Miód kochają chyba prawie wszyscy. Jest jednym z produktów, które nigdy się nie psują, dlatego jego smakiem i właściwościami zdrowotnymi możemy cieszyć się cały rok. Jakie rodzaje miodu są najpopularniejsze? Jakie są jego największe zalety?
Od jakiegoś już czasu słyszymy o kolejnych osobach, które zdecydowały się przejść na post owocowo-warzywny. Według nich to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu i utratę kilogramów. Czy rzeczywiście jest on tak dobry dla naszego organizmu, jak przekonują? Na to pytanie odpowiedziała nam dietetyczka Anna Radowicka.
Wakacyjna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Czasem relaks zostaje niespodziewanie zakłócony przez bolesne użądlenie lub ukąszenie. Choć taka sytuacja nie powinna zakończyć się niczym poważnym, istnieją przypadki, w których jedno ukąszenie spowodowało śmierć. Jedną z osób, które zmarły po użądleniu osy jest sołtys Kamionki. Jak powinniśmy reagować w przypadku ataku tych owadów? Oto kilka zasad, które warto zapamiętać.
Wędrówki po lesie i spacery w parku to popularny i bardzo lubiany sposób spędzania wolnego czasu, zwłaszcza latem. Niestety, wielu osobom przyjemność pobytu w otoczeniu przyrody psuje obawa przed kleszczami. Przenoszone przez te owady bakterie mogą bowiem wywołać boreliozę. Nad szczepionką przeciwko tej groźnej chorobie pracują francuscy naukowcy. Wyniki badań wskazują, że jest skuteczna i bezpieczna.
Podwyższony cholesterol w obecnych czasach jest dość powszechnym zjawiskiem. Zła dieta, nieregularny tryb życia, a do tego wysoko przetworzone jedzenie bogate w nasycone kwasy tłuszczowe. Co jeść, aby zadbać o zdrowie i obniżyć zły cholesterol, a zwiększyć ten dobry?
Sztuki walki to ich pasja. Radosław jest zawodnikiem muay thai i kickboxingu, może pochwalić się wieloma tytułami, w tym pasami mistrzowskimi dwóch najważniejszych organizacji. Kamil jest natomiast trenerem sportów walki. Bracia na warszawskim Wawrze założyli razem klub, który wymyka się stereotypom.
Codziennie bywamy narażeni na nerwy związane z pracą czy nieprzyjemnymi zdarzeniami, które nas spotykają. Każdy ma swoje pomysły na rozładowanie negatywnych emocji – od uprawiania sportu po czytanie książek. Równie skuteczne może być również uprawianie ogródka. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści mogą z tego płynąć.
Latem często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, które nie działają zbyt korzystnie na nasze zdrowie. Zaczyna nas bolec gardło, kichamy albo kaszlemy. Zmagając się z tymi dolegliwościami zastanawiamy się, czy to przeziębienie czy zapalenie zatok. O tym, jak je odróżnić, opowiedział nam lekarz Michał Domaszewski.
Dieta wegańska budzi wiele emocji i jest powodem niekończących się dyskusji. Tymczasem może stać się świetnym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, nawet gdy nie chcemy na zawsze rezygnować z mięsa.
Zielona herbata matcha dostarcza witamin, minerałów i naturalnych przeciwutleniaczy. Zawarte w niej związki działają ochronnie na układ sercowo-naczyniowy i wspierają pracę układu nerwowego. Japońska herbata matcha ma właściwości pobudzające i odprężające.
Ciało kobiety jest wyjątkowe i potrzebuje odpowiedniej ochrony. Przez cały cykl chcemy czuć się świeżo. Warto zaopatrzyć się we wkładki higieniczne, które o to zadbają. Ważne, żeby zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Na co jeszcze?
Dziecko po ukończeniu 1. roku życia dużo się rusza, eksploruje świat i potrzebuje na to energii. Wzrasta też jego zainteresowanie jedzeniem, różnymi smakami. Jadłospis rocznego dziecka odgrywa wielką rolę w jego prawidłowym rozwoju. Posiłki powinny dostarczać wszelkich niezbędnych składników pokarmowych, mineralnych i witamin.
Wiele z nas, kiedy słyszy słowa "zadbaj o siebie", ma przed oczami luksusowy wypad do kosmetyczki i fryzjerki lub szalone zakupy w centrum handlowym. Dbanie o siebie kojarzy nam się głównie ze sprawami urody, a rzadko myślimy o tym, co tak naprawdę wpływa na nasze zdrowie. Przyjrzyjmy się tej kwestii – oto kilka kroków do tego, jak czuć się dobrze – każdego dnia.
Na urlopie trudno utrzymać zdrową dietę, ponieważ z każdej strony kuszą nas budki z pysznymi goframi, lodami i frytkami, a wieczorami pozwalamy sobie na drinki. Jak zatem nie przytyć w wakacje, kiedy wokół nas jest tyle pokus? Zapytaliśmy o to dietetyczkę Annę Radowicką.
Za nami długie miesiące siedzenia w domu. Są wakacje, dzieci mają więcej czasu wolnego, dlatego nastał idealny moment na treningi. Przykładowe ćwiczenia dla tych najmłodszych i trochę starszych pokazała Marta Poznysz, trenerka akrobatyki.
Przez ostatnie miesiące jeszcze więcej czasu niż zazwyczaj spędzaliśmy przed ekranami telefonów. Te niewielkie urządzenia, mogą być silnymi używkami. O tym, jak walczyć ze "smartfonowym nałogiem" opowiedzieli Youtuber Rafał Masny i terapeuta Robert Rutkowski.
Minęły już 2 lata od niezwykłego osiągnięcia Andrzeja Bargiela, który na nartach zjechał z K2. Kulisy tego zdarzenia możemy poznać dzięki filmowi dokumentalnemu "K2: Pierwszy zjazd" dostępnemu do obejrzenia za darmo w internecie. O kulisach tego wyczynu porozmawialiśmy z samym narciarzem wysokogórskim oraz członkiem jego wyprawy, Januszem Gołąbem.
Nieregularne miesiączki, bolesne, obfite lub skąpe krwawienia miesiączkowe, plamienia śródcykliczne - skąd się biorą zaburzenia cykli miesiączkowych? Jakie są ich najczęstsze przyczyny i objawy? Czy zaburzenia miesiączkowe mogą utrudniać zajście w ciążę? Jak leczyć zaburzenia miesiączkowe? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN doświadczoną ginekolog-położnik dr n. med. Anettę Karwacką.
Część osób po kwarantannie może zastanawiać się, w jaki sposób zadbać o siebie po kwarantannie. Siedzący tryb życia i nie zawsze zdrowe jedzenie mogły bowiem odcisnąć negatywne piętno na sylwetce. Z pomocą przychodzi dietetyczka Anna Radowicka.
Ślady po ukąszeniu z reguły nie stanowią zagrożenia dla zdrowia czy życia. Nie można ich jednak bagatelizować. Gdy się pojawią, warto użyć środka odkażającego i na obrzęk. O ukąszeniach owadów rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN: pediatrą Grażyną Jędrzejczyk.
Z roku na rok coraz więcej rodziców szuka odpowiedzi na to, jak odchudzić dziecko. Trzeba mieć świadomość, że zrzucanie zbędnych kilogramów przez kilkulatka lub nastolatka wygląda nieco inaczej niż u osoby dorosłej. Wyklucza stosowanie restrykcyjnej diety i środków odchudzających.
Brzuch piwny najczęściej pojawia się u mężczyzn po 35. roku życia, dlatego nazywany jest także otyłością typu męskiego. Dla wielu osób stanowi powód do żartów, jednak warto wiedzieć, że nieleczona otyłość tego typu może wywołać szereg powikłań zdrowotnych.
Przeszczep organu to niezwykle skomplikowana operacja, niosąca ze sobą liczne niebezpieczeństwa. Zabieg ten nie zawsze kończy się sukcesem, jednak naukowcy starają się to zmienić. Przykładem jest profesor Jerzy Kupiec-Węgliński, polski naukowiec mieszkający w USA, który od lat prowadzi badania mające przedłużyć życie pacjentów po przeszczepach.
Oliwa z oliwek to wyjątkowy olej roślinny. Może być stosowana w kuchni, kosmetyce, a nawet do opalania. Poznaj oliwę i jej niesamowite właściwości prozdrowotne.
Sushi jest zdrowym i pożywnym daniem kuchni azjatyckiej, głównie kojarzonym z Japonią, gdzie przybrało formę i styl doceniany przez smakoszy na całym świecie. Pełne potrzebnych organizmowi składników odżywczych, sushi może być włączone do zbilansowanego sposobu odżywiania nawet przez osoby na diecie redukcyjnej. Poza kilkoma wyjątkami, prawie nikt nie musi dokonywać wyboru między jedzeniem sushi a zdrowiem!
Od dawna już eksperci mówią o konieczności wzmacniania mięśni Kegla. Pomocne w tym są m.in. kulki gejszy. Jak wybrać odpowiednie? Odpowiedź na to pytanie ma Joanna Keszka.
Herbata z pietruszki to źródło witamin, składników mineralnych, flawonoidów i substancji śluzowych. Składniki obecne w naparze są odpowiedzialne za jego właściwości. Co ważne, herbatę z natki pietruszki lub/i jej korzenia można przygotować samodzielnie.
Melon to przepyszny i soczysty owoc, który może być składnikiem wielu dań. Choć do niedawna był jeszcze dość egzotyczny i rzadko spotykany, dziś sięga po niego coraz więcej Polaków. Sprawdź, jak jeść melona, jak go prawidłowo obierać i jakie ma właściwości.
Małe trójkątne oznaczenia ze strzałkami, literkami i cyferkami – znajdujemy je na plastikowych opakowaniach produktów spożywczych, które kupujemy praktycznie codziennie dla siebie i bliskich. Stosuje się je do opisania rodzaju plastiku oraz tego, jak z nim postępować.
Coraz większa świadomość szkodliwości cukru wpływa na szukanie zdrowszych rozwiązań i jego zamienników. Czym zastąpić cukier w wypiekach i czym słodzić herbatę?