej osób w Polsce cierpi z powodu Covid-19, który objawia się m.in. problemami z oddychaniem. Co zatem robić w przypadku nasilających się duszności - zarówno podczas choroby, jak i po wyzdrowieniu? Dr Elżbieta Dudzińska podzieliła się z naszymi widzami wiedzą na ten temat.
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.
330 dodatków do żywności jest dopuszczalnych w Polsce. Nie wszystkie są szkodliwe i nie wszystkich powinniśmy unikać. Czym więc kierować się przy wyborze produktu? To wyjaśniała nam Katarzyna Bosacka, dziennikarka zajmująca się tematyką zdrowego odżywiania, prowadząca program "MądrzeJEMY".
Natalia Dawidowska dała się poznać szerszej widowni podczas 2. edycji programu "Big Brother". 30-latka zdecydowanie wyróżniała się wizerunkiem spośród wszystkich uczestników i zgromadziła w mediach społecznościowych rzeszę fanów. Po zakończeniu show wyjechała za granicę. Krótko po tym dowiedziała się, że choruje na ciężką chorobę. Jak sobie radzi?
2,3 mln Polaków cierpi na cukrzycę, ale szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi nawet 4 mln. Na całym świecie zmaga się z nią 425 milionów ludzi, a problem narasta także wśród dzieci i młodzieży. Jak rozpoznać tę chorobę? Jak wygląda sytuacja cukrzyków w czasie pandemii? O tym mówił w naszym programie dziennikarz Michał Figurski, prezes Fundacji Najsłodsi.
Trudności w oddychaniu są jednym z objawów COVID-19. Uczucie duszności i przewlekłe zmęczenie nie zawsze kończą się jednak wraz z wyzdrowieniem. Jak zmniejszyć wysiłek oddechowy? Z pomocą może przyjść kilka prostych ćwiczeń.
W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia wskazują na zakażenie u kolejnych 24 051 osób. Jak rozpoznać objawy patogenu? Kiedy traci się węch i smak? Jak długo jesteśmy ich pozbawieni?
Siłownie i baseny są zamknięte ze względu na reżim sanitarny, spowodowany pandemią koronawirusa. Ale to nie oznacza, że nie możemy ćwiczyć. W trosce o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną, warto robić to w domowym zaciszu. Kilka możliwości pokazał w programie trener personalny Patryk Puczyłowski. Zobacz, jak pod jego okiem ćwiczyli nasi prowadzący.
Wirusolog zakwestionował daty, które z nadzieją podawano w kontekście dostępności szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Pfizer. Przyznał również, że nawet jak już trafi do użycia, nie będzie to szczepionka "na zawsze". Na jak długo nas zabezpieczy?
Robert Lewandowski nie zagra w meczu towarzyskim Polska - Ukraina. - Damy odpocząć najbardziej eksploatowanym piłkarzom - powiedział selekcjoner reprezentacji, Jerzy Brzęczek. Mamy też doskonałą wiadomość dla fanów Lewego - otóż piłkarz otrzymał w tym roku Złotą Piłkę i to nie byle jaką, bo zrobioną z bardzo popularnych klocków. Twórcą trofeum jest Quebonafide.
W cyklu "Buduj odporność z Dzień Dobry TVN" pokazujemy sprawdzone metody na wzmocnienie naszego zdrowia. Czym jest kit pszczeli i co dobrego daje nam propolis? O tym opowiedział farmaceuta Marcin Korczyk zwany także "Panem Tabletką".