Slow jogging (po powolne bieganie) to rodzaj treningu biegowego, polegającego na powolnym truchcie. Takie bieganie, choć nie jest wymagającym sportem, niesie za sobą sporo korzyści - wspomaga odchudzanie, poprawia samopoczucie i poprawia kondycję. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i jakie buty do slow joggingu wybrać.
Amerykański lekarz i fizjolog Kenneth Henry Cooper uznawany jest za twórcę aerobiku i wielkiego propagatora aktywności fizycznej. W latach 70. XX wieku przygotowywał programy kondycyjne dla astronautów i armii USA. Opracowany przez niego test Coopera wciąż jest powszechnie stosowany do badania kondycji fizycznej.
Kiedy tylko zauważamy przyrost tkanki tłuszczowej, zapala nam się światło ostrzegawcze. Natychmiast zastanawiamy się, jak spalać tłuszcz i stracić na wadze. Ale szkodliwy jest wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej. Jej określony poziom jest niezbędny do prawidłowej pracy naszego organizmu. Magazynuje energię i chroni przed utratą ciepła.
Ból głowy czasami dotyka każdemu z nas. W większości przypadków jest to całkowicie niegroźny, lecz bardzo dokuczliwy objaw. Jego przyczyny i charakter mogą być różne - ból migrenowy, napięciowy, od zatok. Najprościej jest sięgnąć po tabletkę, jednak zanim się to zrobi, warto wypróbować domowe sposoby na ból głowy.
Syrop z pędów sosny to naturalny środek stosowany w przypadku przeziębień. Skutecznie łagodzi kaszel i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia. Co ciekawe, można przyrządzić go samodzielnie. Jak zrobić syrop z pędów sosny, by w pełni wykorzystać jego lecznicze właściwości?
Katarzyna Olubińska spotkała się z Tomkiem Karolakiem. Aktor jest fanem crossfitu i pokazał nam swoje ulubione ćwiczenia, które pozwolą szybko spalić zjedzone gofry. Dobrym sposobem na utrzymanie się w formie jest też trening cardio, który składa się z ćwiczeń, pozytywnie wpływających na całe ciało. Jego ogromną zaletą jest również to, że ćwiczyć można właściwie wszędzie. Jak zatem powinien wyglądać przykładowy trening cardio na siłowni, w domu czy w plenerze?
Oprócz medycyny konwencjonalnej ludzie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat zdrowia w metodach nie mających potwierdzenia naukowego - między innymi w bioenergoterapii. Kiedy można zaufać bioenergoterapeucie? Jak poznać, że jest oszustem? Czy bioenergoterapia może naprawdę pomóc?
Masło kokosowe w ostatnich 2-3 latach stało się jednym z chętniej używanych produktów spożywczych, typowym superfood, które każda dbająca o formę kobieta ma w swojej kuchni. Z jednej strony – okazało się doskonałym zastępnikiem dla tradycyjnych olejów. Z drugiej – zaczęło funkcjonować jako dodatek nadający słodkim posiłkom bardzo oryginalnego smaku, jednocześnie zwiększając (w tym dobrym znaczeniu) ich wartość energetyczną.
Maść końską z końmi łączy właściwie jedynie kwestia stawów i mięśni. Skąd nazwa maści końskiej? Rozwiązania, aby pomóc chorym zwierzętom, z czasem przeniesiono na ludzi. Tak właśnie w naszych apteczkach pojawiała się maść końska rozgrzewająca, potem maść końska chłodząca. Zastosowanie tego leku nie kończy się jednak tylko na obrzękach i stłuczeniach. Podobno maść końska na włosach sprawdza się rewelacyjnie.
Medycyna chińska cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które lubią dbać o swoje zdrowie w sposób naturalny, ale także tych, które dbają o zachowanie szczupłej sylwetki.
Oprócz medycyny konwencjonalnej wiele osób ucieka się do środków zaradczych zaliczanych do medycyny naturalnej, które nie są często podparte badaniami naukowymi. Chińska medycyna naturalna jest jedną z najstarszych metod.
Nowonarodzone dzieci to dla rodziców ogrom szczęścia, ale i cały szereg problemów. Nieprzespane noce, kolki, płacz dziecka to codzienność świeżo upieczonych rodziców. Jak pomóc sobie i dziecku? Rozwiązaniem może być melisa dla dzieci.
Niepozorny kwiat, spotkany w niejednym ogródku - nagietek, ma właściwości lecznicze, które znajdują zastosowanie w leczeniu chorób brzucha, nowotworów, problemów z oczami, skórą i wielu innych dolegliwości. Nic tylko próbować!
Okłady z kapusty to naturalny lek, który nasze babcie stosowały regularnie. Polska medycyna naturalna, jak i tradycyjna kuchnia, wierzyły bowiem, że w kapuście kryje się cała moc witamin, składników odżywczych i przeciwzapalnych.
Naturalny olejek eteryczny z drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z herbatą, ale jest od niej o wiele zdrowszy. Pomaga na grzybicę, pleśń, zakażenia jamy ustnej i trądzik, a do tego pięknie pachnie, więc chętnie jest wykorzystywany także przez aromaterapię.
Płukanie gardła solą sprawdza się w niejednej sytuacji. Może nam ulżyć w bólu zanim dotrzemy do lekarza, może zastopować rozwijającą się w gardle infekcję, w końcu może uratować nas przed chorobą, kiedy wzięcie innych leków jest niewskazane (np. ciąża). Warto więc wiedzieć, jak przyrządzić taką mieszankę i jak ją stosować.
Ssanie oleju kokosowego to praktyka oczyszczania jamy ustnej z bakterii, grzybów i innych pasożytów. Niektórzy twierdzą, że ssanie oleju pomogło im wyleczyć się z bólu zatok czy chorób krwi. Według innych olej kokosowy pomaga przy kaszlu lub katarze, a także wspiera walkę z nowotworami. Jak jest naprawdę?
Cytryna to źródło wielu witamin i składników mineralnych, dzięki czemu może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Cytrynę można wykorzystywać nie tylko do jedzenia na surowo, jako dodatek do napojów czy lemoniady. Skórka z cytryny posiada właściwości prozdrowotne.
Buty do biegania to najważniejszy element stroju każdej osoby uprawiającej jogging, niezależnie, czy robi to amatorsko, czy profesjonalnie. Jak wybrać najlepsze buty do biegania? To kluczowe pytanie zadaje sobie każdy, kto postawił sobie wyzwanie sprawdzenia się w joggingu. Dobre buty do biegania to podstawa komfortu i bezpieczeństwa, a w konsekwencji coraz lepszych wyników w sporcie.
Są takie ćwiczenia wyszczuplające uda, które potrafią w krótkim czasie sprawić cuda. Receptą na ich sukces jest angażowanie do pracy wszystkich mięśni nóg. Jakie ćwiczenia na uda wykonywać w domu, a jakie na siłowni? Sprawdźcie!
Rdest ptasi to chwast, który można spotkać praktycznie wszędzie: na obrzeżach lasów, łąkach, polach, nieużytkach czy podwórkach. Nie zawsze jednak warto zwalczać go z przydomowych ogródków. Okazuje się, że ta uciążliwa roślina doskonale sprawdza się jako składnik produktów zielarskich. Jakie korzystne dla zdrowia właściwości ma rdest ptasi i kiedy można go stosować?
Różeniec górski to roślina znana także jako złoty korzeń lub arktyczny korzeń. Swoją sławę zdobyła dzięki niezwykłym właściwościom prozdrowotnym, które znane są od wieków. Jakie działanie ma różeniec górski i kto powinien go stosować?
Rumianek pospolity pochodzi z południowo-wschodniej Europy oraz Azji Mniejszej, jednak występuje powszechnie również w Polsce. Znany jest nie tylko z urokliwego wyglądu, ale również z szerokiej gamy zastosowań w medycynie naturalnej oraz w przemyśle kosmetycznym. Jakie właściwości ma rumianek pospolity i do czego można go wykorzystać?
Rzepik pospolity to popularna roślina występująca w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji Zachodniej. Charakteryzuje się wieloma właściwościami leczniczymi, w związku z czym jest znanym surowcem zielarskim. Jakie zastosowanie ma rzepik i kiedy warto sięgnąć po preparaty na jego bazie?
Siemię lniane to nic innego jak nasiona lnu zwyczajnego. Ze względu na swoje właściwości lecznicze jest chętnie wykorzystywane jako surowiec zielarski. Stosuje się je m.in. w razie problemów z układem pokarmowym, a także wspomagająco w odchudzaniu. Jak przygotować siemię lniane, by w pełni wykorzystać jego walory?
Sok z aloesu znany jest ze swojego prozdrowotnego działania. Może być stosowany wewnętrznie lub zewnętrznie, a zawarte w nim substancje m.in. wpływają korzystnie na odporność, wspomagają odchudzanie i przyspieszają gojenie się ran. Na co jeszcze pomaga sok z aloesu i kto powinien po niego sięgnąć?
Sól fizjologiczna do oczu to znany specyfik, który pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny narządu wzroku. Co ważne, może być stosowana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jak używać soli fizjologicznej do oczu i kiedy warto po nią sięgnąć?
Syrop prawoślazowy to popularny środek stosowany w przypadku przeziębień i lekkich infekcji górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel i pomaga w szybszym powrocie do zdrowia, a do tego mogą przyjmować go zarówno dorośli, jak i dzieci. Bazę leczniczego preparatu stanowi roślina o nazwie prawoślaz lekarski, która od pokoleń znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych. Na co pomaga syrop prawoślazowy i jak należy go stosować?
Tasznik pospolity to popularna roślina, którą można spotkać w wielu miejscach, m.in. przy drogach, na polach, a także w przydomowych ogródkach. Bylina uważana jest przez rolników za chwast. Przed rozpoczęciem zwalczania tasznika pospolitego, warto jednak przyjrzeć się jego właściwościom leczniczym. Ziele może pomóc w pokonaniu wielu uciążliwych dolegliwości, w związku z czym jest chętnie wykorzystywane w medycynie naturalnej.
Topinambur (słonecznik bulwiasty) to warzywo znane w Polsce od XVIII wieku. Jego częścią jadalną jest bulwa. Wyróżnia ją lekko orzechowy smak i sprzyjające zdrowiu właściwości, dzięki którym coraz więcej osób zastanawia się, co to jest topinambur.