Ciężką pracę na siłowni można wspomóc odpowiednio dobranymi odżywkami i suplementami diety. Jednak decydując się na zażywanie "wspomagaczy" warto podeprzeć się pomocą specjalisty, który pomoże nam w doborze odpowiedniego preparatu.

  HCV jest najgroźniejszym wirusem powodującym zapalenie wątroby typu C. W Polsce jest około 730 tysięcy zakażonych. wykrywalność tego wirusa w Polsce jest znikoma pod tym znajdujemy się na jednym z ostatnich miejsc w Europie.

  Dzięki nowopowstałym stronom internetowym pacjenci mogą ocenić swoich lekarzy. W środowisku lekarzy, fora te są mało popularne. W studiu poznaliśmy dwa różne punkty widzenia na ich temat.

  Światowa Organizacja Zdrowia ocenia, że obecnie mamy trzeci stopień zagrożenia pandemią grypy. Naukowcy nie pytają już "czy", ale "kiedy" wybuchnie - podkreślali specjaliści ds. chorób zakaźnych na konferencji prasowej w Warszawie.

  W Polsce jest ponad 20 szkół jazdy dla osób niepełnosprawnych. Firmy motoryzacyjne starają się też jak najbardziej dostosować swoje samochody do użytku przez osoby niepełnosprawne. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kajetana Kajetanowicza i Macieja Węsławskiego, z którymi dyskutowaliśmy o ich doświadczeniach z osobami niepełnosprawnymi za kierownicą.

  W warszawskim hotelu Radisson w dniach 12-13 grudnia odbędzie się międzynarodowa konferencja pod hasłem. „Współczesne spojrzenie na powiększanie piersi i operacje odmładzające twarz”. O nowoczesnej chirurgii plastycznej rozmawialiśmy z inicjatorem konferencji Dr n. med. Andrzejem Sankowskim.

  Tak, bo święta to czas, który spędzamy głównie przy bogato zastawionym stole, na którym znajdują się najczęściej ciężko strawne potrawy. Świąteczne menu i przejedzenie się może doprowadzić do rozstroju układu pokarmowego. Jak jeść, by się nie przejeść i co zrobić, gdy już zjemy za dużo? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN internistę Piotra Gryglasa.

  Dziś w Dzień Dobry TVN prezentujemy kolejny odcinek "Zielonych drzwi". Gościem Anny Maruszeczko była charakteryzatorka Ida Karpińska, prezes Stowarzyszenia "Kwiat Kobiecości", u której w wieku 34 lat wykryto raka szyjki macicy.

  Jak co tydzień, w środę, dr Piotr Gryglas odpowiada na e-maile widzów Dzień Dobry TVN.

  Amerykańska organizacja Campaign for Safe Cosmetics opublikowała na swych stronach wyniki badań składu różnych kosmetyków. Okazuje się, że niektóre z nich zawierały szkodliwy ołów lub związki rakotwórcze. W Polsce fundacja Pro-Test prowadzi akcję społeczną przeciwko stosowaniu w kosmetykach probenów. Czym są probeny i, dlaczego substancja ta jest stosowana, mimo swojej szkodliwości przez koncerny kosmetyczne?

  Jak powinien wyglądać kontakt lekarza z pacjentem? Czy w Polsce są ustalone standardy leczenia niepłodności? O tym porozmawialiśmy w Dzień dobry TVN z ginekologiem-położnikiem Grzegorzem Południewski i Anną Krawczak ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian", która 4 lata starała się o dziecko.

  W ramach projektu "Porozmawiajmy o uczuciach" Fundacja Venti oraz Fundacja Otwórz Oczy wydały książeczki dla dzieci, których mamy są niepełnosprawne. W serii ukazały się: "Moja mama nie widzi", "Moja mama nie słyszy", "Moja mama jeździ na wózku". Książeczki mają pomóc dzieciom zaakceptować i odnaleźć się w sytuacji, gdy rodzić jest niepełnosprawny.

  Moda na botoks party przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie w gronie koleżanek przy dobrym winie i jedzeniu odbywa się w towarzystwie lekarza, który wykonuje zabieg wstrzyknięcia botoksu. Czy polskie botoks party wyglądają podobnie? Czy to nowy sposób na relaks?

  Nowe zarządzenie NFZ: mammografii nie wolno robić, gdy pacjentka zgłasza "dolegliwości w obrębie piersi" wstrząsnęły środowiskiem onkologów. Razem z naszymi gośćmi przyjrzeliśmy się dziś w "Dzień Dobry TVN" absurdalnym rozporządzeniom Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Przyczynę alergii upatruje się w genach, ale przecież kiedyś, chorych na alergię było znacznie mniej. Czy więc alergia to choroba cywilizacyjna? Coraz częściej na tę chorobę zapadają dorośli, którzy nigdy wcześniej nie byli alergikami. Dlaczego? Niedawno naukowcy ogłosili, że jedzenie owsianki do piątego roku życia zmniejsza ryzyko uczuleń o 64 proc. Czy to prawda?

  O FAS, czyli o Płodowym Zespole Alkoholowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym porozmawialiśmy z Teresą Jadczak-Szumiało, psychologiem i pedagogiem.

  Wszyscy walczymy z silnymi mrozami za oknem, a w dodatku nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie zrobiło się cieplej. Dlatego dziś postanowiliśmy pokazać, że zimno może mieć swoje pozytywne skutki i lecznicze zastosowanie. Poznaj uzdrawiającą moc mrozu!

  Nadchodzi kolejna fala zachorowań na grypę. Wcale nie musimy się szczepić, by cieszyć się zdrowiem. Wystarczy trochę ruchu i odpowiednia dieta. W ciągu miesiąca można uodpornić organizm przed przeziębieniem i grypą. Witamina D chroni górne drogi oddechowe, które są atakowane infekcjami w pierwszej kolejności. Kwasy omega 3 wpływają na wzmacnianie odporności, a bakterie probiotyczne i błonnik znajdziemy w kapuście kiszonej.

  Ciąża pozamaciczna to ta, w której zarodek nie zagnieździł się w jamie macicy. Obecnie ciąże pozamaciczne wykrywa się we wczesnym stadium, tak że nie zagrażają one życiu matki. Nowoczesne metody leczenia pozwalają zaś kobiecie zachować płodność. Na temat ciąży pozamacicznej porozmawialiśmy z ginekologiem-położnikiem Witoldem Rogiewiczem.

  Stan zdrowia Polek systematycznie się pogarsza - tak wynika z opublikowanych właśnie danych o zdrowiu kobiet krajów Unii Europejskiej. Zdrowotne programy profilaktyczne cieszą się niewielkim zainteresowaniem. Gościem Dzień Dobry TVN był dr Paweł Grzesiowski.

  W Polsce każdego roku rodzi się około 1000 dzieci z FAS, czyli Zespołem Alkoholowym Płodu. FAS jest wiodącą przyczyną chorób umysłowych. Większość osób z FAS ma przeciętny poziom inteligencji. Do zaburzeń dochodzi wówczas, gdy kobieta w ciąży pije alkohol. Jak poznać, że dziecko ma syndrom FAS? Jak postępować z takim dzieckiem?

  Bezpieczeństwo naszych pociech na stoku się zwiększy. Od 31 stycznia dzieci do 15 roku życia mają obowiązek jeżdżenia na nartach w kasku. Rodziców, którzy nie dopilnują swoich pociech na stoku czeka kara grzywny lub nagana. O bezpieczeństwie na stoku rozmawialiśmy dziś w Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi.

  Prof. Małgorzata Krajewska Walasek, kierownik Zakładu Genetyki Medycznej Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, bierze udział w licznych konferencjach dotyczących chorób uwarunkowanych genetycznie. Anna Maruszeczko rozmawiała z nią w "Zielonych drzwiach" na o chorej na Zespół Edwardsa Amelce.

  Szacuje się, że problem niepłodności dotyczy 20% par w Polsce. Cierpią na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. By wspomóc działania medyczne powstają poradnie udzielające równoległej i alternatywnej pomocy osobom znajdującym się w podobnej sytuacji. Jak wygląda taka pomoc? O tym mogliście się dowiedzieć z dzisiejszego "Dzień Dobry TVN".

  Częstym problemem w relacji rodziców z dziadkami są odmienne metody wychowawcze. Dziadkowie z upodobaniem rozpieszczają wnuka, a rodzice starają się być konsekwentni wobec dziecka. Rozpieszczanie często dotyczy jedzenia, a szczególnie słodyczy. Najlepszym rozwiązaniem jest porozmawianie z dziadkami i ustalenie diety naszego malucha. Do czego może prowadzić przekarmienie dziecka?

  Lekarzom z Łęcznej udało się uratować kobietę u której wystąpiła reakcja autoimmunologiczna na leki przeciwbólowe. Kobieta straciła niemal cały naskórek ze swojego ciała. Skąd mamy wiedzieć, czy nie jesteśmy uczuleni na konkretny lek? O czym powinniśmy pamiętać stosując leki dostępne bez recepty? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dr Pawła Grzesiowskiego z Narodowego Instytut Leków.

  Robert Więckowski choruje na zwyrodnienie barwnikowe siatkówek obu oczu. Dziś widzi jeszcze światło i kolory, jednak jego wzrok systematycznie ulega degeneracji. Wie, że w końcu nadejdzie dzień, w którym przed oczami będzie miał już tylko ciemność. Nie boi tego dnia, bo przez lata oswoił się z tą myślą. Robert Więckowski i Anna Żebrak, która brała udział w tworzeniu kampanii "Otwórz Oczy" byli gośćmi Anny Maruszeczko.

  Problem z trzecim migdałem dotyka najczęściej dzieci. Ponieważ dolegliwości z tym związane są bardzo dokuczliwe, zaleca się wycięcie przerośniętego migdałka. Rodzice jednak wahają się czy poddać dzieci takiemu leczeniu, bo jest to zabieg wykonywany, tak jak operacja, pod narkozą. Co zyskujemy dzięki usunięciu trzeciego migdałka? O to zapytaliśmy doktora Pawła Grzesiowskiego.

  Zabiegi wystrzykiwania botoksu są coraz popularniejsze. Z reguły poddają się im kobiety dojrzałe, których skóra twarzy w wiekiem straciła wcześniejszą jędrność. Szokiem są jednak przypadki, gdzie nastoletnie dziewczyny udają się do gabinetów medycyny estetycznej po zabieg. Czy to jest bezpieczne? Na to pytanie odpowiedzieliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.